V místecké sportovní hale při 6. základní škole se uskutečnil mezinárodní halový turnaj v kopané Leemon-Durman Cup 2007, kterého se zúčastnilo deset přihlášených týmů. Ve skupině A se kromě Fotbalu Frýdek-Místek A ještě představili SFC Opava, 1.Valašský FC, MFK Karviná a slovenský AS Trenčín. Skupinu B pak obsadil B tým domácího Frýdku-Místku, ŠSK Bílovec, Fotbal Třinec, FC Hlučín a FC Baník Ostrava.

„Myslím si, že se letos ve Frýdku sešla docela dobrá obsada. Ligové žákovské týmy dobře doplnily divizní Třinec a Hlučín. Také kluci z Rožnova prokázali svou kvalitu,“ řekl k obsadě halového turnaje sportovní ředitel klubu ve Frýdku Radomír Myška. Mužstva si to v základních skupinách rozdali každý s každým na jednou patnáct minut. K vidění byly velice pohledné akce těchto mladých fotbalistů a také nebylo nouze o překvapivé výsledky.

Skupinu A vyhráli nakonec chlapci Fotbalu Frýdek-Místek A před Karvinou a Trenčínem. Ve skupině B byli nejlepší mladí fotbalisté Baníku Ostrava. Druhý skončil Třinec, který jako jediný v soutěži neobdržel branku. Třetí byli hoši z Bílovce. Systém soutěže dále určil, že v semifinále na sebe narazili v derby zápase Frýdek-Místek a Třinec.

Druhou semifinálovou dvojici tvořil Baník Ostrava a Karviná. Ostatní družstva se utkala v bojích o konečné umístění. V zápase o konečné 9. – 10. místo uspěli fotbalisté 1.Valašský FC, i když nad béčkem Frýdku prohrávali již 0:2. Třemi brankami se valachům podařilo utkání nakonec zvrátit. V duelu o sedmou příčku přehrál v derby Hlučín Opavu 2:0.

Souboj o pátou příčku měl jasného vítěze, když hráči Bílovce zdolali slovenský Trenčín 6:2. K prvnímu semifinálovému boji nastoupili ostravští fotbalisté proti Karviné. Mladí baníkovci prokázali, že ne nadarmo byli již před turnajem pasováni za favorita na celkového vítěze a Karvinou porazili vysoko 6:1. Ve druhém střetnutí si poradili domácí fotbalisté s Třincem 3:0.

Z bronzové příčky se nakonec radovali hráči Karviné, kteří zdolali třinecké 3:0. Finálový duel mezi Frýdkem-Místkem a Baníkem Ostrava přinesl velice pohlednou kopanou. „Musíme přiznat, že nás kluci výkonem proti Baníku velice překvapili. Tak snad ještě v hale nezahráli,“ řekl k výkonům svých svěřenců asistent trenéra Ján Balko. Mladí valcíři na vedoucí branku Ostravy ze 4. minuty reagovali velice rázně. V 8. minutě nejprve srovnal přesnou ránou k tyči Papaj a za další půl minuty poslal Frýdek do vedení Petroš. Domácí se však z vedení neradovali příliš dlouho. Uplynulo totiž dalších dvacet sekund a ostravský Omasta vyrovnal na 2:2. V čase 10:30 minut se podařilo valcířům zásluhou Šašinky opět dostat do vedení, jenže Vostárek ve 12. minutě srovnal na konečných 3:3. O vítězi tak musely nakonec rozhodnout pokutové kopy.

„Ty penalty byly zdárnou tečkou za výborným zápasem. Ostravští fotbalisté se rozhodli ve dvou případech pro technické střely, ale ani jednou netrefili branku. Náš Papaj se štěstím proměnil, ale Petroš vzápětí nedal,“ přiblížil penaltové finálové drama Balko. Mužem dne se následně stal domácí brankář Dominik Hill, který ani třetí penaltu ostravských za svá záda nepustil. Fotbalisté Frýdku-Místku se stali tedy vítězi Leemon-Durman Cupu pro rok 2007. Nejlepším střelcem turnaje se stal bílovecký René Ambrož. Nejlepšího brankáře měli v týmu Třince a byl jim Patrik Holeksa. Nejlepším hráčem byl Jakub Šašinka z domácího Frýdku-Místku.

Výsledky:

SKUPINA „A“:

Frýdek-Místek A – MFK Karviná 2:2 (branky: Šašinka 2 – Kurušta, Kolek), SFC Opava – 1.Valašský FC 7:1 (Fišer 2, Lavrovič, Lazecký, Vopálka, Müller, Lakatoš – Horváth), Karviná – Trenčín 2:1 (Moskal, Onderka – Bero), 1.Valašský FC – Frýdek-Místek A 1:2 (Malina – Neumann 2), Opava – Trenčín 1:3 (Černohorský – Bero 2, Holíček), 1.Valašský FC – Karviná 4:3 (Seidl 2, Mikel, Vašut – Cienciala, Moskal, Kurušta), Trenčín – Frýdek-Místek A 2:4 (Bero, Bezunk – Šašinka 4), Karviná – Opava 2:0 (Moskal 2), Trenčín – 1.Valašský FC 3:1 (Bero 2, Bezunk – Seidl), Frýdek-Místek A – Opava 1:1 (Neumann – Fišer).

SKUPINA „B“:

Fotbal Třinec – FC Hlučín 1:0 (Žabka), Frýdek-Místek B – Baník Ostrava 1:4 (Curylo – Omasta 2, Holzer, Mlčoch), FC Hlučín – ŠSK Bílovec 2:2 (Kneisl, Mudroch – Ambrož 2), Baník Ostrava – Třinec 0:0, Frýdek-Místek B – ŠSK Bílovec 0:6 (Ambrož 3, Minařík 2, Panák), Baník Ostrava – FC Hlučín 5:3 (Kiai 2, Špavelko, Vostárek, Holzer – Buchvaldek 2, Strakoš), ŠSK Bílovec – Třinec 0:1 (Samiec), FC Hlučín – Frýdek-Místek B 2:0 (Kneisl, Kumpholz), ŠSK Bílovec – Baník Ostrava 2:3 (Macíček, Panák – Holzer 2, Mlčoch), Třinec – Frýdek-Místek B 1:0 (Samiec).

O 9. – 10. místo: Frýdek-Místek B – 1.Valašský FC 2:3 (Curylo 2 – Boruta, Talpa, Horváth).

O 7. – 8. místo: SFC Opava – FC Hlučín 0:2 (Krumpholz 2).

O 5. – 6. místo: AS Trenčín – ŠSK Bílovec 2:6 (Bero, Bezunk – Macíček 2, Ambrož 2, Pěla 2).

Semifinále: MFK Karviná – Baník Ostrava 1:6 (Moskal – Špavelko, Morong, Omasta, Grygar, Rácz, Mlčoch), Frýdek-Místek A – Fotbal Třinec 3:0 (Neumann 2, Červeňák).

O 3. – 4. místo: MFK Karviná – Fotbal Třinec 3:0 (Šťastný, Cienciala, Moskal).

Finále: Frýdek-Místek A – Baník Ostrava 3:3, na penalty 1:0 (Papaj, Petroš, Šašinka – Omasta 2, Vostárek. Branku z penalty dal Papaj).