Baník v generálce porazil Frýdek-Místek rozdílem dvou branek

Chlebovice – Fotbalisté prvoligového Baníku Ostrava mají za sebou poslední přípravný duel před nadcházející sezonou. Teď už na svěřence trenéra Radka Látala čeká dopilování toho nejnutnějšího a v pátek odpoledne pro ně liga začíná duelem v Jablonci.

20.7.2012

Snímky z utkání MFK Frýdek-Místek – FC Baník Ostrava 1:3.Foto: Zdeněk Šrubař

MFK Frýdek-Místek – FC Baník Ostrava 1:3 (1:2)

Poslední příprava ostravského Baníku skončila nakonec dvoubrankovým vítězstvím nad předním celkem třetiligové soutěže. Samotné utkání, které sledovala tisícovka diváků, začalo velice opatrně. Vlastně první náznak vážnější situace znamenal gól, když Droppův centr zdáli, překvapil domácího brankáře. „Baníku jsme po hrubé chybě naší obrany usnadnili situaci na hřišti," smutnil z inkasované branky domácí trenér Milan Duhan. Poté otěže zápasu převzal zkušenější Baník, který krátce před přestávkou udeřil podruhé. To z pravé strany našel Zawada zcela osamoceného Vašendu a početná skupina ostravských fans mohla slavit. „Tak je to určitě dobrý pocit, když dáte branku svému mateřskému oddílu. Mám z toho radost, ale my se teď spíš všichni musíme soustředit na ligu, která nebude lehká," zdůraznil po utkání střelec druhé ostravské branky, který v 74. minutě dokonce navlékl po střídajícím Lukešovi kapitánskou pásku. „Domluvené to určitě nebylo, já jsem byl zkrátka k Lukymu nejblíže," objasnil Dalibor Vašenda. Ještě do poločasu se podařilo nadšeně bojujícím domácím snížit, když Taliánův centr na zadní tyč nachytal brankáře Bučka, a následný odražený balon od tyče dopravil do opuštěné brány Neubert.

Po změně stran se hra již vyrovnala, když trenér Látal dal příležitost všem hráčům z lavičky. Konečnou podobu výsledku pak stanovil v 58. minutě střídající Onuchukwu, který hlavou zužitkoval přesný centr Macha. „Přiznám se, že mě trošku zamrzel gól, který jsme dostali. My ale do Jablonce pojedeme s daleko jinou úlohou. Dnes jsme potřebovali hrát více dopředu, i tak musím domácí pochválit, jelikož se snažili a byl to velice důsledný protivník. V Jablonci budeme muset poctivě bránit a spoléhat na rychlé brejky. Ty nám dnes i vycházely, takže doufám, že si kluci něco schovali i na první ligové utkání," hodnotil poslední přípravný duel Baníku trenér Látal. Co vše nakonec ligová soutěž pro Baník přinese, to ukáží první kola. „Vše nám napoví začátek soutěže, my jsme se však snažili udělat maximum, a to i zkvalitněním našeho kádru. Neříkám, že je již uzavřený, toho jednoho útočníka bychom určitě na půlroku přivést chtěli. Venca Svěrkoš už dnes běhal delší tratě, takže uvidíme, kdy bude moci zasáhnout," dodal ostravský stratég.

Branky: 44. Neubert – 16. Droppa, 43. Vašenda, 58. Onuchukwu. Rozhodčí: Duda – Krasula, Holub, bez karet, diváci: 950.

Frýdek-Místek: Prepsl (46. Hlaváč) – Švrček, Wozniak, Literák, O. Byrtus (65. Staněk) – Talián (75. Preči), Cesnek (65. Chýlek), Mozol, Sabó (46. Pešek) – Neubert, Molnár (46. Teplý). Trenér: Milan Duhan.

Ostrava: Buček – Zawada (52. O. Byrtus), Kapralík, Frydrych, Mach – Fantiš (70. Dzhigkaev), Vašenda, Droppa (46. Onuchukwu), Kukec (46. Milosavljev) – Lukeš (74. Foltýn) – Kraut (70. Vrťo). Trenér: Radoslav Látal.

20.7.2012 VSTUP DO DISKUSE

Derby rozhodlo až prodloužení, raduje se Třinec

/FOTOGALERIE/ Jubilejní 100. derby tradičních rivalů dopadlo lépe pro hokejisty Třince. Oceláři na svém ledě v utkání 26. kola extraligy porazil Vítkovice 3:2 v prodloužení. Raduje se i Zlín, který udolal Karlovy Vary fotbalovým výsledkem 1:0.

Část podniků končí. Zbytek hlásí tržby nově

Podniky na Frýdecko-Místecku mají za sebou ostrý start elektronické evidence tržeb (EET). První fáze se od včerejška týká podnikatelů v ubytovacích a stravovacích službách.

Krayzel o derby Třince a Vítkovic: Atmosféru dělají diváci, ta hráče vždy pohltí

Již 21 let svádějí v extralize hokejisté Třince a Vítkovic nesmlouvavé bitvy. Ta dnešní bude výjimečná. Na programu je totiž jubilejní sté derby těchto regionálních rivalů.