Ti domácí byli plni očekávání, jak si Dobratičtí proti Sedlištím vůbec povedou a zda dokáží udržet svou vítěznou šňůru.

Začátek střetnutí tomu ale vůbec nenasvědčoval, jelikož už v 7. minutě po nešťastném zásahu rukou kopali hosté pokutový kop. Střelu Sekaniny však vystihl po delší době chytající Tesarčík. I ve fotbale známé pravidlo nedáš – dostaneš, se o chvíli později zcela naplnilo. Rychlý přesun Dobratic k brance hostů skončil vůbec první střelou mezi tyče a také i gólem. Po delší době se mezi střelce zapsal domácí kanonýr Marián Causidis.Fotbalisté Dobratic (v modrém) porazili na svém hřišti Sedliště 2:1.Zdroj: Karel Moškoř

Vyrovnání mělo ale jepičí život. Faul před velkým vápnem ztrestal parádní střelou nad dobratickými hráči Sekanina a napravil tak své selhání při penaltovém pokusu. Úvodní čtvrthodinka naznačila, že jsou oba celky útočně naladěny. K vidění byl svižný fotbal se šancemi na obou stranách. Ty tutovější měli spíše hosté, ale domácí gólman Tesarčík měl zkrátka svůj den.

Skóre zápasu se změnilo až v 56. minutě, kdy se báječně v plném běhu trefil do míče Causidis a znova tak převážil misku vah na stranu svého týmu. Když pak Tesarčík vychytal v dobré pozici Mokroše a po něm i Vlčka, začali hosté pomalu ztrácet naději. V samém závěru ještě nastřelil domácí Zábelka břevno zcela odkryté branky, i tak ale po závěrečném hvizdu rozhodčího Jedličky mohli dobratičtí fotbalisté slavit čtvrté vítězství v řadě.
„V prvním poločase to byl asi hodně zajímavý fotbal pro diváky. Hrálo se nahoru, dolů a musím říci, že nás hodně podržel v brance Tesarčík. Ve druhé části jsme dali pěkný druhý gól a už si vítězství pohlídali. Soupeř byl velice kvalitní a musím za vítězství klukům poděkovat," zhodnotil duel dobratický trenér Marián Korabík. (moš)

DOBRATICE – SEDLIŠTĚ 2:1 (1:1)
Branky: 9. a 56. Marián Causidis – 13. Sekanina. Rozhodčí: Jedlička – Fanc, Krištof. ŽK: Marián Causidis, Dobiáš, Tesarčík – Mokroš, J. Němec, Jiříček. Diváci: 205.
Dobratice: Tesarčík – Somr, Škapa, Dobiáš, Lýsek, Skotnica – Svobodník (43. Březina), Šigut (81. Bortlíček), Kantor, Marián Causidis – Zábelka (90. Bezecný). Trenér: Marián Korabík.
Sedliště: Dan. Majer – Sekanina, Bilas, Foukal, Jiříček, Němec, Bílek, Mokroš, Vlček (66. Dom. Majer), Papřok (82. Mojžíšek) – Krejčok. Trenér: Ivo Valas.