Dalšími zápasy se o víkendu odehrála I. B třída. Nejvíce se dařilo nováčkovi soutěže z Hnojníku, který na domácím hřišti rozstřílel tým Jablunkova. Poprvé před domácím publikem hráli fotbalisté z Dobré. Jejich hřiště totiž procházelo rekontrukcí, takže úvodní zápasy sehrála Dobrá na hřištích svých soupeřů. S nepořízenou přijely domů také Metylovice, které hrály na půdě vedoucího týmu skupiny D, s rezervou Fulneku.

Skupina C Záblatí – Hrádek 1:1 (0:0)

Fotbalisté Hrádku v Záblatí sahali po prvních letošních třech bodech. Nakonec je však nezískali, protože v posledních okamžicích duelu nedokázali zareagovat na přesně hlavičkujícího protihráče. Hrádek přitom vedl po povedené individuální akci Sztefky. Hrádečtí měli celý zápas výraznou převahu a mnohem více ze hry. Dvakrát je podržel brankář J. Paw. Navíc taky měli velikou smůlu, neboť Szlauer z trestného kopu napálil šibenici a Kantor zase mířil do tyče. Tři tutové šance předtím neproměnil ani Běhal.

Hrádek: J. Paw – Heczko – Paszek, Bojko, Szlauer – Běhal (52. Kuźma), Ostruszka, Sikora, M. Paw (90. Kufa) – Kantor, Sztefka (75. Pszczolka). Trenér Jan Kaleta.

Oldřichovice – H.Bludovice 4:3 (1:1)

V zápase bohatém na branky měli nakonec domácí fotbalisté více štěstí. VOldřichovicích byla k vidění oboustranně pěkná útočná kopaná. Do vedení šli hosté hned z prvního útoku zásluhou Ježionského ve 2. minutě. Domácím se podařilo vyrovnat ve 20. minutě po samostatné akci Zbírala. Ač si v první půli ještě další šance vytvořily oba celky, nerozhodný stav zůstal až do poločasu. Skóre na 2:1 se měnilo v 55. minutě po centru Huczaly a hlavičce Zbírala do šibenice. Hosté odpověděli po hodině hry, kdy se ve skrumáži nejlépe orientoval opět Ježionský. Dlouho se z nerozhodného stavu hosté neradovali. Hned v 63. minutě byl v šestnáctce sražen L. Stoszek a Štěrba z penalty nezaváhal. Již v 70. minutě však byl na ukazateli skóre stav 3:3, když se trefil pěknou střelou k tyči hostující Pašek. Konečný výsledek pak stanovil v 76. minutě L. Stoszek křížnoustřelou. Tři body v kvalitním zápase zůstaly v Oldřichovicích.

Oldřichovice: Cagan – Novotný (65. Niemiec), M. Sikora, Hanke, Dytko – Štěrba, Ligocki, L. Stoszek, Huczala (60. R. Turoň) – R. Mauritz (80. Bonacina), Zbíral. Trenér Marián Krajčovič.

Sedliště – Mosty 3:2 (1:0)

Domácí tým, ač v silně kombinované sestavě, začal dobře a v první půli předváděl líbivou hru. Do zaslouženého vedení se dostal těsně před poločasem zásluhou Duráka. Stejný hráč zvýšil pohotově ve 49. minutě na 2:0. Náskok jako by domácí tým ukolébal a hosté snížili na rozdíl jedné branky po chybě domácí obrany v 52. minutě zásluhou T. Nieslanika. V 56. minutě však Röschl domácím získal opět dvoubrankové vedení. Ne však nadlouho, neboť hosté se dostali do hry hned o pět minut později brankou z pokutového kopu, který proměnil T. Nieslanik. Poslední půlhodina byla velmi nervózní, blíže k dalším brankám ale byli opět domácí. Jednou nastřelili tyčku hostující branky, dvakrát vykopávali obránci Mostů míč z brankové čáry. Přestože hosté dohrávali posledních deset minut bez vyloučeného Szlauera (po druhé žluté), museli se domácí v samotném závěru o výsledek strachovat.

Sedliště: Daniel Majer – Verlík, Kaloč, Kovalčík, Tluček (88. Karpeta) – Plevza, Bialý, Röschl, Tomáš Majer – Durák, Juřica. Trenér Karel Slíva.

Mosty: Jopek – Kapsia, A. Bažant, Mucha, J. Bažant – Staněk, Tomáš Nieslanik, Polák, Szlaur – Vavřač (46. Joukl), Kufa. Trenér Pavel Vavřač.

Hnojník – Jablunkov 6:1 (4:0)

Nováček soutěže byl tentokrát jasně lepším celkem a představil se s útočným pojetím, které mu vycházelo podle trenérových představ. Při střelecké chuti byl především Kušnirák, autor hattricku. První branku tento střelec vsítil ve 14. minutě do opuštěné branky, druhou přidal v 25. minutě po centru z levé strany. Na 3:0 zvyšoval v 31. minutě R. Stryja, čtvrtou branku si hosté dali ve 40. minutě sami. Nástupdo druhé půle vyšel hostům, kteří v 55. minutě vstřelili alespoň čestný gól. Více jim domácí nedovolili. V 58. minutě přidal pátý úspěch opět Kušnirák a skóre uzavřel v 72. minutě R. Stryja, který obešel vše, co mu stálo v cestě, a zavěsil do prázdné branky. „Za to, co jsme v Hnojníku předváděli, jsme si nic jiného ani nezasloužili. Hráli jsme neskutečně naivně. Přísnější měřítko snesou snad jen dva hráči, a to Szücs s Kluzem,“ zhodnotil zápas trenér Jablunkova Stanislav Kluz.

