Druhý turnaj nohejbalové ligy ovládl Rychvald

Frýdek-Místek - Druhým turnajem pokračovala v tělocvičně TJ Sviadnov zimní Frýdecko-místecká nohejbalová liga.

15.12.2014

Ilustrační foto.Foto: Jiří Albrecht

Do skupiny A byl nasazen vítěz prvního turnaje Nová Dědina a k nim byly nalosovány týmy Fazolů, Staříče a Rudého Komanda. O postupujících se rozhodlo již po druhých zápasech a překvapivě to byly na úkor favoritů Rudé Komando a Staříč. Nová Dědina doplatila na zdravotní potíže svého smečaře a dobře rozehraná utkání nezvládla ani obměněná sestava Fazolů.

Skupina B byla vyrovnanější a o postupujících rozhodly až poslední zápasy. Nejprve Rychvald uhrál potřebnou remízu s Kvardy až posledním možným míčem díky riskantně zahranému servisu. O druhé postupové místo se pak v bratrovražedném boji utkaly domácí týmy Sviadnova a Knedlíku. Utkání se sice od začátku lépe vyvíjelo pro Knedlík, v závěru prvního setu ale prohospodařili náskok 9:6 a ve druhém setu již padlou deku ze sebe dostat nedokázali.

Fazoli nakonec svou reputaci zachránili alespoň pátým místem, když ve vyřazovacích soubojích o 5. až 8. místo nejprve 2:1 porazili Kvardy a poté 2:0 i Novou Dědinu, která porazila odevzdaný Knedlík. V utkání o 7. místo pak v utkání dvou nejzklamanějších našli více motivace Kvardi a porazili Knedlík 2:1.

První semifinále přineslo vyrovnaný boj mezi Rudým Komandem a Sviadnovem. Sviadnovští svého soupeře nakonec dokázali ve třech setech přetlačit a postoupili do druhého finále za sebou. Ve druhém semifinále pak Rychvald soustředěným výkonem porazil Staříč 2:0. V utkání o třetí místo korunoval Staříč svůj velmi dobrý výkon v tomto turnaji a Rudé Komando porazil poměrně jednoznačně 2:0.

Finále mezi Sviadnovem a Rychvaldem přineslo velice kvalitní nohejbal. Krásné smeče střídaly nekompromisní bloky, oba smečaři předváděli i technické finesy, které potěšily přihlížející diváky a utkání tak bylo oslavou tohoto krásného sportu. V prvním setu se do stavu 9:7 utkání lépe vyvíjelo pro Sviadnov, závěr setu však domácí hráči nezvládli a Rychvaldští ho nakonec ukořistili pro sebe. I ve druhém setu byli vždy o krok napřed Sviadnovští, ovšem za stavu 8:7 pokaženým servisem darovali bod svým soupeřům a Rychvald, v sestavě Tomáš Matušek, Patrik Mitera, David Maršálek a Ivan Buchta, už pak závěr setu opět zvládl lépe a dalšíma dvěma body uzavřel stav finále na 2:0.

Sviadnov se přes druhou finálovou porážku dostal do čela Zimní ligy, která dalším turnajem pokračuje v sobotu 17. ledna opět v tělocvičně TJ Sviadnov.

Pořadí ligy po druhém turnaji: 1. Sviadnov 68 bodů, 2. Rychvald 65 b, 3. Nová Dědina 62 b, 4. Fazoli 56 b, 5. Staříč 53 b, 6. Kvardi 47 b, 7. Rudé Komando 44 b, 8. Knedlík 37 b.

15.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Požár si na domě vyžádal škodu za milion

Starší rodinný domek ve Starém Městě zachvátil v pátek 2. prosince po půl osmé ráno požár.

Region - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.