Ohlédnutí za fotbalovými zápasy regionálních týmů

Bída, zmar, soužení, krize. Fotbalový Třinec nezabral ani na osmý pokus, se Sokolovem utrpěl zbytečnou porážku. O výhře v Ústí rozhodli Valcíři po změně stran. Vendryně konečně zabrala. Výhru Frýdlantu zařídil Chlebek. Raškovice slaví první výhru na hřišti soupeře. Bystřičtí fotbalisté se drží nadále na vítězné vlně. Tentokráte jejich formu z posledních zápasů odnesl nováček z Dobratic. Lučina využila zaváhání Starého Města a opět vede tabulku.

5.11.2014

Druholigovým fotbalistům Třince se stále nedaří. Naposledy v domácím prostředí nestačili sokolovskému Baníku, se kterým prohráli 0:2. Foto: Petr Rubal

FNL

FOTBAL TŘINEC – BANÍK SOKOLOV 0:2 (0:1)

Bída, zmar, soužení, krize. Fotbalový Třinec nezabral ani na osmý pokus, se Sokolovem utrpěl zbytečnou porážku.

Trenér Marek Kalivoda vsadil na nejzkušenější hráče. V domnění, že nebudou chybovat. V domnění, že mu pomohou vyvést mužstvo z krize, do které se Třinec sérií nezdarů (stojí za nimi četná zranění klíčových hráčů) dostal. „Postavili jsme to na zkušenosti, na tom nejlepším, co v mužstvu je. Na hřišti se to neprojevilo, což je pro mě samozřejmě zklamáním. Nic lepšího k dispozici není, nemáme tak široký kádr, abychom mohli mít zdvojené posty," nezastíral trenér poražených Marek Kalivoda.

Kombinačně zdatní Západočeši působili svižnějším dojmem, hra Třince byla pomalá a těžkopádná. Možná by to ani nevadilo, protože Sokolov se k ničemu podstatnému nedostal, ale když mu Třinec podstrčil příležitost doslova pod nos, s díky ji přijal. Vomáčka trefil při odkopu Dvořáka, ten zatáhl míč po levé straně a posléze ho předal nabíhajícímu Šamánkovi – 0:1. „Bohužel pokračujeme v obdržování laciných branek. Na šance v první půli to bylo 1:1, ale my přesto dostaneme gól z nešance, ze špatného odkopu. V poslední době bohužel takových branek dostáváme spoustu. Ať už je to špatná malá domů, zbytečná penalta nebo vypadne míč gólmanovi. V tom trendu jsme bohužel pokračovali. Bylo patrné, že po gólu na hráče spadla deka," poukázal třinecký kouč.

Jeho celek si mohl vydobýt náskok, Ceplák však po Malířově centru připraveného gólmana Beláně nerozesmutnil. Ve druhém poločase, kdy měl Třinec navrch, to nedokázali Smetana (centroval Motyčka) a ani Motyčka (centroval Ceplák). Co se nepovedlo domácím, podařilo se Sokolovu: Vaněček sklepl míč Blažkovi, ten ho předal pozapomenutému Dvořákovi, na jehož tvrdou ránu k tyči neměl Rohel nárok. „Ve druhé půli jsme byli aktivnější, měli jsme i šance, ale padla druhá branka. Prostor před šestnáctkou si hráči musejí pohlídat. Hosté byli efektivnější, jejich vítězství je zasloužené," pokračoval Kalivoda.
Hráči Třince mají před sebou ještě tři zápasy. Nejprve zajíždějí do Pardubic, poté k derby do Karviné a mezitím je čeká sousedský souboj s Frýdkem-Místkem. Moc dobře vědí, že pokud neuhrají aspoň čtyři pět bodů, jejich situace bude kritická. „V posledních třech zápasech musíme zapracovat na tom, abychom se zvedli. Po sérii bez vítězství to není nic jednoduchého. Nezbývá nám nic jiného, než získat nějaké body, abychom odskočili od spodku tabulky," zakončil Kalivoda, jehož potěšil slušný výkon rekonvalescenta Motyčky.

