VYBERTE SI REGION

Borci z Dobré vyhráli Velikonoční turnaj o pohár starostky obce Dobrá

Dobrá - Patronát nad tímto turnajem měla starostka obce Dobrá Alice Tancerová.

30.3.2008 1
SDÍLEJ:

Kapitán Marek Pavlásek přebírá z rukou starostky trofeje za vítězný tým fotbalové přípravky TJ Sokol Dobrá. Foto: archiv M. Pavláska

I když nám počasí během uplynulého týdne přidělávalo veliké vrásky, nakonec se umoudřilo a Velikonoční turnaj mohl probíhat tak, jak byl naplánován. Hrálo se na krásném školním hřišti za účasti 4 týmů a velké kulisy rodičů, babiček, dědečků a dalších rodinných příslušníků našich hráčů, kteří z velkým nasazením reprezentovali fotbalový oddíl TJ Sokol Dobrá, ale také ZŠ a obec Dobrou.

Bohužel na poslední chvíli se z turnaje odhlásily 2 týmy z důvodu nemoci, a tak jsme museli upravit herní systém a nasadit naši mladší přípravku ročník 1999 – 2002 do turnaje starších přípravek. Ač tito kluci vzrůstem i věkem byli vzdálení od svých starších kolegů, nedali soupeřům nic zadarmo, bojovali srdcem a týmovým duchem a dokázali všem, že to není vždy jen o velikosti hráčů, ale hlavně o bojovnosti.

Tito kluci dokázali a předváděli svým fanoušků opravdu velkou podívanou a herní momenty, za které jim byl odplatou bouřlivý potlesk. I když se vítězství nedočkali, předvedli všem, že tyto ročníky jsou velmi nadějné, však jsou také čtvrtí v okrese a můžou se postavit velkým klubům.
Mladší přípravka nastoupila do prvního zápasu proti TJ Řepiště a ten měl zcela jistě, jako všechny ostatní zápasy, šťávu a bylo se na co dívat. Nakonec naši kluci podlehli těsně 2:3.

Do druhého zápasu nastoupili proti TJ Dobratice. Tento zápas byl hodně vyrovnaný, hra se přelévala ze strany na stranu a kulisa domácích diváků hnala kupředu naše borce. I když naši kluci prohrávali již 0:2, pak 2:3 a 3:4, nevzdali se, protože domácí obecenstvo je hnalo vždy vpřed, v závěru utkání se jim podařilo výsledek srovnat na 4:4. Již se všichni radovali, protože chyběla minuta do konce utkání, ale přišla malinká chybička a soupeř s velkým štěstím skóroval na 5:4.

V posledním zápase nastoupili proti svým kolegům ze starší přípravky a dokázali, že hrát fotbal umí. Svým obrovským nasazením remizovali 2:2 (sice s početní převahou, kdy hráli Mp – 8+1 vers. Sp 5+1). Starší přípravka potvrdila své kvality a můžeme říct, že její výkon byl velmi slušný.
V prvním zápase smetla TJ Dobratice, když od prvních minut udávali tempo zápasu a nechtěli připustit, aby tomu bylo jinak.

Myslíme, že utkání našich starších kluků se líbilo všem, protože fotbalové akce a přihrávky do prostoru byly nádherné, a to se divákům líbí a mohli to také odměnit bouřlivým potleskem, který zahřál nejen samotné hráče, ale také trenéry. Po hvizdu rozhodčího jsme se mohli radovat, protože skóre 10:0 bylo opravdu výborné. Do druhého zápasu jsme nastoupili proti TJ Řepiště. Naši hráči byli hodně namlsaní z prvního zápasu a bylo to někdy složité, abychom je nasměrovali k tomu, aby si vytvářeli prostor k zakládání útoků a gólových příležitostí a ne jen bezhlavě odkopávali balon. Soupeř nám nedal nic zadarmo, a tak kluci museli bojovat až do samého konce. Jelikož hráli jako jeden tým, mohli se radovat na konci utkání z vítězství 5:3.

V posledním utkání turnaje narazili na své menší kolegy z mladší přípravky. Kluci byli přesvědčeni, že to bude fraška, avšak realizační tým přípravky rozhodl, že mladší přípravka bude mít více borců v poli, a tak bylo vše otevřené. Když pak starší borci zcela vypustili ze své bojovnosti - rázem dostali 2 góly. Mladší borci umí trestat. Pak měli velký problém, protože mladší přípravka jim nedala nic zadarmo a bojovala, jak jen to šlo. V konečném účtování se kluci rozešli smírně 2:2.

Jsme rádi, že nám přálo počasí a také to, že mezi nás opět zavítali v hojném počtu rodiče hráčů se svým příbuzenstvem a vytvořili skvělou kulisu povzbuzujících fanoušků na tomto prvním Velikonočním turnaji o krásné poháry, které mimo jiné najdete v rozsáhlé fotogalerii o celém turnaji.

Děkujeme paní starostce Alici Tancerové za patronát. Kdo přišel na fotbalový turnaj, nezaváhal. Viděl krásný fotbal, slyšel emoce a občerstvil se v našem skvělém občerstvení (vždyť každý hráč měl skvělý čaj zdarma), za což patří dík rodině Lepíkově a rodině Budínských a zejména manažeru fotbalové přípravky panu Tomáši Lepíkovi, který vše skvěle zajistil svou logistickou činností.Dále děkujeme rodičům za jejich důvěru, babičkám, dědečkům, no prostě všem, kteří přišli a povzbudili naše malé borce.

Více na www.fotbaldobrauf-m.blog.cz.

Miroslav Pavlásek
Za realizační tým přípravky
TJ Sokol Dobrá

30.3.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Senioři jsou v dnešní době aktivní

Region - Představa důchodce, který jen sleduje televizi a luští křížovky? Ta už dávno neplatí. Senioři jsou v dnešní době aktivní ve městech, ale i v menších obcích. Kromě práce na zahrádkách chodí na výlety, navštěvují odborné přednášky, pořádají kulturní akce či vystoupení. Usnadňují jim to svazy nebo kluby důchodců, které pro ně každý rok pořádají stovky akcí.

Koledy spojí Česko, zpívat se bude i v regionu

Šest písní, desítky měst a obcí, tisíce lidí. Tak Česko už několik let vždy v prosinci zpívá společně koledy. Regionální Deníky si daly i letos za cíl stmelit celou republiku prostřednictvím vánočních koled. Projekt Česko zpívá koledy se uskuteční už ve středu, vypukne v 18 hodin.

Nové semafory, fasády i okna. Město ví, jak bude hospodařit

Zastupitelé ve Frýdku-Místku schválili návrh rozpočtu na rok 2017. Město bude hospodařit s částkou ve výši 1,295 miliardy korun, což je v porovnání s konečnou výší rozpočtu na tento rok zhruba o 109 milionů korun méně. Hlavním důvodem jsou rozdíly v přijatých dotacích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies