Palkovice sesazeny, prohrály v Řepištích

Okres – Situace na čele tabulky okresního přeboru mužů se mění týden co týden. Fotbalisté Palkovic totiž prohráli na hřišti Řepišť 1:0, čímž přenechali první příčku Bašce. Ta v domácím prostředí porazila Metylovice. Duel mezi Dobraticemi a Lučinou byl nakonec z důvodu nepříznivého počasí odložen.

30.5.2011

Baška zdolala Metylovice a vyhoupla se do čela tabulky.Foto: Zdeněk Šrubař

Řepiště - Palkovice 1:0 (0:0)

Řepiště to na favority okresního přeboru umí. Po zdolání Bašky si svěřenci trenéra Hodulíka vyšlápli i na Palkovice. Již v 5. minutě zabránil brankář Smolík ve skórování Hrubému, ve 20. minutě naopak hostům po střele Plonky pomohla tyč. Hosté se začali prosazovat až po změně stran. A to především po standardkách Lesniáka. V prvním případě skóroval Kusý z ofsajdového postavení, při druhé šanci Kusého zasáhl na brankové čáře Nekoranec. Když už to vypadalo, že utkání skončí bezbrankovou remízou, prošel hostující obranou Hodulík a po jeho přihrávce skóroval Mydlář. „Zbytečně jsme se opět dostali do složité situace, ale byli jsme v ní už čtyřikrát a vždy jsme se dokázali zpátky dostat na první místo. Věřím, že další zápas s Baškou zvládneme. Porážku beru na sebe, neměl jsem měnit vítěznou sestavu,“ řekl po utkání hostující trenér Martin Blahuta.

Řepiště: Sotorník – Kuboš (Mydlář), Harnik, Stojan, Nekoranec – Číž, Plonka, Kusák, Honěk – Hodulík, Hrubý (Papala).
Palkovice: Smolík - Závodný, Musil, J. Merta, Galásek - Klaner (80. Marciňa), Lesniák, Poledník (46. Patkaň) - Kusý, Huška, Kaulinec (84. Habrnal).

TJ Písek - TJ Kunčice p. O. 3:4 (2:1)

Bojovné utkání s územní převahou domácího týmu, který si zápas prohrál vyloženě sám. Přitom začátek duelu tomu vůbec nenasvědčoval. Po centru z levé strany dal M. Zogata patičkou z malého vápna v 15. minutě první branku domácích. Pak sice ve 27. minutě vyrovnal přímo z rohového kou Zajac, ale o minutu později byl v pokutovém území faulován Liberda a z nařízené penalty se nemýlil Krzyžanek. Hráči Písku měli další šance, jenže co nezahodili sami svoji lehkovážností, to lapil velmi dobře chytající Mazoch. A trest přišel hned po přestávce. Po jednoduchých akcích vstřelili branky Štefek s Markem a hosté vedli 3:2. Utkání začalo být nervózní, přibylo pár ostřejších zákroků, Písek však přeci jen vyrovnal. To se v 70. minutě trefil k tyči P. Kajzar. Domácí se snažili zápas definitivně otočit na svou stranu a vyhrát, avšak tento zápas jim prostě nevyšel. Navíc obrana Kunčic byla dobře organizovaná a nepustila domácí hráče do vyložené šance. Když už všichni počítali s konečnou remízou, rychlý brejk hostí v 88. minutě to změnil. Branku vstřelil Štefek.
Rozhodčí: Vl. Sikora - Machala, Tatarka. ŽK: 3:1, diváci: 80.

Písek: Stonawski – A. Zogata, Szotkowski, Krzyžanek, Legierski, J. Kajzar, Liberda, M. Zogata, Suszka, P. Kajzar, Wolný. Náhradníci: Karch, Lubojacki, M. Ligocki. Trenér: Vladislav Ligocki.
Kunčice p. O.: Mazoch – J. Křenek, Štefek, Marek, Zajac, D. Světelský, Kokeš, Křenek, Velička, Borák, Ševčík. Náhradník: Benda. Trenér: Dalibor Benda.

Baška – Metylovice 3:1 (2:0)

Baška se po třech zápasech na hřištích svých soupeřů opět představila domácím fanouškům. „Myslím si, že jsme měli po celé utkání mírnou převahu, hosté hrozili z brejků hlavně jejich nejlepším hráčem Platošem. Diváci mohli vidět dobrý fotbal se spoustou pohledných kombinačních akcí na obou stranách,“ řekl k zápasu domácí kapitán Patrik Lýsek. Skóre zápasu otevřel nejlepší kanonýr okresu František Végh po spolupráci Ručky s Juřicou. To běžela 39. minuta. O chvíli později bylo v domácím táboře ještě veseleji. To Vítek našel ve vápně Végha, který se v takových situacích obvykle nemýlí. „Poté jsme připravili velkou chybou v defenzívě šanci hostům, kdy útočník vystihl rozehrávku a šel sám na Michálka, naštěstí netrefil bránu. Na druhé straně nezakončil Végh samostatný únik,“ dodal Lýsek. Na začátku druhého poločasu se hostům podařilo zápas zdramatizovat, jenže pak udělali hostující zadáci hrubku a tváří v tvář brankáři nezaváhal. Tento okamžik srazil Metylovice do kolen. V závěru ještě vychytal jejich brankář Tománkovu nebezpečnou hlavičku. Baška se tak díky zaváhání Palkovic vyhoupla do čela okresního přeboru. „My věříme, že náš náskok ještě navýšíme. Máme dobrou formu a body nehodláme nikomu darovat,“ narážel Lýsek na příští utkání, které Baška odehraje právě na hřišti Palkovic.

Baška: Michálek - Ručka, Konečný, Lýsek, Galuszka – Tománek, Bukovjan, Myšinský, Vítek – Végh, Juřica. Střídali: Kolář, Boháč a Podžorný. Trenér: Arnošt Uherek.

Další zápasy: Tošanovice - Návsí 1:2, Ostravice - Hukvaldy 1:0. Domácí celky informace o utkání nedodaly. Zápasy Václavovice - Frýdlant B a Dobratice – Lučina se nehrály.

30.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

Kdysi proslulý Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm již léta chátrá. Nyní svitla naděje, že by se z něj mohlo stát opět vyhledávané místo.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?