Branky: 32. Šamánek, 76. Dvořák II. Rozhodčí: Adámková – Nádvorník, Peřina. ŽK: Malíř, Motyčka, Smetana - Pouček. Diváci: 393.

Třinec: Rohel – Velner, Vomáčka, Čelůstka, Kubáň – Malíř, Motyčka (83. Málek), Hupka, Ceplák (79. Lukáš) – Smetana, Joukl (69. Dedič). Trenér: Marek Kalivoda.

Martin Motyčka: Lidé budou nadávat a brblat, z naší strany to bylo odmakané

Dlouhá pauza na záložníkovi Martinu Motyčkovi patrná nebyla, proti Sokolovu odvedl dobrou práci. Ale nestačilo to, jeho trápící se Třinec nakonec prohrál 0:2.

Sokolov byl v prvním poločase o něco lepší, ale k vítězství 0:2 přišel poměrně snadno.
Co k tomu říct? My jsme jim darovali dva góly. Při prvním se Benymu (Vomáčka nastřelil protihráče – pozn. aut.) nepovedl odkop a pak jsme nechali frajera samotného ve vápně mezi čtyřmi našimi hráči. I kdybychom devadesát minut lítali na sto padesát procent, bylo by to k ničemu. My tolik prostoru ve vápně nedostaneme, vždyť my pomalu ani nezakončíme.

Divákům už došla trpělivost, chvílemi se z prořídlého hlediště ozýval pískot.
Lidé budou nadávat a brblat. Z naší strany to bylo odmakané, ale když soupeři dovolíme to, co dnes, pak je to těžké.

V duelu se Znojmem 2:2 jste se zranil a poté jste byl skoro dva měsíce mimo hru. Co se za tu dobu s Třincem stalo?
Nestalo se vůbec nic. Přišla zranění. Zranil jsem se já, Smety (Smetana), Gavlis (Gavlák), Renda Dedič. Myslím si, že to se na nás negativně podepsalo, teď už se to honí těžko.

Slovo krize sportovci slyší velmi neradi. Ve vašem případě se o krizi jedná, souhlasíte?
Když dostáváte spoustu gólů, nevyhrajete sedm kol, nepočítám do toho pohár, pak to stoprocentně krize je. Když už nic, tak by to aspoň mělo skončit bez branek. Jenomže my nejsme schopni to uhrát ani na nula nula. To je pak těžké.

Dá se s tím něco udělat?
Snažíme se o to pořád. Říkáme si, co máme dělat, díváme se na video, říkáme si, jak budeme makat, jak budeme běhat, ale zatím to nepomáhá. Jak říkal trenér, asi je to o kvalitě. Co jiného na to říct?

Připouštíte, že Třinec potřebuje posílit?
Když se stavíme na hlavu, a přesto šest kol nevyhrajeme. Darujeme soupeři dva góly.

Pociťoval jste na sobě herní výpadek?
Těžko říct. Prohráli jsme, tak asi ano. Je jedno, jak se mi hrálo, když to skončilo 0:2. (rom)

FK Ústí nad Labem – Frýdek-Místek 2:3 (1:0)

Druholigoví fotbalisté MFK Frýdek-Místek pod trenérem Karlem Orlem pookřáli. Po domácím vítězství nad Znojmem (1:0) dokázali naplno bodovat také na severu Čech v Ústí nad Labem.

Na ústeckém Městském stadionu začali lépe Severočeši, pro které byl souboj s Valcíři hodně důležitý. V případě vítězství by se totiž mohli domácí dostat ze sestupových vod a svému soupeři se naopak dostat na rozdíl čtyř bodů. Od začátku to tak na hřišti také vypadalo. Ústečané hýřili aktivitou a po čtvrthodině hry je poslal do vedení svou ranou kapitán Martykán.

