TJ Comfort Dobratice - TJ Slovan Ostrava 1:1 (0:1)

Dobratice začaly utkání aktivněji. Již v úvodní minutě vysunula Kuhová nabíhající Veselou, která ale nemířila přesně. Ve 4. minutě chybovala špatným vyběhnutím domácí brankářka Skočovská a Bulavová otevřela skóre zápasu. Vzápětí nastřelila Školová pouze břevno hostující branky. Hráčkám Slovanu hubené vedení evidentně stačilo a tak se směrem dopředu příliš nehrnuly.

Ve 20. minutě utekla po levé straně Veselá, avšak místo střely do prázdné branky, volila kličku a o míč ve velké šanci přišla. Veselá mohla své zaváhání napravit o šest minut později, kdy se dostala k zakončení, z hranice velkého vápna, její střela však skončila těsně nad pravým růžkem branky Ostravanek.

Domácí trenérka Lucie Uhrová reagovala na nepříznivý stav v poločase dvojím střídáním, kdy na plac poslala Smolíkovou se Spratkovou. Na hře domácího celku to bylo rázem poznat. Ve 49. minutě se opět rozezvučelo břevno ostravské branky, které po centru Veselé nastřelila Heroková. Když už to vypadalo na vítězství hostujícího celku, dostala se v 85. minutě k míči Heroková a přesně mířenou střelou srovnala skóre.

„Holky v první půli moc nebojovaly a dělaly zbytečné chyby. Po změně stran to bylo už úplně něco jiného a podařilo se nám konečně vstřelit alespoň jeden gól a získat první bod v novém roce. Holkám děkuji za bojovnost,“ uvedla k zápasu trenérka domácích Lucie Uhrová.

Dobratice: Skočovská - Orečná, Mynářová, Školová, Štefková (46. Spratková, 70. Kohutková) - Skočková (46. Smolíková), Fischbachová, Kuhová, Klusová (65. Dunová) - Veselá, Heroková. Trenérka: Lucie Uhrová.

Další výsledky 13. kola MSLŽ: Nesyt Hodonín – Holešovské holky 4:0 (1:0), DFC Holešov – Spartak Lubina 1:0, Vysočina Jihlava – 1. FC Brno B 1:3 (1:1), FK Olomouc – 1. FC Přerov 2:4 (1:3), DFC Hlučín – FK Krnov 7:0 (3:0).

1. DFC Hlučín 13 12 0 1 59:16 36
2. Nesyt Hodonín 13 9 1 3 37:16 28
3. 1. FC Přerov 13 9 0 4 29:24 27
4. FK Olomouc 12 6 1 5 26:20 19
5. Holešovské holky 12 6 1 5 18:22 19
6. Comfort Dobratice 13 5 2 6 24:26 17
7. Vysočina Jihlava 13 5 0 8 22:29 15
8. 1. FC Brno B 12 4 2 6 22:23 14