Úkol před fotbalisty 1. BFK byl postaven zcela jasně. „Ze dvou domácích zápasů musíme získat šest bodů," zdůrazňoval před několika dny hrající trenér Frýdlantu Michal Chlebek. Brumov se hráčům 1. BFK porazit podařilo, s Hranicemi ale divizní nováček dosti tvrdě narazil. „Řekl bych, že naše vítězství je naprosto zasloužené," liboval si hranický lodivod Rostislav Sobek.

V prvním dějství oba celky disponovaly vyloženými šancemi, přesto ani jeden z nich zakončit nedokázal. Zvrat nastal po změně stran. Hranicím otevřel střelnici v 51. minutě rychlonohý Ferenc, na kterého o čtyři minuty později navázal Hrdlička. Od 77. minuty pak měli hosté zápas zcela pod kontrolou. „To jsme už vedli tříbrankovým rozdílem. Tým se uklidnil a nemuseli jsme hrát úplně na krev až do konce zápasu," zdůraznil Sobek.

Frýdlantští důležitý domácí duel nakonec vůbec nezvládli a prohráli jej vysoko 0:5. Ještě před odjezdem na evropský šampionát amatérských týmů sehrají fotbalisté 1. BFK mistrovský duel na hřišti rýmařovské Jiskry. „Do konce soutěže nám zbývají už jen dvě utkání. Pokud nechceme po roce spadnout, musíme v nich bodově uspět. Každopádně ale víme, že nejsme vůbec v lehké situaci," rmoutil se frýdlantský kouč Michal Chlebek.

Zatímco Frýdlantští budou v sobotním odpoledni hrát v Rýmařově, budou všichni jeho hráči držet na dálku palce béčku Sigmy Olomouc, která v té době bude hrát doma s Třincem (v případě, že Sigma B skončí v tabulce FNL před Vyšehradem, spadne do třetí ligy pražský celek. Hanáci ale díky sestupu svého A týmu z první ligy v druhé nejvyšší soutěži působit ale stejně nemohou, Frýdlantské ale jejich výsledek zajímá hlavně z hlediska možného počtu až tří sestupujících z divizní skupiny E).

1. BFK FRÝDLANT – HRANICE 0:5 (0:0)

Branky: 51., 77. a 81. Ferenc, 55. a 87. Hrdlička. Rozhodčí: Slabý – Řezníček, Kulička. Bez karet. Diváci: 310.

Frýdlant: Polach – Střižík, Jandek, Křiva (77. A. Šigut), Pánek – Němec (60. Kratochvíl), Kubáň, M. Chlebek, Žáček (72. L. Chlebek) – Mandičák, M. Šigut. Trenér: Michal Chlebek. (sch, bud)