Další branky pak měli na kopačkách Krátký s Králíkem, své pokusy ale nedokázali vměstnat mezi tři tyče a když krátce před koncem první půle neuspěl po rychlém brejku hostující Zapalač, šla Arma do kabin s jednobrankovým náskokem.

Ústečtí fotbalisté (modré dresy) doma prohráli s Frýdkem-Místkem 2:3.

Ten se však ve druhém dějství rozplynul jako pára nad hrncem. V 53. minutě se hosté dočkali vyrovnání zásluhou dalekonosné rány Švrčka a už o minutu později musel gólman Novák likvidovat samostatný únik Matúše. Stejný hráč se ale v 60. minutě přeci jen dočkal a z dorážky poslal Frýdek do vedení. Spanilá jízda Valcířů měla však pokračování. Už po osmi minutách bylo totiž o osudu zápasu definitivně rozhodnuto. Další chybu Severočechů potrestal opět Matúš.

V závěru se sice ještě povedlo fotbalistům Ústí zápas zdramatizovat, když se v poslední minutě trefil z přímého kopu Šraga, na vyrovnání už ale domácím nezbyl čas. „Pokud budeme dostávat podobné góly, nemůžeme v zápase pomýšlet na vítězství. Minimálně dvě střely se totiž chytit daly, branky jdou na vrub našeho brankáře," hledal příčiny další domácí porážky kouč Ústí Petr Němec.

„Vyhrálo se, takže zápas hodnotím velmi kladně. Hlavně ve druhém poločase jsme předvedli dobrý výkon. Začátek utkání ale optimální nebyl. Byli jsme takoví ospalí, nebyli v tempu, do zápasu jsme se teprve dostávali. Až inkasovaný gól nás trochu probral. V poločase jsme si řekli, že tady nechceme a nemůžeme prohrát. I proto teď musím před hráči za hru ve druhé půli smeknout klobouk. Byli jsme si vědomi, že pro Ústí je to klíčový zápas podzimu. I proto jsme se tady vydali o den dříve. Možná na nás ten pobyt trochu dolehl, ale vítězství se počítá. Dokázali jsme tak totiž odskočit celkům ze spodku tabulky," mnul si po zápase ruce hostující trenér Karel Orel.

Ten v následujícím domácím duelu s Mostem bude kvůli karetnímu trestu postrádat stoperskou dvojici Žídek – Literák. „Bohužel, to je fotbalový úděl, musíme se s tím vyrovnat," dodal Orel.

Pavel Přibyl

Branky: 16. Martykán, 90. Šraga – 60. a 68. Matúš, 53. Svrček. Rozhodčí: Franěk – Zeman, Arnošt. ŽK: Peterka, Martykán, Veverka – Literák, Žídek. Diváci: 731.

Ústí nad Labem: Novák – Zeman, Pávek, Vaněk, Šraga – Peterka – Krátký (61. Kuč), Králík (71. Veverka), Martykán, Leibl (78. Novotný) – Smola. Trenér: Petr Němec.

Frýdek-Místek: Mihalek – Uvíra, Žídek, Literák, Švrček – Zapalač, Mozol (87. Coufal) – Talián, Vašenda, Pribula (81. Hykel) – M. Matúš (84. Halaška). Trenér: Karel Orel.

DIVIZE – sk. E

LÍSKOVEC – PŘEROV 2:3 (0:2)

Hosté se na umělé trávě ve Frýdku-Místku ujali brzy dvoubrankového vedení. Už v první minutě využil chybu domácí obrany útočník Hrubý a otevřel skóre. Ten samý hráč v 7. minutě zvyšoval na 2:0, když se trefil po Kopeckého dlouhém autu.

Ve druhé půli už ale domácí Lískovec převzal iniciativu a po gólech v 51. a 74. minutě vyrovnal zásluhou Palečka. „Hráči chtěli náskok jen bránit a to byla chyba. Zalezli jsme a už jsme nebyli tak aktivní. Soupeř měl hru ve své moci," řekl hostující trenér Richard Švehlík. V samotném závěru zápasu se ale štěstí přehouplo na stranu hostí. V 91. minutě totiž posadil zkušený Kazár přesný centr na hlavu střídajícího Bubeníka, který rozhodl o výhře Přerova.

