Janovice obrátily nepříznivý průběh utkání

Region /FOTOGALERIE/ – Fotbalisté Janovic prohrávali s Jakartovicemi již 1:3, ale drtivým závěrem dokázali ještě utkání zvrátit ve svůj prospěch.

10.11.2010

Čeladná - Krnov.Foto: Zdeněk Šrubař

Janovice – Jakartovice 5:3 (1:2)

Kdyby se hrál fotbal na třetiny, tak můžeme napsat, že úvodní a závěrečná patřila domácím, prostřední pak plně patřila hostům. Domácí v úvodu hýřili pohybem a kombinací, do vedení šli v 15. minutě po rohovém kopu a hlavičce Vichera. Po půlhodině převzali iniciativu hosté a otočili výsledek. Nejdříve ve 33. minutě využil k vyrovnání stavu Šupák nedorozumění Škoríka s Lysem a když přidal ve 43. a 49. minutě další dvě branky Martínek, s domácími to vypadalo zle. Ti ale naštěstí brzy zvedli hlavu a zápas dostal opět opačný náboj. V 56. minutě si na centr Pařenici naskočil Pitřík a hlavou snížil na 2:3 a v 65. minutě Pařenica z hranice šestnáctky prudkou střelou pod břevno vyrovnal. Janovičtí svého soupeře přišpendlili na jeho polovině a bylo jen otázkou času, kdy přijdou další gólové údery. A přišly brzy, v 74. minutě Matějka a v 85. minutě Ondra hlavou upravili konečný stav na 5:3.

Janovice: Kramář – Střižík, Škorík, Pitřík, Lys – Juříček (82. Vokoun), Vicher, Vyvial, Ondra (86. Plichta) – Matějka, Pařenica (89. Machander). Trenér: Miroslav Onufer.

Dětmarovice - Frýdlant n. O. 2:0 (1:0)

Hosté sehráli v Dětmarovicích v první půli hodně smolný duel. „Byli jsme lepší, zahodili jsme však tři vyložené příležitosti a navíc i penaltu,“ hořekoval hostující kouč Josef Sláma. Ve 26. minutě se na domácího gólmana řítil osamocený Ursini, jenže ochránce dětmarovické svatyně jej fauloval a pískala se penalta. „Gólman dostal pouze žlutou kartu, to měla být ale jasně červená,“ dodal Sláma. Frýdlantský Žižka se v předešlých zápasech střelecky nemýlil, tentokráte si ale na domácího brankáře nepřišel. O čtyři minuty později zahráli hosté před vlastní šestnáctkou rukou a z nařízeného trestného kopu se trefil přesně Úlehla. Po změně stran se již Frýdlantští aktivní hrou neprezentovali, navíc je srazila do kolen situace z 69. minuty, kdy se Kratka prosadil hlavou po rohovém kopu.

Frýdlant: Jež – Jan Brzezina, Pavlica, Liška, Merta – Oborný, Jakub Březina, Křiva (63. Šigut), Ursini – Žáček (55. M. Němec), Žižka (77. R. Hradil). Trenér: Josef Sláma.

Čeladná – Krnov 0:5 (0:3)

Domácí kolektiv nastoupil se značně omlazeným kádrem a na svého soupeře jednoduše nestačil. Hosté byli po celý zápas lepším kolektivem a domácí mohou děkovat jen skvělému brankáři Cuprovi, že rozdíl ve skóre nebyl vyšší.

Čeladná: Cuper – Freisler, Rusnok, Peřina, Zouhar (75. Parma) – Galus, Staskevič, Březovský, Puchký (60. Kincl) – Vrobel, Kosňovský (46. Chýlek). Trenér: Bohuš Keler.

(zd)

10.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Jak přilákat žáky k řemeslu? Školy hledají účinné cesty

Frýdek-Místek - Učňovské obory v tuzemsku skomírají. Školy se potýkají s úbytkem žáků, i proto vymýšlejí nové nápady, jak přilákat zájemce k řemeslu.

Derby rozhodlo až prodloužení, raduje se Třinec

/FOTOGALERIE/ Jubilejní 100. derby tradičních rivalů dopadlo lépe pro hokejisty Třince. Oceláři na svém ledě v utkání 26. kola extraligy porazil Vítkovice 3:2 v prodloužení. Raduje se i Zlín, který udolal Karlovy Vary fotbalovým výsledkem 1:0.

Část podniků končí. Zbytek hlásí tržby nově

Podniky na Frýdecko-Místecku mají za sebou ostrý start elektronické evidence tržeb (EET). První fáze se od včerejška týká podnikatelů v ubytovacích a stravovacích službách.