Ve šlágru kola uspěli fotbalisté Frýdku-Místku B

Region – Fotbalisté Frýdku-Místku dokázali i podruhé v sezoně zvítězit nad svým rivalem z Nýdku, takže v tabulce si valcíři drží tři kola před koncem soutěže čtyřbodový odstup.

31.5.2011
Fotogalerie
47 fotografií

Fotbalisté Frýdku-Místku B (modré dresy) zvítězili na domácím trávníku nad Nýdkem 4:2 a zvýšili svůj náskok již na čtyři body.Foto: Zdeněk Šrubař

I. B třída – skupina C

Hrádek – Sedliště 1:1 (1:0). Po třiceti minutách hry šli domácí do jednobrankového vedení. To Dembinný vysunul Stoszka, ten odcentroval na nabíhajícího Kantora a bylo to 1:0. Hosté vyrovnali po hodině hry, jejich brance po ojedinělé akci Tlučka předcházel evidentní ofsajd dvou hráčů. Domácí neúnavně útočili, ale přes pozornou obranu se nedokázali prosadit a navíc jim ve finální fázi scházela přesnost a moment překvapení. Kromě toho jim scházelo štěstí, M. Pav a Dembinný zalomcovali břevnem a dvě rány Dembinného proletěly těsně vedle brány.

Hrádek: M. Mrozek - Szlauer, Paszek - L. Kluz - T. Stoszek, R. Cymorek (28. Dembinný), M. Pav, Szuscik - R. Cieslar (46. J. Pav), T. Kantor. Trenér: Stefan Franek.

Sedliště: D. Majer – Kovalčík, Verlík, T. Majer, Mohyla – Kaloč, Hél, Röschl, R. Bartečko (60. M. Bartečko) – Smichovič (80. Pohludka), Tluček (88. R. Krpel). Trenér: Daniel Majer.

Frýdek-Místek B – Nýdek 4:2 (1:1). Šlágr kola, který s největší pravděpodobností rozhodl o postupujícím do I. A třídy. Do vedení šli domácí fotbalisté po půlhodině hry, kdy Kolář vybídl (s největší pravděpodobností v ofsajdu stojícího Macečka) a kanonýr valcířů otevřel skóre zápasu. Vyrovnání přišlo krátce před koncem prvního poločasu. Faruga získal odražený míč a přesnou ránou nedal Polachovi šanci. Další góly přišly po změně stran. V 68. minutě se po rohovém kopu prosadil Hynek Prokeš a domácí opět o gól vedli. Tentýž hráč měl podíl na třetí brance valcířů, když zužitkoval přesného centru od Ostráka. V 80. minutě dostal hostující Tlacháč druhou žlutou kartu a zápas tak pro něj předčasně skončil. Domácí přesilovku rychle využívají, když hostujícího gólmana Svatoše překonal Junga. Nýdek stačil v závěru již jen snížit, kdy se po Martinčíkově centru prosadil Groš. „Střetnutí pískal rozhodčí Kuběna z Frýdku-Místku, delegát na šlágru kola ani nebyl. Po zápase nám diváci potvrdili, že prvnímu gólu v naší síti předcházel evidentní ofsajd. Za stavu 1:1 domácí hráči zastavili Spratka faulem, ale rozhodčí to viděl jinak. Po údajném útočném faulu na brankáře navíc ukázal druhou žlutou kartu Tlacháčovi,“ řekl po zápase trenér poražených Miloš Koloničný. Domácí kouč Tomáš Zářický se zase hněval na ostrou hru hostí. „Jsem rád, že jsme toto důležité utkání zvládli. Na druhou stranu mě ale velmi mrzí zranění Hrdličky. To nebyl čistý zákrok.“

Frýdek-Místek B: Polach – Junga, Hrdlička (Šebestík), J. Prokeš, Hlaváč (Syřínek) – Chýlek, Fojtík (Ostrák), Kořínek, Kolář – Maceček, H. Prokeš. Trenér: Tomáš Zářický.

Nýdek: Svatoš - Strokosz, Hudzieczek, Blažek (46. Cienciala), Hadrava - Tlacháč, Faruga, Martinčík, Spratek - Očadlík (46. Frýda), Groš. Trenér: Miloš Koloničný.

Mosty – Vendryně 2:4 (0:2). O výsledku střetnutí rozhodla první část hry. Hosty dostal do vedení Bačík, který hlavou zúročil rohový kop a pak si P. Kufa po průniku Stoszka dal smolného vlastence. Mostečtí rozhodně nebyli horším týmem, ale branka pro ně byla zakletá. Rohový kop Szlaura Nieslanik prodloužil k Lysikovi, jenomže překonaného Csikána na brankové čáře zastoupil Bilko. Ve druhém dějství Lysek v dobré pozici hlavičkoval nad. Další branky si hráči schovali na posledních deset minut. Nejprve hosté po akci Kohuta dorazili míč do sítě zásluhou Chwastka a pak ještě Stoszek vstřelil čtvrtý gól Vendryně. Mosty bojovaly do poslední chvíle, Běhal po rohovém kopu snížil na 1:4 a debakl střelou ze šestnáctky odvrátil Mikulka.