„Zaspali jsme úvod zápasu, kdy jsme vlastními chybami dovolili soupeři odskočit. Důrazná domluva v poločase pomohla. Podařilo se nám vyrovnat, ale neproměněním i těch největších tutovek se nám nakonec v nastavení vymstilo," zlobil se domácí kouč Jiří Krejčí.

Branky: 51. a 74. Paleček – 1. a 7. Hrubý, 90+1. Bubeník.

Lískovec: Smolík – Ilko, Coufal, Mehremić, Silveira – Javorek, Juříček, Kovjenić, Šigut - Milunović, Paleček. Trenér: Jiří Krejčí. (sch)

KRAJSKÝ PŘEBOR

POLANKA - VENDRYNĚ 1:3 (1:2)

Fotbalová Vendryně zabrala v pravý čas. Přestože nastoupila v okleštěné sestavě, dokázala přivézt tři cenné body ze hřiště Polanky.

Trenér Černek se musel obejít bez Csikána, Chlebka, Martinčíka a Kajfosze, vypomohl si tak dvěma hráči z béčka. Jeho celek ale nezachytil nástup do zápasu, Stoszek přišel o míč a vzápětí brankář Fuják kapituloval. Hostující gólman se pak před pauzou vyznamenal dvěma bravurními zákroky a dal tak jasný signál k obratu. To nejprve Hanus vybídl Kohuta, který vypálil ke vzdálenější tyči, poté Hanus napálil břevno a po jeho rohovém kopu Samek vrátil míč ke Stoszkovi, který odčinil svou chybu. To stejné Stostzek učinil také po změně stran, kdy prošel rozevřenou obranou, vykoupal gólmana a zavěsil. „Odehráli jsme dobrý zápas, ulevilo se nám. Jsem rád, že nás ta úvodní chyba nepoložila," prohlásil kouč Vendryně Zdeněk Černek.

Vendryně: Josef Fuják – Polák, Buzek, Marek Samek, Fojcik – Kohut, Hanus, Repaský, Dawid (82. Przywara) – Stoszek, Hulboj (82. Broda). Trenér: Zdeněk Černek. (rom)

FRÝDLANT – PUSTÁ POLOM 1:0 (1:0)

Oba týmy toho tentokráte příliš fotbalového divákům nenabídly. „Hrál se takový ne moc pohledný fotbal. K vidění bylo více soubojů, než fotbalové krásy," přiznal po utkání domácí trenér Pavel Smatana. Ten mohl být nakonec ale spokojen, jelikož po trefě Chlebka po standardní situaci vyhráli domácí nejtěsnějším rozdílem. „Někdy to tak bývá, že hraješ dobře a prohraješ a naopak. Dnes se však body počítají. V příštím kole si to pojedeme do Petřkovic rozdat o první místo," těší se na šlágr podzimu Smatana. „Tohle utkání se nám moc nepovedlo, celkově se ale na těžkém terénu nehrál pohledný fotbal. Domácí byli o ten gól lepším týmem a zaslouženě vyhráli," přiznal polomský kouč Martin Janík.

Branka: 30. Chlebek. Rozhodčí: Bátrla – Vítek, Futerko. Diváci: 315.

Frýdlant: Jež – Střižík, Křiva, Preči (61. Junga), Prokeš (82. Ursini) – Chlebek, Kubáň – Papřok, Šigut (75. Mandičák), Žáček (57. Byrtus) – Topiarz (88. Jucha). Trenér: Pavel Smatana. (sch)

I. A TŘÍDA – skupina B

Čeladná - Sedliště 0:1 (0:1)

Derby nakonec rozhodla situace z 31. minuty, kdy hostující Krejčok vrací přetažený centr na zadní tyč před bránu a Kmošťák nedává Murínovi šanci. O čtyři minuty později se pokouší o vyrovnání Padych, ale mířil vedle. V závěru poločasu vládnou emoce a hlavní rozhodčí vylučuje na každé straně (Freisler – Foukal). Do druhé půle domácí trenér překopal sestavu a Čeladenští začali mít více ze hry. Už ve 49. minutě spálil tutovku Padych, vzápětí nechává vyniknout brankáře Šupolíka Řehák. Hostující gólman si pak smlsnul i na dvou šancích Padycha. Naději na lepší výsledek pak vzal domácím v 84. minutě Machanec, který po druhé žluté kartě musel předčasně pod sprchy.

