TJ Slovan Ostrava- TJ Comfort Dobratice 3:0 (2:0)

Přestože trenérka Lucie Uhrová nemohla počítat se dvěma hráčkami základní sestavy (Iva Klusová a Klára Heroková), začal její tým lépe než domácí. Již v 5.minutě zápasu se po levé straně uvolnila Šmídová, přihrála nabíhající Veselé, která svou velkou šanci spálila střelou do připravené ostravské brankářky. Poté však převzali iniciativu domácí a přítomní fanoušci dobratických fotbalistek se nestačili divit.

Hostující hráčky se postupem času stáhly a čekaly, s čím přijdou soupeřky. Ostravanky vyrážely do rychlých kombinačních akcí a zcela bez problémů přehrávaly apaticky působící hosty. A tak ani nebylo divu, že se domácí zcela po zásluze ujali v 19. minutě vedení, které o dalších devatenáct minut ještě navýšili na 2:0.

Pokud si snad početná skupinka dobratických fanoušků myslela, že se výkon z první půle nějak dramaticky zlepší, mýlila se. Dobratice i nadále byly bez pohybu a na polovinu soupeře se dostávaly snad pouze při odkopech přetížené obrany. V pohodě hrající hráčky Slovanu, tak mohly využít chyb soupeřek hned několikrát. Přesto domácí dokázali ve druhé půli vstřelit pouze jednu branku. To když se hosté snažili zahrávat ofsajdovou past, ve které se zapomněla Skočková, která tak dala příležitost vyniknout domácím fotbalistkám.

Jedinou střelu dobratických hráček ve druhé půli a mimo branku vyslala v závěrečných minutách Školová, která na tento zápas, stejně jako ostatní fotbalistky Dobratic, nebude určitě vzpomínat s nadšením. Dobratice nedokázaly navázat na výkony z holešovského turnaje a zcela po zásluze zápas prohrály. "Utkání se mi špatně hodnotí. Výkon holek v dnešním zápase působil příliš odevzdaným dojmem. Holky zejména v první půli vůbec nebojovaly, nesmyslně odevzdávaly míč soupeři a nedokázaly proměnit ani vyložené šance. Pak se nemůžeme divit, že prohrajeme. Ve druhé půli to bylo o něco lepší, ale ani tak se náš výkon ani vzdáleně nepodobal našemu standardu,“ řekla k utkání trenérka Dobratic Lucie Uhrová.

Ve třetím kole MSLŽ přivítají dobratické hráčky na domácím trávníku Holešovské holky. Utkání se hraje v neděli 13. září od 16.30 hodin.

Dobratice: Skočovská – Fischbachová – Orečná, Školová, Štefková – Kuhová, Paličková, Smolíková, Skočková – Veselá, Šmídová (80. Gavlasová). Trenérka: Lucie Uhrová.

Další výsledky 2. kola: Holešovské holky – Hodonín 0:5, Lubina – Holešov 2:3, 1. FC Brno B – Jihlava 4:1, Krnov – Hlučín 0:3. (pop)