Mosty: Datko - Kapsia - D. Nieslanik, Szlaur - I. Lysek - S. Kufa (84. Macurák), Turek (70. Běhal), Bula, P. Kufa - Mikulka, Kolář (84. M. Jopek). Trenér: Pavel Vavřač.

Vendryně: Csikán - Fojcik, Broda, Bačík, Mikula - T. Sikora (60. Symerský), Repaský, L. Stoszek (85. Walek), Bilko (65. Gurecký) - Kohut, Chwastek. Trenér: Zdeněk Černek.

Oldřichovice – Dobrá 2:4 (1:2). Když Huczala po šikovné přihrávce Toráče otevřel skóre zápasu, chvíli to vypadalo, že domácí jsou na nejlepší cestě ke třem bodům. Jenomže omyl. Zanedlouho totiž začal řádit hostující Filipčík. Nejdříve proměnil pokutový kop za faul na Herníka a pak se mezi střelce zapsal ještě třikrát. Podruhé krátce před přestávkou, potřetí v 63. minutě střelou z úhlu a počtvrté po samostatné akci. „Penalta se nám vůbec nelíbila, prostě neměla být. O pár minut později jsme ji naopak měli kopat my, ale rozhodčí faul na našeho hráče přehlédl,“ zlobil se po utkání předseda Oldřichovic Karel Turoň. Prohru jeho týmu zmírnil Mauritz, jenž si naběhl na přihrávku Martina Sikory a dal kontaktní gól na 2:3. Oldřichovice: Sagan - Michal Sikora - Vlachovič, Hanke - Šinal - Martin Sikora, Mauritz, Toráč, Huczala - Ligocki, Niemiec. Trenér: Marián Krajčovič.

Dobrá: Glogar - Nikl, Gryžboň, Imričko, Bednárek - Palarčík, Herník, Rajnoch, Šmahaj - Filipčík, Dužík. Střídali: Horáček, Kendzior, Myšinský. Trenér: Stanislav Kowalík.

Dolní Lutyně – Jablunkov 2:3 (1:1). Kdyby favorizovaní domácí proměnili svých pět šest šancí, do nichž se v prvním dějství dostali, s hosty by bylo velmi zle. Jenomže nestalo se. Lutyně po standardní situaci šla do vedení, ale Spartak po výstavní ráně Kanaďana Reye před pauzou vyrovnal. Za stavu 0:0 navíc nedal loženku J. Čmiel. Po změně stran rozhodčí po rohovém kopu Komára neuznal gól hlavičkujícímu Szotkowskému a pak přehlédl faul na A. Kluze, který běžel sám na bránu. Krátce poté napřáhl z dobrých 30 metrů Sikora a Spartak poprvé v zápase vedl. Vytrvale útočící domácí po rohu vyrovnali na 2:2, ale hned po rozehrání Szotkowski vybídl A. Kluze a ten levačkou napálil šibenici, čímž domácím definitivně vzal vítr z plachet. Záhy Spartak pokazil přečíslení tři hráčů na jednoho.

Jablunkov: Pindor - Čečotka, Marek Sikora, M. Kluz, Kukuczka - Komár, M. Čmiel, Rea, J. Čmiel (90. J. Martynek) - Ant. Kluz (90. Baselides), Szotkowski (88. Delina). Trenér: Jan Gomola.

Nebory – Hnojník 1:1 (1:1). Hnojník nastoupil pod vedením hrajícího trenéra Radima Majera, jehož po nepovedeném začátku podzimu nahradil Marian Kuczynski. Teď došlo k další změně, kdy Kuczynski neustál vysokou domácí porážku v zápase s Dolními Datyněmi (2:9). Hnojník začal v Neborech lépe, Walica ho hned po rozehrání dostal do vedení. Domácím se podařilo vyrovnat před pauzou, parádní střelou se o to zasloužil Cieslar. Tentýž hráč pak o něco později mířil hlavou pouze do tyče. Brankovou konstrukci v závěru rozezněl i Walica. Blýsknul se i jeho spoluhráč Pielesz, který skvěle vychytal Franka.

Nebory: Krenželok - R. Byrtus - Oborny, Osmanczyk, S. Mrozek (46. Vranka) - Žajdlík, Sliž, R. Franek, Pszczolka (46. Mendrok) - Foniok (70. Kopec), K. Cieslar. Trenér: Radek Morcinek.

Hnojník: V. Pielesz - T. Jantoš - M. Stryja, Glac, A. Klus - Kušnirák, Majer, Walica, Mach (60. Pieter) - M. Jochymek, Krawiec (75. Lamoš). Trenér: Radim Majer.