Čeladná: Murín – Staskevič, Freisler, Čáp, Machanec – Rusnok, Váňa – Chýlek (80. Indra), Padych, Bláha - Řehák. Trenér: Leon Dostalík.

Veřovice - Brušperk 3:0 (0:0)

Opatrný první poločas branku týmů z popředí tabulky nakonec nenabídl, i když si hosté vypracovali nadějné příležitosti ke vstřelení gólu. Vše nakonec rozhodl začátek druhého dějství. V 51. minutě zahrával kapitán Košelík standardní situaci a Valoškův pokus si jeden z hostujících zadáků nešťastně srazil do vlastní branky. Tato situace hosty dokonale zmrazila, jelikož ihned z rozehrávky přišli o míč a Valošek své následné sólo okořenil druhou brankou v brušperské brance. Domácí útočník byl vůbec při chuti, jelikož v 64. minutě pečetil výhru domácích celku svou druhou brankou v zápase.

Vratimov - Raškovice 1:3 (1:3)

Když se v 5. minutě po centru Lukeše z malého vápna prosadil domácí Tříska, vypadalo to na další venkovní porážku raškovických fotbalistů. Hosté ale zaveleli ke skvělému obratu. V 9. minutě utekl všem Boráň a bylo srovnáno. Po čtvrthodině hry zahrával rohový kop Juřica a kapitán Kacíř hlavou otočil skóre zápasu. Ve 33. minutě bylo na hostující straně ještě veseleji, když se z přímého kopu dokázal prosadit Juřica. Krátce před přestávkou podržel svůj tým brankář Kopecký, který zlikvidoval zkušenému Lukešovi samostatný únik. Po změně stran si již hosté první podzimní venkovní vítězství pohlídali. „Jsem rád, že se nám konečně povedlo bodovat i na hřišti soupeře. Kluci předvedli velice zodpovědný a bojovný výkon, škoda několika dalších neproměněných šancí," řekl k utkání hostující kouč Miroslav Onufer.

Raškovice: Kopecký – Šalata, J. Škola, Farský, Kacíř – Vochta, Juřica (89. Gucký), Boráň (87. Koláček), Musálek (88. Staněk) – R. Škapa, Kučák (85. Musil). Trenér: Miroslav Onufer.

Dobratice - Bystřice 0:1 (0:0)

Dobratičtí přišli o úctyhodnou domácí sérii bez porážky. O tu se postarala v derby Bystřice, která domácí celek překonala po dlouhých 21 zápasech (z toho 15 posledních bylo vítězných). Jediný gól střetnutí dal těsně před koncem zápasu útočník Noga, který těžil z Klarovy přihrávky.

„Na protivníkovy nákopy jsme se připravili, díky dobře organizované defenzívě jsme si je pohlídali. Kluci podali bezchybný výkon, dodrželi taktické pokyny, tudíž soupeře do šancí ani moc nepouštěli," pochvaloval si Pavel Vavřač, předseda a trenér bystřického klubu.

Dobratice: Tesarčík – Béla, Klesniak, Rusek, Lýsek – Skotnica, Uherek, Marek Causidis (77. Dian), Marián Causidis (32. Malyjurek) – Somr (66. Světlík), Hlaváč. Trenér: Marián Korabík.