Hnojník: Pielesz – Pieter, Figura, Zeysberger, Jantoš – Kušnirák (59. Kuczynski), R. Stryja, Rusz, Walica – Jochymek (80. Moráň), Glac. Trenér Marián Kuczynski.

Jablunkov: Szczuka – Worek, Szücs, P. Hudzieczek, D. Delina – Suszka, Straka, T. Cieslar, Tacina (60. Zahraj) – Martynek, Kluz. Trenér Stanislav Kluz.

Nýdek – Petřvald 2:0 (1:0)

Hostující fotbalisté se v Nýdku prakticky vůbec nedostali ke slovu. Naopak, byli to právě domácí, kteří vedli díky Očadlíkovi, který svůj průnik zakončil prudkou ránou. Nýdek se mohl dočkat branky i po střele A. Kantora, jenže ten neuspěl. Ve druhém poločase Kantor společně se Szuscikem připravil vtipným uvolněním lahůdku pro Mikulku, který ji vyšperkoval povedeným lobem. Ač k tomu měli Szuscik, A. Kantor a Hamřík veliké příležitosti, další trefy už domácí jedenáctka nepřidala.

Nýdek: J. Kantor – B. Bujný, Mikulka, Konderla, Cienciala (80. Babilon) – Tlacháč, Očadlík, Mar. Szuscik, Spratek (68. Lubojacki) –A. Kantor, R. Delina (56. Hamřík). Trenér Miloš Koloničný.

Skupina D

Fryčovice – Kozlovice 1:1 (1:1)

Fotbalisté Fryčovic na svého soupeře doslova vletěli a již v 6. minutě orazítkoval ve slibné šanci Pěčka břevno. Stejný hráč postupoval v 9. minutě sám na hostujícího brankáře, jenže opět domácí příznivce rozesmutnil. Trest přišel v 19. minutě, kdy chybu v rozehrávce domácích ve středu hřiště potrestal Martin Krpec. Domácí se snažili o vyrovnání a to přišlo nakonec ve 41. minutě, kdy centroval Košica a jeden z hostujících obránců si srazil míč do vlastní branky. Ve druhé půli si Fryčovice vytvořily mírný tlak, který však k úspěchu nevedl. Naopak v samotném závěru se mohli prosadit i hosté. Remíza odpovídá dění na hřišti.

Fryčovice: Míček – Žurovec, Baran, René Galásek – Janek (46. Dětský), Pěčka, Temel, Hél, Daniel Galásek – Košica, Hendrych. Trenér Miroslav Polášek.

Kozlovice: Tobiáš – Pavel Krpec st. – Vašenda, Žídek, Bonk – Harabiš (46. Ladislav Chýlek), Žáček (68. Vyvial), Bednář, Martin Krpec – Pavel Krpec ml., Petr Chýlek. Trenér Jan Vyvial.

Dobrá – Suchdol 2:2 (1:1)

Fotbalisté z Dobré se v prvním zápase před domácím publikem snažili vytáhnout, ale od prvních minut se jim to příliš nedařilo. Domácí nastoupili bez důrazného útočníka Adama Javorka a navíc se již v počátku utkání zranil střední záložník Bednárek. Hosté se ujali vedení po dobře kopnutém přímém kopu kapitána hostí. Poté si Dobrá vypracovala několik solidních příležitostí, jenže ani Filipčík, Imričko či Šmahaj nedokázali hostujícího brankáře překonat. Vyrovnávající branka nakonec padla až po excelentně zahraném přímém kopu Vojtěcha Palarčíka. Ve druhé půli se domácí přizpůsobili nakopávané hře soupeře a hra se tak stala pro diváky nezáživnou. Když se pak hostům podařilo po další standardní situaci vstřelit branku na 1:2, zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto. Domácí se však vzchopili a zvýšenou aktivitou a pohybem si začali vytvářet šance. Vše vyvrcholilo těsně před koncem zápasu, kdy byl kapitán domácích Herník po jednom ze svých dravých průniků nemilosrdně sražen ve vápně. Následovala penalta, kterou Palarčík chladnokrevně proměnil.

Dobrá: Pavel Baran - Kendzior, Zářický, Zícha, Rajnoch - Filipčík, Herník, Bednárek (Martin Imričko, Aleš Bonk), Palarčík - Papřok, Šmahaj. Trenér Tomáš Zářický.

Fulnek B – Metylovice 5:0 (2:0)

První změnu skóre přinesla již 5. minuta. V 18. minutě zahrávali domácí standardní situaci a po centru na zadní tyč gólman Merta podruhé kapituloval. Hosté si vypracovali pouze jednu šanci, která stojí za zmínku, jenže Šimek střílel pouze do brankáře. Na začátku druhého poločasu dali domácí třetí branku a tím i rozhodli o osudu celého zápasu. Hosté ještě do konce duelu inkasovali dvakrát, takže si z půdy vedoucího týmu tabulky odvezli pěknou nadílku.

Metylovice: Merta – Drastich – Kulhánek, Marek Halata, David Halata – Jaromír Němec, Lukáš Halata, Rybka, Šimek – Biolek, Bražina (Machu). Trenér Josef Vaněk.