I. B třída sk. B

Lučina - Darkovice 5:2 (1:1). Nejvydařenější zápas jarních odvet odehráli fotbalisté Lučiny proti Darkovicím. „Hosté se na jaře zvedli, společně s Darkovičkami a Hrabovou hrají teď v nejlepší formě," podotkl asistent domácího trenéra Ján Balko. Samotný zápas se ale pro Lučinu nezačal vyvíjet nejlépe. Už ve 2. minutě pozapomněli domácí hráči při rohovém kopu na Hajdučka a ten hlavou poslal hostující celek do vedení. Z něj se však Darkovičtí radovali pouhé čtyři minuty, kdy M. Kohut vyrovnal technickou střelou k tyči. Po změně stran už na hřišti existovalo pouze jedno mužstvo a tím byli domácí. Ti v rozmezí 53. až 67. minuty přidali soupeři další tři góly (Farský, Myšinský a Majer). Když pak v 73. minutě vymetl L. Kohut z trestného kopu horní růžek Hourovy branky, hosté měli zaděláno na pořádný výprask. „Hráli jsme opravdu dobře, řekl bych, že nejlépe na jaře. Dali jsme pět branek, a to ještě dalších asi pět promarnili," litoval zahozených šancí domácí trenér. Hostům se v 75. minutě podařilo Hajdučkem už jen kosmeticky upravit porážku na 5:2.

Lučina: Balko - Čubok, Myšinský, Staufčík, Goroš - Farský (71. Krzyžánek), L. Kohut, M. Kohut, Majer (73. Bubík), Tomíček (83. Valek) - Ligocki. Trenér: Robert Schedling.

I. B třída sk. C

Horní Suchá - Hnojník 1:0 (0:0). Pouhý bod z posledních dvou utkání poněkud komplikuje fotbalistům Hnojníku cestu za záchranou v I. B třídě. V Horní Suché znovu nastoupili bez několika hráčů a vyjma úvodu druhého dějství, kdy spálili dvě tutovky, po celý zápas tahali za kratší konec. Utkání rozhodla povedená střela k tyči. „Těžko se mi to hodnotí. Domácí nás přehrávali kondičně i kombinačně, vázla nám přihrávka. A znovu nás bylo málo. Nějak se nám to v závěru sezony hroutí," posteskl si trenér Hnojníku David Grygar.

Hnojník: M. Klus - T. Jantoš - Kozel, A. Klus P. Rusz - Zahradnik (80. T. Jaworek), P. Pszczolka, Walica, Oborný - P. Jantoš, Kušnirák. Trenér: David Grygar.

Nýdek - Dobratice 4:3 (1:1). Nýdek vydřel tři důležité body ve druhé fázi střetnutí. Ta první skončila nerozhodně. Na branku A. Kantora, který usměrnil míč do sítě po standardní situaci rozehrané Hadravou a Spratkem, odpověděl hostující Marián Causidis. Tentýž fotbalista se prosadil i po změně stran a Dobratice vedly 1:2. Domácí zaveleli k obratu. A. Kantor orazítkoval tyčku a poté neuspěl Cienciala, ale posléze hrající trenér Mazurek prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Záhy Spratek našel z rohového kopu Tlacháče a Nýdečtí znovu vedli. Následná spolupráce Mazurka s Tlacháčem vyústila v trefu A. Kantora, který si povodil obránce a zavěsil. Své nesporné kvality pak demonstroval rovněž Causidis, ale Dobraticím nakonec na body nestačil ani jeho hattrick.

Nýdek: J. Kantor - Cienciala, Tlacháč, Hadrava, Strokosz - Sliž, Spratek, Mazurek, Labaj - Konderla (86. D. Cieslar), A. Kantor (77. Přibyla). Trenér: Pavel Mazurek.

Staříč - Dolní Datyně 2:2 (0:1). Cenný bod s lídrem uhráli fotbalisté Staříče. Ti chtěli po dvou vysokých venkovních porážkách před domácími fanoušky uspět. Duel byl nakonec i soubojem dvou střelců. Hosty poslal ještě v prvním poločase do vedení Baláž. Tentýž hráč po změně stran upravil na 0:2. Domácí fotbalisté se ovšem nevzdali a díky dvěma gólům Strakoše sehráli Staříčané s favoritem vyrovnanou partii.

Staříč: Smetana - Kocich, Kačmařík, Janota, Sluštík - Váňa, Prokop - Malý, Strakoš, Musálek - Blahuta (58. Baran). Trenér: Josef Sluštík.

Jablunkov - Mosty 3:3 (1:0). Sousedské derby dospělo k zasloužené dělbě bodů. Bezmála tři stovky diváků viděly šest branek, z nichž hned pět padlo po standardních situacích. Po úvodním dějství měli k bodům blíže domácí, zásluhou trestného kopu M. Kluze vedli 1:0. Mostečtí vyrovnali ze standardní situace Bula rozehrál roh a D. Kufa skóroval. Následoval Komárův přímý kop, M. Kluz vrátil míč na R. Szotkowského a Spartak opět vedl. Mostečtí odpověděli dvěma trefami. O první se po trestném kopu Buly a sklepnutí bratra Tomáše postaral střídající David Nieslanik. Druhou zaznamenal hlavou jeho bratr Tomáš po centru Koláře. Poslední slovo měl Jablunkov. Přímý kop Komára se dostal k P. Hudzieczkovi, ten si přichystal míč a propálil gólmana Cymorka.

Jablunkov: Pindor - Komár, P. Hudzieczek, J. Hudzieczek, Buchta - R. Szotkowski, Šigut, Michálek, Jan Martynek (75. Venit) A. Kluz (70. Čečotka), M. Kluz (85. Michal Kufa). Trenér: Jan Gomola.

Mosty: Cymorek - O. Jochymek (80. Turek), Šafařík, J. Bažant (70. D. Nieslanik), M. Szotkowski - S. Kufa, T. Stoszek, T. Nieslanik, D. Kufa - Kolář, Lukosz (46. Bula). Trenér: Stanislav Kluz.

I. B třída sk. D

Kozlovice - Bordovice 4:2 (2:1). Hosté přijeli do Kozlovic s vizitkou nejlepšího týmu jara, který navíc ještě neprohrál. Každá série ale musí jednou skončit a Kozlovickým se to podařilo. Cestu k vítězství započal po čtvrthodině hry špílmachr Zeman. Bordovičtí sice stačili ještě odpovědět, ale Zeman svým druhým gólem zajistil domácím poločasové vedení. Krátce po změně stran se podařilo hostům podruhé srovnat krok, pak už stříleli branky pouze Tichavského svěřenci. Na 3:2 upravoval kanonýr M. Krpec, výhru domácích pak pečetil Piskoř. „Na soupeři bylo poznat, že je kvalitním týmem. Měl ve svém středu šikovné fotbalisty, vůbec, to utkání se muselo divákům líbit," svěřil se po utkání kozlovický útočník Martin Krpec.

Kozlovice: Holub - Piskoř, P. Krpec, Hruška, Žáček - Eliáš, Zeman, Bednář, Vaverka - Harabiš (Mališ), M. Krpec (Chlebek). Trenér: Petr Tichavský. (rom, sch)