Bystřice: Cymorek – M. Teofil, L. Teofil, Miroslav Samek, Rusz – J. Čmiel, Buryan, Kantor, Placzek (76. Bodeček) – Klár – Noga (87. Szturc). Trenéři: Pavel Vavřač a Radek Šulák. (rom, sch)

I. B TŘÍDA - skupina B

Václavovice – Ostrava-Jih 2:2 (1:2)

Na gól si příznivci ve Václavovicích počkali pouhých pět minut. To se do míče opřel domácí Zezulčík a jeho střela se do branky odrazila od tyče. Hosté se z inkasovaného gólu brzy otřepali a během 9. a 13. minuty zvrátili vývoj střetnutí na svou stranu, když se prosadili Čajka s Gelnarem. Když pak Habernal pálil pouze do tyče, šlo se v poločase do kabin za stavu 1:2 pro hostující tým.
I druhá půle nabídla velmi vyrovnaný fotbal. Domácí se snažili o vyrovnání, což se jim povedlo v 53. minutě, kdy Škrkoň připravil střeleckou pozici pro Hájka. Poté bylo k vidění ještě několik šancí na obou stranách, gólu už se ale diváci nedočkali.

Václavovice: Tomis – Berka, Berta, Hájek (Stařičný), Ludvík – Kuchařík (Kozel), Novotný, Zezulčík, Bednář (P. Sládek) – Habernal, Škrkoň. Trenér: Petr Bauman.

Fryčovice – Velká Polom 3:2 (1:2)

Pět vstřelených gólů nakonec nemusely být konečným stavem, jelikož oba celky si šancí vypracovaly daleko více. O první změnu skóre se precizně zahranou standardkou postaral v 19. minutě hostující Trojek. Na jeho gól stačil sice o pět minut později reagovat Šlosar, hosté šli do kabin v poločase přeci jen s jednogólovým náskokem, o který se postaral Chudoba. Fryčovičtí o osudu zápasu rozhodli v průběhu krátkého úseku mezi 75. a 78. minutou, kdy hned dvakrát gólově udeřili (Staněk a Rumel). „Fotbal je o chybách a těch jsme udělali bohužel více," řekl vedoucí velkopolomského mužstva Josef Sztefek. „V průběhu utkání jsme poslali na hřišti tři šestnáctileté dorostence. Klobouk dolů, před jejich výkonem," dodal domácí lodivod Jan Šponiar.

Fryčovice: Ivánek – Holub (77. Mikeš), Hubeňák, I. Vrtný (46. Šugárek), Volný – Staněk, Soško, Rumel (84. Urbiš), Žurovec – J. Vrtný (86. A. Šponiar), Šlosar (39. Zahradník). Trenér. Jan Šponiar st.

Staříč - Ludgeřovice 4:2 (2:1)

Fotbalisté Staříče se vrátili na vítěznou vlnu. O dvoubrankový náskok se v průběhu prvního poločasu postarali Musálek s Juklem, jenže krátký výpadek na konci půle a také na začátku té druhé, znamenal, že Ludgeřovičtí se dvěma přesnými zásahy vrátili zpět do hry. Vedení pak vrátil na domácí stranu v 63. minutě Plichta, kterého ještě v nastaveném čase doplnil střídající Malý.

Staříč: Smetana – Merta (65. Malý), Váňa, Kocich, Plichta – O. Sluštík (46. Čuba), Jukl – Musálek, M. Pešek, Matula – J. Pešek. Trenér: Josef Sluštík.

I. B TŘÍDA – skupina C

Dobrá - Hnojník 0:1 (0:0)

Jedinou branku utkání měl na svědomí střídající Brzuchanski, který si zpracoval centr Walici a jeho následná střela po zemi zapadla ke vzdálenější tyči doberské branky. Gól byl výsledkem dobré hry Hnojníku, který byl u míče méně často, ale když už ho získal, před bránou rivala byl o poznání nebezpečnější. Brankově to mohli vyjádřit Bauman, Kušnirák, Brzuchanski a M. Klus, jejich šance gólem neskončily. „Domácím po změně stran nepomohlo ani střídání, jejich hra šla dolů. Řekl bych, že naše vítězství je zasloužené, nepodléhá žádným diskuzím. Dobrá prostě s Hnojníkem nevyhrává," konstatoval trenér vítězného týmu Marian Kuczynski a dodal: „Vyšla nám taktika, sázeli jsme na defenzívu a z ní přecházeli do brejků."

