II. LIGA: Frýdek-Místek - Opava 1:1

Druholigový favorit z Opavy v prvním kole remizoval na hřišti Frýdku-Místku. A mohl dokonce i prohrát. V závěru ho ale podržel dobře chytající gólman Fendrich. Opavští měli sice míč více ve svém držení, ale moc šancí si nevypracovali.

29.7.2017

MFK Frýdek-Místek – Slezský FC Opava 1:1Foto: DENÍK / Petr Widenka

První velkou šanci měl Frýdek. Varadi utekl po straně, přesným centrem našem ve vápně Šumského, který se dostal k hlavičce. Šanci z kategorie stoprocentních zlikvidoval pohotovým zákrokem Fendrich.

Ve 23. minutě zatáhl až do vápna balon Jursa, poslal ho před branku, kde byl zcela volný Kuzmanovič, ten u tyče na míč naštěstí nedosáhl. Dvanáct minut před koncem poločasu vytáhl brankář Fendrich pokus Kovaříka.

Na druhé straně se blýskl hezkou individuální akcí Kayamba, když se uvolnil a vystřelil. Buček byl proti, míč vyrazil na roh.

Na začátku druhého poločasu se dostal Varadi lehce přes Žídka, odcentroval a Grussmann poslal Lipinu do vedení – 1:0. O pár chvilek později se v další šanci ocitl Šumský, Fendricha však nepřekonal. Trenér Skuhravý posílil ofenzivu o Jurečku a Opavští se začali nadechovat k náporu.

V 68. minutě bylo vyrovnáno. Zavadil posunul balon na Kayambu, který našel centrem Smolu a ten vyrovnal. Opava chtěla výsledek otočit, ale nakonec mohla i prohrát. V kritických momentech ji podržel brankář Fendrich, následně trefili domácí Literákem břevno a zápas skončil remízou 1:1.

„Měli jsme výborný vstup do utkání, kdy se zrodila šance Šumského. Víme, že on není zrovna hlavičkář, ale tohle by proměňovat zkrátka asi měl. Věřím však, že jej to mrzí. Za svůj výkon by si dnes gól určitě zasloužil,“ vrací se k momentu z úvodu střetnutí domácí kouč Peter Venglarčík.

„Po změně stran už byli hosté lepší, hlavně na míči byli silnější. My jsme však odehráli zápas velmi dobře takticky v bloku. Opavu jsme do žádných dalších tutovek již nepustili. Naopak v závěru jsme měli dvě velmi dobré šance, které se asi mají proměňovat. Prohra Opavy by však byla určitě krutá. Možná se budu opakovat, ale znovu skláním poklonu před našimi správci hřiště, které bylo výborně připravné,“ dodal Venglarčík.

MFK Frýdek-Místek – Slezský FC Opava 1:1 (0:0)
Branky: 49. Grussmann – 68. Smola. Rozhodčí: Dubravský – Batík, Caletka. ŽK: Varadi, Kovařík, Biolek (vš. FM). Diváci: 2153

Frýdek-Místek: Buček – Biolek, Literák, Pielorz, Švrček – Varadi, Chvěja (72. Krčula), Ondráček, Šumský (90+2. Spasojevič), Grussmann – Kovařík (87. Fofanah). Trenér: Peter Venglarčík.

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek, Čelůstka (61. Jurečka) – Schaffartzik – Kayamba (86. Puškáč), Zavadil, Jursa – Smola (77. Stříž), Kuzmanovič. Trenér: Roman Skuhravý.

Rozhovor s jediným střelcem domácích barev Radimem Grussmannem si budete moci přečíst v úterním vydání přílohy Regionu.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Muže zasáhl v Ostravici elektrický proud

Zásah elektrickým proudem se málem stal osudným pro jednačtyřicetiletého muže v Ostravici. Díky svědkům a záchranářům se ho ale podařilo oživit.

Prázdniny ve městě pokračují, zapojili se i strážníci

V soutěži Malý strážník, kterou pro děti v rámci Prázdnin ve městě uspořádala frýdecko-místecká městská policie, se malí zájemci mohli stát policisty.