Na srovnání nezbyl čas. Frýdečtí o branku prohráli

FRÝDEK-MÍSTEK - Fotbalisté Frýdku-Místku jeli do Znojma potvrdit druhou příčku v MSFL, ale nakonec na domácí tým nestačili.

30.10.2007

Ilustrační fotoFoto: archiv

ZNOJMO - FRÝDEK-MÍSTEK 4:3 (3:1)

Utkání ve Znojmě se hrálo na velice těžkém a deštěm zkrápěném terénu. V 5. minutě chyboval v rozehrávce Staněk, ale Pavelkův centrovaný míč si Antošík pohlídal. O dvě minuty později zaváhal na druhé straně Yonov, jenže po Šrámkově centru pálil Fujerík pouze do nohou obránce Znojma. V dalších minutách se zastřelovali z větší vzdálenosti Veselý či frýdecký Prčík.

Obě střely byly spíše na rozchytání brankářů. Ve 14. minutě zahrávali domácí první rohový kop a valcíři poprvé v zápase inkasovali z kopačky Lacka. Tentýž hráč byl i u druhého gólu Znojma. To ve 22. minutě chyboval Staněk a Lacko bombou prostřelil Antošíka – 2:0.

Simulovace - ano či ne

O minutu později utekl po pravé straně Fujerík, obránce Yonov jej poslal k zemi, jenže k překvapení hostujících hráčů uděluje hlavní rozhodčí utkání žlutou kartu útočníkovi Frýdku za údajné simulování. „Tento okamžik jsme viděli zcela naopak. Žlutou měl dostat Yonov a jelikož by to byla jeho druhá v zápase, měli jít domácí do deseti,“ hněval se po utkání asistent trenéra Frýdku Dalibor Damek.

Ve 26. minutě přišla opět chvíle zadáka Staňka, který ztratil míč ve středu hřiště a po Schwarzově centru zvyšoval Pavelka střelou do prázdné již na 3:0! Ve 38. minutě byl faulován v pokutovém území Vavruša, jenže píšťalka rozhodčího zůstala k nelibosti hostí němá. Pět minut před přestávkou se málem prosadil střelou z otočky Šrámek. Poté podržel svůj tým brankář Antošík, který si poradil z prudkou střelou Veselého. V závěrečné minutě první půle domácí faulovali Šrámka a následného trestného kopu vymetl Fujerík šibenici.

Probuzení Valcířů přišlo pozdě

Druhou polovinu zápasu začali hosté aktivněji a v první šanci na snížení nepříznivého stavu propásl Macura. V 50. minutě bylo rozhodnuto. Obránce Hrdlička se trochu pozapomněl a následný rychlý protiútok zakončuje po Veselého přihrávce Minarech. V 53. minutě postupoval na branku domácích Literák, jenže jeho následná střela skončila vedle branky brankáře Hrubého.

Hostující hráči se již pomalu smiřovali z krutou porážkou, když v 87. minutě snížil po skrumáži Prčík. Frýdek vrhl všechny síly do útoku a v 90. minutě se zásluhou Fujeríka opět měnilo skóre. Probuzení však pro valcíře přišlo hodně pozdě. Na více jim již nezbyl čas.

„Domácí nás dnes přehráli hlavně po technické stránce a rychlosti. Hráči jako Veselý, Lacko či Minarech hráli velice dobrý zápas. My jsme se připravovali na standardní situace Znojma a oni nám hned z první takovéto situace dají branku. Porážka nás hodně mrzí, ale musíme uznat, že Znojmo vyhrálo naprosto zaslouženě,“ uznal po utkání sportovně Damek.

Na Frýdek nyní čeká reparát v podobě domácího zápasu s Kroměříží. Ve Stovkách se hraje v sobotu 3. listopadu od 10.15 hodin.

Frýdek-Místek: Antošík - Vavruša, Hrdlička, Staněk (46. Macura), Literák - Cabák, Prčík, Němec, Pernikář (74. Jordán) – Šrámek (53. Plešek), Fujerík. Trenér Radoslav Látal

30.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

V Hnojníku chystají rozšíření hřbitova

Masopustní průvod masek, který byl doprovázen živou hudbou, prošel Tržní ulicí k Základní umělecké škole, pokračoval kolem prodejny Albert na Antonínovo náměstí, odkud zamířil ke kostelu sv. Jakuba a zpět.
9

OBRAZEM: Masopustní průvod

Třinecké kino Kosmos ovládli Muzzikanti

Doslova ve švech praskalo třinecké kino Kosmos, kde se ve čtvrtek vpodvečer konala předpremiéra nového českého filmu Muzzikanti.

Jablunkov koupil v aukci pozemek, který mohl získat od státu zdarma

Radnici v Jablunkově se v dražbě podařilo získat pozemek za Komerční bankou, o který usiluje od roku 2008. Jeho dosavadním vlastníkem byl Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Brno prohrálo s Třincem 2:5 a v tabulce jej dostihl Chomutov

/FOTOGALERIE/ Hokejisté Komety Brno prohráli ve 49. kole extraligy na domácím ledě s Třincem 2:5. Brňany srazily v cestě za lepším výsledkem dva vlastní góly. Navzdory prohře si udržela Kometa šesté místo, bodově se na ni ale dotáhl sedmý Chomutov. Druzí Oceláři snížili náskok na lídra tabulky Liberec na šest bodů a udrželi se ve hře o vítězství v základní části.

Lyžaře, kterého postihla srdeční příhoda, oživovali na sjezdovce

Náhlá srdeční příhoda postihla devětačtyřice­tiletého lyžaře v pátek 24. února dopoledne na sjezdové trati v beskydské Bílé. Přivolaným horským záchranářům se ho podařilo úspěšně resuscitovat.