Dobrá: Lamoš – Šmahaj (75. Malchárek), Figura, Šebestík, Pietroszek – Damek (46. Filipčík), J. Gryžboň (46. Lužný), Javorek, Palarčík – Rajnoch – Kisza (46. O. Gryžboň, 85. Imričko). Trenér: Tomáš Zářický.

Hnojník: Mrozek – Jantoš (51. Brzuchanski), Ganczarczyk, Bauman, A. Klus, Kozel – Žajdlík (51. Franek), Stryja, Walica, M. Klus (70. Jaworek) – Kušnirák (85. Pielesz). Trenér: Marian Kuczynski.

Nýdek - Smilovice 0:0

Přestože zápas mnoho fotbalové krásy nenabídl, diváci byli svědky několika zajímavých možností. Na domácí straně měl dvě tutovky Czeczotka, ale v obou situacích si počínal nezkušeně. Ke gólu mnoho nescházelo ani Sikorovi, jeho střela skončila na tyči. Brankovou konstrukci orazítkovali také hosté, do gólovek se dostali Rajnoch a Roman Barteczek. „Utkání bylo vcelku vyrovnané, ale my jsme byli nebezpečnější, naše příležitosti byly větší," prohlásil trenér Smilovic Miroslav Sikora, který posledních třicet minut strávil na hrací ploše. „Diváci se moc nebavili, byl to hrozný fotbal. Remízu přijímáme, byla zasloužená," konstatoval vedoucí nýdeckého celku Tomáš Michalík.

Nýdek: J. Kantor – Hadrava – Kocur, Strokosz – R. Labaj, Mazurek, Frýda, Tlacháč, L. Sikora – Czeczotka, P. Labaj (46. Rakowski). Trenér: Pavel Mazurek.

Smilovice: Bašanda – Ro. Barteczek, Gerlich (59. Miroslav Sikora), Dytko, Lipowczan – O. Svoboda, M. Topiarz, Balvar, Ra. Barteczek – Witos, Rajnoch. Trenér: Miroslav Sikora.

Lučina - Jablunkov 3:0 (2:0)

Na šance Komára s Gureckým zareagovali domácí po čtvrthodině hry. Krzyžánek poslal z trestného kopu míč před branku soupeře a odražený míč poslal do sítě K. Tomíček. Lídr tabulky vedení navýšil ve 40. minutě, kdy z pravé strany odcentroval R. Tomíček a L. Kohut zblízka nedal Nowakovi šanci. Hosté se nevzdali a po změně stran si vypracovali šance na zkorigování nepříznivého stavu. Gurecký ale střílel nad, Komár trefil zase tyč. Výhru domácího celku pak pečetil v 84. minutě střídající Bubík. „Nehráli jsme moc dobře. Na výhru to z naší strany určitě nebylo, ale bod jsme možná při troše štěstí a jiném vývoji mohli uhrát," řekl vedoucí jablunkovského týmu Václav Zowada starší, který na lavičce zaskočil za trenéra Stanislava Kluze.

Lučina: Kielar – R. Tomíček, M. Kohut, Staufčík, Goroš – K. Tomíček (85. Vojkovský), L. Kohut, Myšinský, Majer – Mikulec (62. Bubík), Krzyžánek (79. Bártek). Trenér: René Hruška.

Jablunkov: Nowak – M. Cienciala, P. Hudzieczek, Marek Sikora, Zowada ml. (85. M. Kufa) – Jan Martynek (55. M. Čmiel), M. Hudzieczek, Komár, Gurecký (75. Suszka) – Michálek, R. Szotkowski. Trenér: Václav Zowada starší.

