Proti Hradci Králové zaznamenali na podzim třinečtí futsalisté první a prozatím nejvyšší vítězství v letošním ročníku první ligy. V odvetném střetnutí přidali bod a znovu se posunuli blíž k vytoužené záchraně. Domácí hráči v prvním poločase nebyli zjevně ve své kůži, hosté z Třince je zaskočili brankami Kantora a Barona, kteří si navzájem asistovali. Pro konečný výsledek byla důležitá předposlední minuta úvodního dějství, v níž Fidra po spolupráci s Merklem vsítil důležitou kontaktní branku.

Další góly padaly přibližně v polovině druhé části střetnutí. Mekrkl se Srkalem strhli vedení na stranu Hradce Králové, ale vzápětí Sierota po souhře s kapitánem Mendrokem zařídil konečnou dělbu bodů, protože do konce střetnutí se už nic zásadního neudálo. Likop si připsal čtrnáctý bod v ligové soutěži a vylepšil své stávající maximum z dvou ligových sezon, v nichž nastřádal 13 bodů.

„S remízou jsme spokojeni, protože jak jsme mohli vyhrát, tak stejně jsme také mohli prohrát. Bylo to těžké utkání, bod z Hradce Králové má pro nás cenu. Teď nás mrzí další body, které jsme zbytečně poztráceli. Bylo jich kolem šesti sedmi, už jsme mohli být zachráněni. I tak jsme v dobré výchozí pozici, o udržení soutěže se porveme," přislíbil třinecký asistent trenéra Josef Cieslar mladší.

MADOS Hradec Králové - Likop Třinec 3:3 (1:2)

Branky: 19. Fidra (Merkl), 28. Merkl (Fidra), 32. Srkal – 5. Kantor (Baron), 10. Baron (Kantor), 33. Sierota (Mendrok). Rozhodčí: Vomastek – Rek. ŽK: 20. Černý, 21. Váňa, 27. Holec – 17. Baron, 33. Opluštil. Diváci: 183.
Třinec: Sikora – Baron, Sniegoň, Opluštil, Kantor – Buryan, Przyczko, Mendrok, Sierota - Hudzieczek. Trenér: Radek Korený.
Další utkání 19. kola: Helas Brno – Balticflora Teplice 1:6, Vysoké Mýto – ERA-PACK Chrudim 3:3, Olympik Mělník – SAT-AN Kladno 6:4, Benago Zruč n. S. – Tango Brno 4:2. Utkání Sparta Praha - Slavia Praha se hraje až ve středu 18. února.