I. B třída – skupina D

Nový Jičín B – Fryčovice 1:2 (1:0). Po nevydařeném utkání s družstvem Suchdola, ve kterém Fryčovičtí utržili čtyřgólový debakl, zajížděli tentokráte svěřenci trenéra Lukáše Barana do Hodslavic, kde hraje svá utkání béčko Nového Jičína. V silně kombinované sestavě, bez čtyř hráčů základní sestavy, se hosté postarali o překvapení kola. Přitom již ve 3. minutě zaspala hostující obrana a domácí šli do vedení. Po čtvrthodině domácí trefili břevno a následná křížná střela jen o centimetry minula Ivánkovu branku. Postupem času se začali osmělovat i hosté a po půlhodině Kuželova střela zatřásla rovněž břevnem. V poločase trenér Baran promíchal sestavu a ze zabezpečené obrany podpořené kvalitním výkonem brankáře se valil na domácí branku jeden brejk za druhým. V 64. minutě se Fryčovickým podařilo vyrovnat, když přihrávku Kužela na úplně volného Rumla si domácí obránce srazil do vlastní sítě. A hned za čtyři minuty se hosté radovali podruhé. Rohový kop Rumla z voleje trefil Galásek a nechytatelnou bombou upravil na 1:2. A brzy mohlo udeřit i potřetí, to ale domácí gólman po střele Rumla prokázal své kvality. Navíc mu v závěru zápasu pomohla ještě tyč. Překvapivé, ale naprosto zasloužené vítězství hostujícího celku.
Fryčovice: Ivánek – Holub, D. Žurovec, Bonk, Kulhánek – Galásek, Randják, Němec, Šlachta (Hlavatý) – Rumel, Kužel (Janek). Trenér: Lukáš Baran.

Staříč – Petřvald 1:1 (1:1). Hosté z čela tabulky si přijeli pro tři body, ale svým výkonem více než hodinu nijak neoslnili. Domácí toho nevyužili, přestože výkon družstva byl na dobré úrovni, ale nepřálo jim fotbalové štěstí. Již v 8. minutě se hosté ujali vedení po nevydařené střele Maluše, kterou lehce tečoval domácí obránce. Postupem času Staříč začal svého soupeře přehrávat. Nejdříve se ve 13. minutě dělovka Tarkoše odrazila od břevna do brankáře, ale ten míč stačil ještě zachytit. O pár minut později opět Tarkoš po centru Volného rybičkou jen těsně minul bránu hostů. Vyrovnání viselo ve vzduchu a nakonec přišlo ve 39. minutě po rohovém kopu Peška a přesné střele Váni. Po změně stran hosté zlepšili napadání domácích hráčů a ve 49. minutě jim to přineslo velkou šanci. Maluš však branku přestřelil. O pět minut později zahrozil hlavou Volný, ale skóre se opět neměnilo. Rozhodnutí mohlo přijít v 63. minutě, když Šištikův souboj ve vápně vyřešil obránce hostů faulem a kopala se penalta. Domácí exekutor ale bohužel branku netrefil. Od této chvíle hosté převzali zápas mírně pod svou kontrolu a vytvořili si několik standardních situaci, na druhé straně střela Tarkoše skončila jen na břevně. A tak se oba soupeři rozešli smírně.

Staříč: Smetana - Bernklau, Janota, Váňa, Michna - Vrtný, Prokop, Volný, Pešek - Šištík (82. Řezáč), Tarkoš. Trenér: Martin Svoboda.

Kozlovice – Starý Jičín 2:5 (2:2).

Fotogalerie k tomuto zápasu

Situace domácího celku je tak po domácím porážce tři kola před koncem soutěže značně kritická. „Nezbývá nám nic jiného, než se pokusit teď vyhrát v Suchdole,“ vypočítává domácí útočník Martin Krpec. Hosté se v Kozlovicích brzy ujali dvoubrankového vedení. Domácí odpověď byla ale tou nejlepší. Ještě do poločasu se dvakrát prosadil Martin Krpec, takže se po změně stran začínalo vlastně od znova. Krátce po změně stran přidali hosté třetí branku. Vyrovnat mohl Bednář, to by ale musel proměnit pokutový kop. Když pak domácí zahodili i další dobré příležitosti, dostali se ke slovu i hosté. Ti dalšími dvěma góly rozhodli o svém vysokém vítězství.

Kozlovice: Škarabela – Hruška, P. Krpec, Žídek, Eliáš – Jan Harabiš, Bednář, Ermis, Žáček – Navrátil, M. Krpec. Střídali: Piskoř, Kocián. Trenér: Petr Tichavský.

(rom, zd, sch)

31.5.2011 VSTUP DO DISKUSE

V Beskydech (i na polské straně) se rozjíždí nová lyžařská sezona

/FOTOGALERIE/ Lyžařské areály v Beskydech postupně startují o tomto víkendu novou sezonu.

Část areálu nejprve nabídnou městu

Část areálu ArcelorMittalu ve Frýdku bude na prodej jako brownfield. Vedení ocelářské společnosti jej přednostně nabídne městu Frýdek-Místek.

Hromadná nehoda blokovala ráno dálnici D48 u Hukvald

Nehoda tří aut dnes ráno zablokovala dálnici D48 ve směru z Frýdku-Místku na Nový Jičín.