Písek - Mosty 3:0 (3:0)

Přímý souboj o šest bodů, dopadl výrazně lépe pro domácí fotbalisty. Souboj trápících se týmů rozhodli už do přestávky, kdy se po nedorozumění obrany zmocnil míče pohotový mladík Wolný. Posléze se dvakrát prosadil J. Kajzar, brankáře Kuřoka překonal tvrdými ránami k tyči a pod břevno. Ve druhém poločase se už hráči Písku neprosadili, i když šance na to měli.

„Ulevilo se nám, vybojovali jsme nesmírně cenné body. Do útoku jsme tentokrát postavili zkušeného stopera Kapsiu, protože jsme tušili, že by na mladé obránce Mostů mohl platit," poodhalil strategii trenér Písku Vladislav Ligocki. Hosté z Mostů měli smůlu, po nahrávce Nieslanika se Kolářovi ve stoprocentní šanci zamotal míč mezi nohama a Lukosz napálil tyč. „Prohráli jsme si to vlastními chybami. Kdybychom vedli, bylo by to jiné. Nedá se nic dělat, musíme se připravit na poslední zápas s Hnojníkem," podotkl vedoucí mosteckého mančaftu David Tryska.

Písek: M. Ligocki – P. Kajzar – Sztefek, Karpecki, Zahradnik – Zogata, Niemiec (70. Michalski), J. Kajzar, J. Ligocki – Kapsia, Wolny (80. Karch). Trenér: Vladislav Ligocki.

Mosty: Kuřok – Šafařík – Turek (68. Kowalowski), Czepczor (81. P. Szotkowski), Frola (46. O. Jochymek) – Lukosz (46. Martin Kluz), P. Kufa, Bula (65. Staniek), Kuczera – T. Nieslanik, Kolář. Trenér: Igor Lysek.

I. B třída – sk. D

Kozlovice - Spálov 3:2 (3:2)

Souboj s nováčkem nakonec domácí fotbalisté zvládli. Cestu za vítězstvím načal už ve 3. minutě domácí Holub, který důrazem přetlačil vybíhajícího brankáře hostí. Spálovští srovnali Chudějem z přímého kopu, jenže o chvíli později trestal Jan Harabiš hrubku hostujícího brankáře. Ani tentokráte se domácí z vedení dlouho neradovali, když se za hosty opět dokázal prosadit Chuděj.

Krátce před přestávkou rozehrál Zeman do strany na Harabiše a po jeho centru se opět díky důrazu prosadil Holub. Z druhé půle, ve které gól již nepadl, stojí za zmínku jen střídání kanonýra Martina Krpce, který se na hřiště vrátil po dlouhé zdravotní pauze.

Kozlovice: Chlebek – Žáček, Hruška, P. Krpec, Piskoř – Vaverka, Zeman, J. Fotjík (60. Najdek), Prudký – Jan Harabiš (82. Kocián), Holub (70. M. Krpec). Trenér: Radomír Chýlek.

Roman Baselides, Robert Schedling

Okresní přebor mužů

8. kolo: Ostravice - Dobrá B 3:1. 13. kolo: Dobrá B - Chlebovice 2:3, Řepiště - Hrádek 1:2, Oldřichovice - Hukvaldy 1:2, Palkovice - Baška 3:1, Janovice - Nebory 1:1, Tošanovice - Ostravice 1:2, Nošovice - Metylovice 1:6.

Muže zasáhl v Ostravici elektrický proud

Zásah elektrickým proudem se málem stal osudným pro jednačtyřicetiletého muže v Ostravici. Díky svědkům a záchranářům se ho ale podařilo oživit.

Bývalý hotel Park se pomalu proměňuje

Stavební práce na bývalém hotelu Park v Hnojníku jsou v plném proudu.

Hotel Vlčina ve Frenštátě pod Radhoštěm: skončí chátrání?

Frenštátský hotel Vlčina se možná opět stane vyhledávaným cílem turistů, kongresmanů a třeba i hráčů. Komplex chce koupit skupina Synot.