I. A třída – skupina B

Čeladná – Stonava 4:0 (4:0)

Domácí celek potvrdil svou nedobytnou pevnost a po zásluze zvítězil rozdílem třídy. O vítězství se vlastně rozhodlo v poslední čtvrthodince první půle. Skóre se poprvé měnilo ve 28. minutě, kdy po přihrávce Indry prostřelil gólmana z úhlu Ulehla. Po třech minutách přišla druhá branka, kterou jejímž autorem byl Indra po přihrávce Vlka. Ve 35. minutě svítil na ukazateli skóre již stav 3:0 a předcházela tomu individuální akce Rodka, který obešel tři hráče soupeře. Skóre poločasu, a jak se později ukázalo i celého utkání, uzavřel ve 42. minutě Kunz po centru Pražáka. Ve druhé půli totiž tempo hry poněkud zvolnilo a přestože domácí si vytvořili několik dalších slibných příležitostí, koncovka tak přesná již nebyla. Hráči Čeladné dokonce neproměnili pokutový kop, který rozehrávali nakrátko.

Čeladná: Cuper – Vlk (70. Ficek), Andrejko, Rusnok, Staskevič – Pražák, Pfleger (80. Řehánek), Indra (58. Vrobel), Ulehla, Rodek – Kunz. Trenér: Bohuš Keler.

Libhošť – Brušperk 4:1 (2:1)

Hosté začali tentokrát hodně aktivně a ve 13. minutě se ujali vedení zásluhou úspěšně zakončeného brejku Makúchem. O chvíli později trefil stejný hráč tyč a ve slibných příležitostech se dále ocitli Demel a Cigánek. Zvýšení náskoku ale nepřišlo a tak se začali stále více prosazovat domácí. Ve 35. minutě vyrovnali po závaru vlastní brankou hostí a těsně před přestávkou otočili výsledek na 2:1. Rovněž po změně stran měli více ze hry hosté, ale koncovka jim nevycházela. V 85. minutě z pokutového kopu přidali domácí třetí a v samotném závěru do otevřené obrany čtvrtou branku. Brušperští tak odjeli s prázdnou.

Brušperk: Konečný – Cigánek, Čilok, Krupník, Strakoš – Ondruš (60. Januščák), Polášek, Štvrtňa, Demel – Pavlas, J. Makúch. Trenér: Milan Procházka.

Bystřice – Příbor 4:3 (3:2)

Domácí hráči po čtyřech neúspěších zabrali, ale na důležité tři body se pořádně nadřeli. Po střele z dálky jim teklo do bot, ale ještě do poločasu se s nepříznivým vývojem dokázali vypořádat. Faulovaný Bauman vzal odpovědnost na sebe a z pokutového kopu vyrovnal. Pak se dvakrát technickými střelami prosadil Kluz, těžící z dobrých přihrávek Baumana a Oborného, který nešťastnou vlastní brankou zápas zdramatizoval. Druhý poločas přinesl třetí gól Kluze, po němž předposlední tým soutěže už jen snížil na 4:3.

Bystřice: V. Cymorek – P. Zbončák st. – Szturc (85. P. Sikora), Bauman, Škarka – Marek Szuscik (55. Lorenzini), Lachowicz, Oborný, Polák – Rusz (65. Kotas), A. Kluz. Trenér: Dušan Zbončák.

Staré Město – Dolní Lutnyě 3:0 (3:0)

O svém vítězství rozhodli domácí hráči již během první půle. V 15. minutě otevřel skóre zápasu Němec, o chvíli později zvyšoval z trestného kopu přesnou trefou Roman. V závěru poločasu překonal hostujícího brankáře Recman. „I po změně stran jsme měli více ze hry, bohužel šance Šafranka či Konečného zůstaly nevyužity,“ řekl střelec prvního gólu Petr Němec.

Staré Město: R. Valas – Recman, I. Valas, Adámek, Vojkovský – Kaňok (46. Šafranko), Roman, Němec, Konečný – Slíva (55. Ručka), Baroš (70. Prokeš). Trenér: Lubomír Pokluda.

Smilovice – Stará Bělá 2:1 (2:1)

Diváci shlédli velmi pohledné střetnutí s celou řadou zajímavých momentů i gólových příležitostí. Branky padaly jen v úvodním dějství, kdy si svěřenci trenéra Smatany vydobyli dvougólový náskok. Nejdříve Červený poslal do sítě Barteczkovu přihrávku a pak si udělal prostor Noga a přidal druhý gól. Ostravany vrátil do hry Pindorův nedovolený zákrok na rivala, po němž se kopala penalta. Tu proměnil Šťástka. Ke zvýšení náskoku pak neměli daleko Noga s Májem, ale řešení gólových šancí bylo chybné.

Smilovice: Bašanda – J. Topiarz – Bolf, Pindor, Michal Szuscik – Barteczek, Červený, Z. Cieslar, Ligocki – Noga (89. M. Sikora), Máj. Trenér: Pavel Smatana.

Raškovice – Horní Suchá 1:0 (0:0)

V zápase, kdy diváci viděli fotbal hraný nahoru dolů, padla jediná branka. A to až po změně stran. „Soupeř nám zle zatápěl, ale brankář Kopecký nás podržel. V poločase jsme museli klukům důrazně domluvit,“ řekl trenér Raškovic Vladimír Šindler. O jediný gólový moment se postaral v 59. minutě Šebesta, který využil přihrávky od Škapy. „Soupeř byl po Čeladné asi druhý nejlepší v soutěži, proti kterému jsme hráli. Utkání by asi spíše slušela remíza, ale rozhodlo pro nás štěstíčko,“ dodal Šindler.

Raškovice: Kopecký – Meca, Škola, Vochta (77. Staš), Kacíř – Škapa (88. Vlček), Špadt, Novák, Šebesta – Pernikář, Musálek (35. Feike). Trenéři Vladimír a David Šindlerovi. (zd, rom, sch)