Valcíři podlehli doma vedoucí Sigmě

Frýdek-Místek - Hned v úvodním jarním kole na sebe narazili dva aspiranti na případný postup do druhé ligy. Olomoucká rezerva si nakonec ze Stovek odvezla všechny body a upevnila si tak vedoucí pozici v třetiligové soutěži.

17.3.2008

Snímek z utkání Frýdek-Olomouc.Foto: František Šrubař

FRÝDEK-MÍSTEK – SIGMA OLOMOUC B 0:1 (0:0)

Proti velice ambicióznímu týmu Olomouce začali domácí fotbalisté aktivně. Ve 2. minutě odcentroval z levé strany Mišinský a před dobíhajícím Kořínkem hasil na poslední chvíli odkopem Jurkič. Poté se hra začala pomalu vyrovnávat a po půl hodině hry zahrozili také hosté. Štěpán se dostal na pravé straně k odraženému míči, následoval centr do šestnáctky valcířů a nekrytý Bueno ve své první šanci neuspěl.

V úvodní minutě viděly vcelku slušně zaplněné Stovky toho tolik, co za celý první poločas. Již po patnácti sekundách se v nadějné pozici objevil hostující Klesnil, brankář Dítě jeho přízemní střelu kryl. Vzápětí se na druhé straně objevil ve střelecké pozici Mišinský, brankář Lovásik jeho ránu neudržel a před dobíhajícím Kořínkem odkopli dobíhající zadáci Olomouce míč do zámezí. V 57. minutě to Stovkama jen tak zahučelo. Kořínek obhodil obloučkem stopera Ulmu, míč se dostal ke Szmekovi a jeho střela se odrazila od tyče hostující branky. V 66. minutě uklouzl Krajčovič a nabídl tak velkou možnost olomouckému Nucovi.

Střídajícímu záložníkovi hostí však jeho střelecký pokus gólman Dítě vystihl. Neuplynulo ani pár sekund a skóre zápasu se přeci jen měnilo. Jurkič se uvolnil na levé straně, odcentroval před branku, kde trochu zaspal brankář Dítě a Bueno z bezprostřední blízkosti rozesmutnil skoro dva a půl tisíce domácích fanoušků. Na kopačky hráčů v bílých dresech poté dolehla křeč.

V 78. minutě mohl dílo zkázy dokončit Bueno, který se po přihrávce od Klesnila objevil v domácí šestnáctce zcela osamocen. Jeho následná střela skončila nakonec vedle. Hosté si z Frýdku odvezli velice cenné vítězství, čímž si velice posílili své naděje na vytoužený postup.

„Jsme z této porážky smutní. Takovéto zápasy rozhoduje vždy jedna chyba. My jsme bohužel nastřelili tyč a vzápětí inkasovali,“ řekl k utkání po zápase asistent domácího trenéra Dalibor Damek.

Fotbalisté Frýdku nastoupí v dalším kole na hřišti karvinského MFK.

Frýdek-Místek: Dítě – Vavruša, Hrdlička, Krajčovič, Literák – Němec, Cesnek (22. Cabák, 71. Skotnica), Staněk, Mišinský (77. Pařenica) – Szmek, Kořínek. Trenér Radoslav Látal.

(sch)

17.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Jak přilákat žáky k řemeslu? Školy hledají účinné cesty

Frýdek-Místek - Učňovské obory v tuzemsku skomírají. Školy se potýkají s úbytkem žáků, i proto vymýšlejí nové nápady, jak přilákat zájemce k řemeslu.

Derby rozhodlo až prodloužení, raduje se Třinec

/FOTOGALERIE/ Jubilejní 100. derby tradičních rivalů dopadlo lépe pro hokejisty Třince. Oceláři na svém ledě v utkání 26. kola extraligy porazil Vítkovice 3:2 v prodloužení. Raduje se i Zlín, který udolal Karlovy Vary fotbalovým výsledkem 1:0.

Část podniků končí. Zbytek hlásí tržby nově

Podniky na Frýdecko-Místecku mají za sebou ostrý start elektronické evidence tržeb (EET). První fáze se od včerejška týká podnikatelů v ubytovacích a stravovacích službách.