Fotbalistky Dobratic konečně na jaře bodovaly

Dobratice -V 15. kole MSLŽ zajížděly dobratické fotbalistky až na Jižní Moravu, kde je čekal aktuálně desátý tým z Ocmanic.

23.4.2009

Ilustrační fotoFoto: archiv klubu

TJ Sokol Ocmanice – TJ Comfort Dobratice 1:1 (0:0)

Utkání se odehrálo v nedalekých Vícenicích, a to na velmi kvalitním terénu, který v prvních dvaceti minutách vyhovoval spíše domácím fotbalistkám, které si dokázaly vypracovat velmi slibné příležitosti. Bezchybná obrana hostujících hráček v čele s brankářkou Skočovskou však dokázala tyto šance vždy odvrátit.

Dobratice se dostaly poprvé ke slovu ve 21. minutě, když Fischbachová zahrávala trestný kop, který brankářka domácích vyrazila pouze k Herokové, jejíž dorážka skončila jen těsně vedle branky. O pět minut později zahrála domácí fotbalistka v pokutovém území rukou, avšak píšťalka hlavního arbitra zůstala němá a oprávněné protesty hostující Uhrové ocenil rozhodčí nakonec žlutou kartou.

Ve 37. minutě vysunula do brejku Kuhová Veselou, kterou však v poslední chvíli zradila koncovka. První poločas tak skončil za bezbrankového sta­vu.

Hned v úvodu druhé půle se domácí hráčky zaskvěly krásnou střelou, která však gólmanku Skočovskou nepřekvapila. Pak přišly chvíle hostující Veselé. Ta nejprve propásla dvě nadějné příležitosti, v 56. minutě však již byla úspěšná, když zužitkovala přihrávku od Kuhové. Hostující fotbalistky byly rázem při chuti.

V 58. minutě našla Veselá rozběhnutou Herokovou, avšak její střelecký pokus skončil jen těsně vedle domácí svatyně. V 72. minutě zahrávaly Dobratice rohový kop. K míči se postavila Skočkovská a po jejím centru se krásně opřela do míče Uhrová. Bohužel její střele chybělo k přesnému zakončení jen pár centimetrů.

Pouhých jedenáct minut dělilo dobratické hráčky od důležitého zisku tří bodů. Domácí Petráková to zkusila z dobrých třiceti metrů a nachytala tak na hruškách brankářku Skočovskou. Bylo vyrovnáno.

„Kontrolovala jsem středně vysoký míč a chtěla jej odkopnout, v tu chvíli na mě zavolala brankářka, abych jí míč nechala. Bohužel jej odkopla k soupeřce, která z velké dálky skórovala,“ komentovala nešťastný okamžik hostující Fischbachová.

„S tímto zápasem jsem spokojená. Holky předvedly kvalitní a bojovný výkon. Bohužel jsme v závěru přišli o vítězství díky hrubé chybě brankářky. Musíme jít dál, čekají nás další těžké zápasy. Chtěla bych holkám poděkovat za předvedený výkon,“ uvedla k zápasu trenérka Dobratic Kateřina Školová.

V dalším kole přivítají fotbalistky Dobratic na domácím hřišti družstvo Hodonína. Hraje se v neděli od 16 hodin.

Dobratice: Skočovská – Fischbachová – Orečná, Paličková, Klusová – Skočkovská, Kuhová, Uhrová, Šmídová (67. Parancová) – Veselá, Heroková. Trenérka: Kateřina Školová.

Derby rozhodlo až prodloužení, raduje se Třinec

/FOTOGALERIE/ Jubilejní 100. derby tradičních rivalů dopadlo lépe pro hokejisty Třince. Oceláři na svém ledě v utkání 26. kola extraligy porazil Vítkovice 3:2 v prodloužení. Raduje se i Zlín, který udolal Karlovy Vary fotbalovým výsledkem 1:0.

Část podniků končí. Zbytek hlásí tržby nově

Podniky na Frýdecko-Místecku mají za sebou ostrý start elektronické evidence tržeb (EET). První fáze se od včerejška týká podnikatelů v ubytovacích a stravovacích službách.

Krayzel o derby Třince a Vítkovic: Atmosféru dělají diváci, ta hráče vždy pohltí

Již 21 let svádějí v extralize hokejisté Třince a Vítkovic nesmlouvavé bitvy. Ta dnešní bude výjimečná. Na programu je totiž jubilejní sté derby těchto regionálních rivalů.