Branky stříleli pouze domácí fotbalisté

Frýdek-Místek /FOTOGALERIE/ -V úvodním kole podzimní části MSFL remizovali svěřenci trenéra Milana Duhana na hřišti juniorky Slovácka 1:1.

8.8.2011 1

Snímek z utkání 1.FC Slovácko B a MFK Frýdek-MístekFoto: Robert Schedling

Silný Frýdek-Místek představoval pro domácí mladíky, kteří se museli obejít bez jakýchkoliv posil z A-týmu, na úvod soutěže velmi těžkou zkoušku. A domácí nakonec obstáli. „Hlavně v prvním poločase to byl fotbal podle mých představ.

Chtěli jsme hrát aktivně, což se nám dařilo, hra měla spád a šťávu. Soupeře jsme dobře napadali a do ničeho jsme ho nepustili. Nebezpečný byl akorát ze standardních situací,“ lebedil si domácí trenér Jan Palinek.

Hosté zahrozili pouze po standardce Byrtuse a následné hlavičce H. Prokeše, vzápětí neuspěl ani Soukup. S oběma příležitostmi valcířů si poradil domácí brankář Heča.

Domácí udeřili ve 37. minutě, kdy se po ideální nahrávce Borusíka trefil přesně pod břevno Lukáš, který tak potvrdil výbornou střeleckou formu z přípravy, kde byl s osmi zásahy nejlepším kanonýrem Slovácka.

Po změně stran se hosté zlepšili a začali se stále častěji tlačit na polovinu domácího mužstva. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Střídající Kostorek zahrával z levé strany trestný kop a po jeho centru na zadní tyč tečoval míč domácí obránce Mikulica.

„Byl to smolný gól, takové ale bohužel padají,“ řekl smířeně Palinek. V 67. minutě se hosté radovali podruhé, ale gól po rohu a přesné hlavičce Staňka neplatil, jelikož míč ještě předtím opustil hrací plochu. „Až do konce se hrálo nahoru dolů, i když v závěru už toho měla obě mužstva plné zuby. Naši mladíci ukázali, že na to mají, když chtějí, podali výkon za který je jim potřeba poděkovat. Je to takový příslib do budoucna,“ uzavřel domácí kouč.

1. FC SLOVÁCKO B – MFK FRÝDEK-MÍSTEK 1:1 (1:0)

Fotbalisté Frýdku-Místku se v dalším kole opět představí na hřišti svého soupeře, když v sobotu 13. srpna hrají od 16.30 hodin v Hlučíně.
Branky: 37. Lukáš – 60. vlastní Mikulica. Rozhodčí: Ogrodník – Drozdy, Tomanec. Diváci: 72.

Frýdek-Místek: Lužný – Švrček, Staněk, Wozniak, J. Prokeš – Grussmann (81. Cesnek), Cabák (46. Kostorek), Literák, Byrtus (59. Chýlek) – H. Prokeš, Soukup. Trenér: Milan Duhan.

Derby rozhodlo až prodloužení, raduje se Třinec

/FOTOGALERIE/ Jubilejní 100. derby tradičních rivalů dopadlo lépe pro hokejisty Třince. Oceláři na svém ledě v utkání 26. kola extraligy porazil Vítkovice 3:2 v prodloužení. Raduje se i Zlín, který udolal Karlovy Vary fotbalovým výsledkem 1:0.

Část podniků končí. Zbytek hlásí tržby nově

Podniky na Frýdecko-Místecku mají za sebou ostrý start elektronické evidence tržeb (EET). První fáze se od včerejška týká podnikatelů v ubytovacích a stravovacích službách.

Krayzel o derby Třince a Vítkovic: Atmosféru dělají diváci, ta hráče vždy pohltí

Již 21 let svádějí v extralize hokejisté Třince a Vítkovic nesmlouvavé bitvy. Ta dnešní bude výjimečná. Na programu je totiž jubilejní sté derby těchto regionálních rivalů.