1. FC PŘEROV – TJCOMFORT DOBRATICE 4:2 (2:1)

Úvodní minuty zápasu se nesly ve znamení vzájemného oťukávání, takže první vážnější situace nastala až po deseti minutách hry. A hned z toho byla branka! Výkop brankářky Skočovské si zpracovala Heroková, ta míč posunula na Smolíkovou, která po zemi k pravé tyči vstřelila svůj první gól v dobratickém drese – 0:1. Hostující hráčky byly při chuti. O pět minut později nebezpečně vystřelila k pravé tyči Veselá, leč netrefila branku.

Do první vážnější šance se domácí dostali až ve 21. minutě, kdy Přerovanky zahrávaly přímý volný kop. Centrovaný míč však domácí fotbalistka nedokázala vměstnat mezi tři tyče a míč hlavou poslala nad hostující branku. Domácí hráčky se o čtyři minuty později přeci jen dočkaly vyrovnání, avšak herně lepší Dobratice se s nerozhodným stavem nechtěly jen tak smířit. Ještě v téže minutě se míč dostal po ose Šmídová-Orečná-Veselá k nepokryté Herokové, jenže její střela skončila bohužel pro hostující jedenáctku vedle branky.

Hostující fotbalistky byly při chuti. Ve 27. minutě upalovala sama na domácí brankářku Smolíková, ale ani ona nenašla recept na její překonání. Těsně před přestávkou přišel trest. Zaváhání hostující obrany využila Mokrušová, která tak strhla vedení na stranu přerovského týmu.

Po změně stran se na hřišti již neobjevila zraněná Uhrová (naražené koleno), takže do středu zálohy se musela stáhnout Smolíková. A byla to právě ona, která v 55. minutě připravila obrovskou šanci pro Herokovou. Hostující útočnice mířila ale do dobře vyběhnuvší brankářky Přerova. V rozmezí 73. až 76. minuty přidali domácí další dvě branky a tím vlastně rozhodli definitivně o osudu tohoto utkání.

Dobratice se sice snažily alespoň snížit nepříznivý vývoj zápasu a dokonce se jim to částečně i povedlo. V 81. minutě se do střelecké listiny zapsala Heroková, která potrestala chybu domácí brankářky. Vzápětí mohla vstřelit kontaktní gól Veselá, její střela pouze prosvištěla kolem levé tyče. Přerov tak v úvodním kole zdolal ženy Dobratic 4:2. „Myslím si, že dnes se diváci nenudili a přišli si na své, jelikož viděli kvalitní utkání. Zejména druhá půle byla z naší strany velmi dobrá. Holky se chtěly vytáhnout a dařilo se jim. S výkonem týmu jsem spokojená, přestože konečný výsledek neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti,“ řekla k utkání trenérka hostujícího týmu Zdenka Bublová.

Branky Dobratic: 10. Smolíková, 81. Heroková.

Dobratice: Skočovská – Fischbachová – Orečná, Školová (62. Štefková), Paličková – Kuhová, Uhrová (46. Parancová), Veselá, Šmídová – Smolíková, Heroková. Trenérka: Zdenka Bublová. (pop)