Valcíři dostali pět gólů

Frýdek-Místek - Fotbalisté Frýdku-Místku počtvrté v řadě za sebou nedokázali bodovat. Na hřišti soupeře dokonce ještě ani nevyhráli.

30.9.2008

Ilustrační fotografieFoto: DENÍK/Archiv

1. SC ZNOJMO – FRÝDEK-MÍSTEK 5:0 (1:0)

Valcíři si ze hřiště druhého Znojma odvezli pěknou nakládačku. A přitom úvodní minuty tomu nic nenasvědčovaly. Již v 1. minutě se v dobré střelecké pozici ocitl Vodák, jenže jeho hlavičku domácí gólman chytil. Ve 24. minutě měl šanci Kořínek a následná dorážka Vodáka skončila na břevně. O čtyři minuty později uvolnil Kořínek naběhnutého Schaffartzika a záložník Frýdku tentokráte mířil do tyče. „Tyto momenty rozhodly nakonec utkání. Měli jsme alespoň jednu šanci proměnit,“ řekl po utkání asistent hostujícího trenéra Roman Vojvodík. Ve 29. minutě našel Belej volného Minarecha a do vedení šli nakonec domácí. Ještě do půle mohl srovnat Cabák, jenže ani on neuspěl.

Po změně stran domácí rozhodli během 51. až 58. minuty, kdy vstřelili valcířům tři branky. Nejprve se po Minarechově přihrávce trefil Kováč. O čtyři minuty později překonal Prepsla Minarech a plodnou sedmiminutovku uzavřel střelou do prázdné branky Kováč. Tentýž hráč ještě v 76. minutě upravoval na konečných 5:0 pro domácí. „To je na infarkt. O naší porážce rozhodla naše nesoustředěnost ve druhé půli. Kluci možná byli po poháru unaveni. Prohráli jsme vysoko, ale kdyby nás domácí alespoň po celé střetnutí mleli.....co na to mám říct,“ neměl po utkání slov Vojvodík.

Frýdek-Místek: Prepsl – Uvíra, Staněk, Prokeš, Švrček – Kořínek (80. Jordán), Husárik, Cabák (64. Němec), Schaffartzik (64. Pařenica) – Zmeškal, Vodák. Trenér: Radoslav Látal. (sch)

30.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Jak přilákat žáky k řemeslu? Školy hledají účinné cesty

Frýdek-Místek - Učňovské obory v tuzemsku skomírají. Školy se potýkají s úbytkem žáků, i proto vymýšlejí nové nápady, jak přilákat zájemce k řemeslu.

Derby rozhodlo až prodloužení, raduje se Třinec

/FOTOGALERIE/ Jubilejní 100. derby tradičních rivalů dopadlo lépe pro hokejisty Třince. Oceláři na svém ledě v utkání 26. kola extraligy porazil Vítkovice 3:2 v prodloužení. Raduje se i Zlín, který udolal Karlovy Vary fotbalovým výsledkem 1:0.

Část podniků končí. Zbytek hlásí tržby nově

Podniky na Frýdecko-Místecku mají za sebou ostrý start elektronické evidence tržeb (EET). První fáze se od včerejška týká podnikatelů v ubytovacích a stravovacích službách.