Frýdlant těsně prohrál. Lískovec přehrál Vratimov

Krnov - I přes zlepšený výkon po změně stran si nakonec fotbalisté Frýdlantu bod nepřivezli. V Krnově nakonec prohráli těsně o jednu branku. V derby utkání krajského přeboru ve Vratimově byli nakonec úspěšnější hostující fotbalisté z Lískovce.

20.4.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Robert Schedling

KRNOV - FRÝDLANT N/O 2:1 (2:1)

V zápase krajského přeboru zajížděli v nedělním odpoledni fotbalisté Frýdlantu na hřiště Krnova. Hostujícím hráčům se v jarní části soutěže vůbec nedaří, v týdnu dokonce proběhly s fotbalisty důrazné pohovory. Průběh střetnutí možná ovlivnila již první minuta, ve které se Krnovští střelecky prosadili. Navíc se hostům zranil obránce Rozkydal.

Druhou branku přidali domácí po čtvrthodince hry a s frýdlantským týmem to nevypadalo zrovna růžově. Svobodovi svěřenci se ale nezlomili a ještě do půle si vypracovali několik brankových příležitostí. Ujala se bohužel pouze jediná, když ve 44. minutě snižoval na 2:1 po rohovém kopu Pavlica.

Po změně stran byli sice hosté fotbalovější, kýžený vyrovnávací gól se jim však vstřelit již nepovedlo.

Frýdlant: Šmajstrla – Rozkydal (2. Minarčík. 60. Žáček), Gamrot, R. Hradil, Staník – Němec, Pokluda, Kubáň, Mandičák – Pavlica, Šigut. Trenér: Miroslav Svoboda. (red)

VRATIMOV – LÍSKOVEC 1:3 (0:1)

Nerovný terén zaskočil oba celky a tak příliš pohledných kombinačních akcí k vidění nebylo. Hráči Biocelu se svého soupeře nezalekli, překvapivě častěji drželi míč na svých kopačkách a hráli bez zábran. Do vedení se přesto dostali Lískovečtí. Běžela 19. minuta, kdy Šrámek kolmou přihrávkou ideálně uvolnil Myšinského a ten brankáře Kavuloka přeloboval. Rušno na hřišti bylo ve 47. minutě, kdy byl stažen domácím brankářem rukama za dres Čerňák.

Domácí proti tomuto momentu zbytečně protestovali a nařízenou penaltu proměnil samotný Čerňák. Hráči Biocelu přidali na obrátkách a v 53. minutě vstřelili kontaktní branku Raškou, když po standardní situaci si hosté nepohlídali bližší tyč. Domácí přitlačili, snažili se o vyrovnání, hosté naopak hrozili rychlými brejky. Výsledek nakonec pečetil třetí brankou Myšinský v 85. minutě, když využil špatně zahraný ofsajd systém domácí obrany.

„Spokojen jsem se třemi body, méně již s předvedenou hrou,“ řekl po zápase hostující trenér David Valenčin. „Vůbec nejsem spokojen s výkonem rozhodčího,“ konstatoval rozhořčeně po závěrečném hvizdu předseda pořádajícího oddílu Petr Spiller.

Vratimov: Kavulok – Raška, Prokeš, Beránek, Kašuba – Berka, Drozd, Skoupý, Pohludka – Adámek, Karas (86. Kozelský). Trenér: Lubomír Šrámek.

Lískovec: Smetana – Odstrčilík, Vojvodík,Vodička – Priesol (75. Priesol), Chlebek (83. L. Kohut), Myšinský, M. Kohut, Melár (60. Rek) – Čerňák, Šrámek. (zd)

20.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Kino Petra Bezruče? Ve hře jsou i jiné varianty než oprava

Frýdek-Místek - Roky už se o tom mluví, ale stále není jasno bude se kino Pera Bezruče opravovat, nebo ne? Po zářijovém jednání zastupitelstva se projekt ocitl ve „vzduchoprázdnu", kde v podstatě zůstal i po včerejším zasedání. O jeho osudu by se mělo rozhodnout na přelomu ledna a února.