Na srovnání nezbyl čas. Frýdečtí o branku prohráli

FRÝDEK-MÍSTEK - Fotbalisté Frýdku-Místku jeli do Znojma potvrdit druhou příčku v MSFL, ale nakonec na domácí tým nestačili.

30.10.2007

Ilustrační fotoFoto: archiv

ZNOJMO - FRÝDEK-MÍSTEK 4:3 (3:1)

Utkání ve Znojmě se hrálo na velice těžkém a deštěm zkrápěném terénu. V 5. minutě chyboval v rozehrávce Staněk, ale Pavelkův centrovaný míč si Antošík pohlídal. O dvě minuty později zaváhal na druhé straně Yonov, jenže po Šrámkově centru pálil Fujerík pouze do nohou obránce Znojma. V dalších minutách se zastřelovali z větší vzdálenosti Veselý či frýdecký Prčík.

Obě střely byly spíše na rozchytání brankářů. Ve 14. minutě zahrávali domácí první rohový kop a valcíři poprvé v zápase inkasovali z kopačky Lacka. Tentýž hráč byl i u druhého gólu Znojma. To ve 22. minutě chyboval Staněk a Lacko bombou prostřelil Antošíka – 2:0.

Simulovace - ano či ne

O minutu později utekl po pravé straně Fujerík, obránce Yonov jej poslal k zemi, jenže k překvapení hostujících hráčů uděluje hlavní rozhodčí utkání žlutou kartu útočníkovi Frýdku za údajné simulování. „Tento okamžik jsme viděli zcela naopak. Žlutou měl dostat Yonov a jelikož by to byla jeho druhá v zápase, měli jít domácí do deseti,“ hněval se po utkání asistent trenéra Frýdku Dalibor Damek.

Ve 26. minutě přišla opět chvíle zadáka Staňka, který ztratil míč ve středu hřiště a po Schwarzově centru zvyšoval Pavelka střelou do prázdné již na 3:0! Ve 38. minutě byl faulován v pokutovém území Vavruša, jenže píšťalka rozhodčího zůstala k nelibosti hostí němá. Pět minut před přestávkou se málem prosadil střelou z otočky Šrámek. Poté podržel svůj tým brankář Antošík, který si poradil z prudkou střelou Veselého. V závěrečné minutě první půle domácí faulovali Šrámka a následného trestného kopu vymetl Fujerík šibenici.

Probuzení Valcířů přišlo pozdě

Druhou polovinu zápasu začali hosté aktivněji a v první šanci na snížení nepříznivého stavu propásl Macura. V 50. minutě bylo rozhodnuto. Obránce Hrdlička se trochu pozapomněl a následný rychlý protiútok zakončuje po Veselého přihrávce Minarech. V 53. minutě postupoval na branku domácích Literák, jenže jeho následná střela skončila vedle branky brankáře Hrubého.

Hostující hráči se již pomalu smiřovali z krutou porážkou, když v 87. minutě snížil po skrumáži Prčík. Frýdek vrhl všechny síly do útoku a v 90. minutě se zásluhou Fujeríka opět měnilo skóre. Probuzení však pro valcíře přišlo hodně pozdě. Na více jim již nezbyl čas.

„Domácí nás dnes přehráli hlavně po technické stránce a rychlosti. Hráči jako Veselý, Lacko či Minarech hráli velice dobrý zápas. My jsme se připravovali na standardní situace Znojma a oni nám hned z první takovéto situace dají branku. Porážka nás hodně mrzí, ale musíme uznat, že Znojmo vyhrálo naprosto zaslouženě,“ uznal po utkání sportovně Damek.

Na Frýdek nyní čeká reparát v podobě domácího zápasu s Kroměříží. Ve Stovkách se hraje v sobotu 3. listopadu od 10.15 hodin.

Frýdek-Místek: Antošík - Vavruša, Hrdlička, Staněk (46. Macura), Literák - Cabák, Prčík, Němec, Pernikář (74. Jordán) – Šrámek (53. Plešek), Fujerík. Trenér Radoslav Látal

30.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Hromadná nehoda blokovala ráno dálnici D48 u Hukvald

Nehoda tří aut dnes ráno zablokovala dálnici D48 ve směru z Frýdku-Místku na Nový Jičín.

Region - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.

Kam o víkendu? Na lyže nebo předvánoční festival

O víkendu, při kterém se rozsvítí třetí svíčka na adventním věnci, se lidé na Frýdecko-Místecku nudit nebudou. Připravili jsme tipy, kam vyrazit.