Fotbalisté Brušperku získali cenné body

Fotbalisté Brušperku získali cenné bodyFoto: Jaroslav Kunz

I. A třída – skupina A

Bílovec – Vratimov 6:1 (5:1)

Jednoznačné vítězství domácích se zrodilo už v prvním poločase, kdy domácí nastříleli do zoufalé obrany hráčů Biocelu pět branek. Do vedení se dostali v 16. minutě, ale hostům se po jedné z mála vydařených kombinačních akcí podařilo vyrovnat ve 20. minutě brankou P. Skoupého. Tato branka ale paradoxně nakopla domácí a ti v rozmezí od 24. do 33. minuty nasázeli další tři branky. Když domácí hráč nikým neatakovaný z hranice šestnáctky ve 39. minutě zvýšil stav na 5:1, bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto.

Vratimovští působili velmi zakřiknutě, domácí naopak byli po všech stránkách lepší, výborně kombinovali a těžili z rychlých brejků, se kterými měli hosté velké problémy. Ve druhé půli se hrál otevřený fotbal, ale snaha hostí byla platonická a domácí se dostávali do dalších šancí. Jen díky Smetanovi v brance, který skvělými zákroky zabránil dalšímu brankovému přídělu, se skóre neměnilo. Až patnáct minut před koncem po další hrubce hostující obrany pečetil Bílovec své vítězství na konečných 6:1.

„V tomto zápase jsme v obraně vyrobili tolik fatálních chyb, že to ani jinak nemohlo dopadnout. Domácí byli ve všech směrech lepší, přehrávali nás jak rychlostí, bojovností, důrazem, tak i fotbalovostí. Bohužel máme spoustu zraněných a museli jsme udělat nucené změny v sestavě, což nás ale neomlouvá. Musíme si to rozebrat a do dalších utkání zlepšit prakticky vše. S hrou, kterou v posledních zápasech předvádíme znehodnocujeme předešlé výkony,“ smutně konstatoval hostující trenér.

Vratimov: Smetana - Dufek, Stolařík, Andrejko (63. Sigmund), Pešek – P. Skoupý (75. Papala ), Klejnot, Pohludka, L. Skoupý - Adámek, Svěnčík (46. Hrdý). Trenér: Vladan Pražák.

I. A třída – skupina B

Brušperk – Smilovice 2:1 (1:0)

Okresní derby moc fotbalové krásy nepobralo, když na obou stranách chybělo několik opor a navíc se hrálo za vytrvalého deště na podmočeném terénu. Domácí však byli přeci jen o poznání aktivnější, měli více šanci, takže jejich vítězství lze označit za zasloužené. O první vzrušení se postaral ve 13. minutě Polášek, kdy jeho dělovka šla jen těsně nad. Ve 35. minutě se domácím vydařila standardní situace zahrávaná Vančem. Ten přesně našel hlavu Makúcha, který orazítkoval tyč, ale napodruhé již míč dorazil do sítě. „To se nesmí stávat, před bránou nám chyběl potřebný důraz,“ vrátil se ke gólové situaci trenér Smilovic Pavel Smatana. Po změně stran se terén ještě zhoršil, přesto v 66. minutě přišel nejkrásnější moment utkání. Vydařená kombinace po ose Vančo, Havránek a zakončující Koval - 2:0. Hosté se osmělili až v závěrečné čtvrthodině a v 75. minutě měli gólovou šanci, ale L. Kohut z dobré pozice mířil vedle. Korekce výsledku přišla až v 89. minutě, když Rajnoch v pádu usměrnil Balvarovu sraženou střelu za záda brankáře Mičíka.

Brušperk: Mičík - Cigánek, Makúch, Manďák, Blahut - Demel, Vančo, Polášek (89. Pindor), Havránek - Koval (82. Sittek), Šlesinger (90. Millo). Trenér: Leon Dostalík.

Smilovice: Lysek – Pokluda, Bolf, J. Topiarz, Divina – M. Kohut, Dytko, L. Kohut, Balvar – Hromada, Cupek (50. Rajnoch). Trenér: Pavel Smatana.

Albrechtice – Bystřice 1:0 (1:0)

Fotbalisté Bystřice nastoupili v Albrechticích bez zkušeného kvarteta Hrazdílek, Vávra, Kluz, Szturc i bez trenéra Petra Baumana. „V některých záležitostech jsme se s vedením neshodli, měli jsme odlišné názory, a proto jsme naši spolupráci ukončili,“ podotkl dnes už bývalý trenér Bystřice Petr Bauman. V Albrechticích bystřické mužstvo dočasně vedli jeho syn Michal a Jiří Lachowicz. Baumanovým nástupcem se má stát Petr Chwastek. Ve vyrovnaném utkání, s několika příležitostmi na obou stranách, padla jenom jedna branka. Domácí hráči zakončili křídelní akci centrem a přesnou střelou mezi nohy brankáře Cymorka.

Bystřice: V. Cymorek - M. Bauman - L. Pyszko, Škarka - J. Rusz, Lachowicz, Štvrtňa, Maier, Drong - Noga (60. L. Kantor), Kotas. Trenéři: Michal Bauman a Jiří Lachowicz.

Heřmanice – Staré Město 0:2 (0:2)

Velice důležité body si z Heřmanic přivezli fotbalisté Starého Města. To o svém vítězství rozhodli prakticky již v prvním poločase. To si dezorientovaná domácí obrana dala ve 34. minutě vlastní gól. O pět minut později se přesně trefil Baroš. Po změně stran si hosté již udržovali dvoubrankové vedení.

Staré Město: Balko – Recman, Roman, Fara, Vojkovský – Prokeš (85. Šafranko), Adámek, Baroš, Slíva – Růžička (90. Kaňok), Pröschl (78. Němec). Trenér: Libor Baran.

(zd, sch, rom)

30.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

Region - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.

Kam o víkendu? Na lyže nebo předvánoční festival

O víkendu, při kterém se rozsvítí třetí svíčka na adventním věnci, se lidé na Frýdecko-Místecku nudit nebudou. Připravili jsme tipy, kam vyrazit.