Valcíři podruhé na jaře zklamali domácí příznivce

Frýdek-Místek – Ani ve třetím jarním zápase fotbalisté Frýdku-Místku hrou domácí fandy příliš nenadchli. Navíc se Zábřehem o dvě branky prohráli.

9.4.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Vladimír Malinovský

Frýdek-Místek – SK Zábřeh 1:3 (1:1)

V úvodních minutách se ve dvou slibných šancích octil domácí Literák, pokaždé ale mířil do míst, kde stál hostující gólman Bednár. V 15. minutě o sobě dali poprvé vědět také hostující fotbalisté, kdy míč putoval po ose Pospíšil – Schaffartzik – Michalčák. Posledně jmenovanému chyběl k přesnému zakončení jen chlup, jelikož míč skončil na tyči Prepslovy branky. Ve 31. minutě zahrával z pravé strany rohový kop Hrdlovič a Barcal rozjásal své spoluhráče – 0:1.

Domácí stačili ještě do poločasu vyrovnat, když si Grussmann v hostující šestnáctce počínal důrazněji než obránce Hrdlovič a pravačkou poslal míč ke vzdálenější tyči. „Dostal jsem krásný míč od Petra Literáka. O faul určitě nešlo, bylo to čisté tělo. Pak jsem viděl vybíhajícího gólmana, takže jsem se snažil trefit míč kolem něj,“ řekl šťastný domácí střelec Radim Grussmann.

Začátek druhé půle patřil valcířům, kteří doslova přišpendlili hosty na jejich polovinu hřiště. Šance Grussmanna či Kerbra volaly po gólu, ale Bednár se překonat nenechal. „Beru to na sebe. To jsem měl proměnit, vždyť jsem na hřišti od toho, abych ty góly dával,“ kál se po utkání domácí kanonýr Milan Kerbr. A tak přišel zákonitý trest. V 81. minutě se po rohu octil v domácí šestnáctce zcela osamocený Michalčák a svým důrazem podruhé poslal Zábřeh do vedení. O dvě minuty později bylo rozhodnuto, kdy z pravé strany centroval Šichor a domácí brankář si v souboji s Michalčákem hodil míč do vlastní brány.

„My jsme věděli, že domácí nejsou teď v herní pohodě. Stejně jako oni, i my jsme měli problémy s marodkou. Nechtěli jsme tu hrát zanďoura, čímž jsme asi domácí zaskočili,“ řekl po utkání hostující trenér Jiří Balcárek. „Chtěli jsme z domácích zápasů vytěžit maximum bodů a my už podruhé prohráli. Prvních dvacet minut máme vždy dobrých, ale když nedáme gól, tak se toho asi pak zalekneme. Doufám, že nám diváci zachovají přízeň i v příštím utkání proti olomoucké juniorce,“ přál si po zápase Milan Kerbr.

Rozhodčí: Plesar – Chramcov, Pochylý. ŽK: Grussmann, Cesnek – Barcal, R. Dvořák.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Hrdlička, Staněk, O. Dvořák – Cesnek, Literák, Biolek, Grussmann (71. Chýlek) – Kerbr, H. Prokeš. Trenér: Oldřich Machala.
Zábřeh: Bednár – Hrdlovič (89. Jančík), Soušek, Suchánek, Barcal – Kulíšek, Šalamoun, Šichor, Schaffartzik – Michalčák, Pospíšil (24. R. Dvořák). Trenér: Jiří Balcárek.

9.4.2011 VSTUP DO DISKUSE

Hromadná nehoda blokovala ráno dálnici D48 u Hukvald

Nehoda tří aut dnes ráno zablokovala dálnici D48 ve směru z Frýdku-Místku na Nový Jičín.

Region - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.

Kam o víkendu? Na lyže nebo předvánoční festival

O víkendu, při kterém se rozsvítí třetí svíčka na adventním věnci, se lidé na Frýdecko-Místecku nudit nebudou. Připravili jsme tipy, kam vyrazit.