I. B třída – skupina C

Oldřichovice – Hnojník 4:2 (3:1)

Iniciativní přístup vynesl domácím fotbalistům patrně rozhodující náskok. Autorem prvního gólu, který padl po akci Mauritze, byl Niemiec. Jako druhý se mezi střelce zapsal Mauritz, jenž proměnil pokutový kop nařízený po faulu na Huczalu. Hosté odpověděli přesnou střelou Majera z přímého kopu, ale před odchodem do kabin je po průniku Stoszka zarmoutil Huczala. Hnojník se přesto nevzdal, Majer našel centrem hlavu Walicy. Poslední slovo měli domácí, jmenovitě Stoszek, který zakončil pohlednou individuální akci.

Oldřichovice: Sagan – Michal Sikora – Vlachovič, Hanke – Dytko – Martin Sikora (78. R. Worek), Mauritz, L. Stoszek, Niemiec – Huczala (60. Bonacina), Šinál. Trenér: Marián Krajčovič.

Hnojník: Pielesz – Majer – Pieter, Glac, M. Stryja – Branný (48. Hlávka), T. Jantoš, Kušnirák, M. Jochymek (70. P. Jantoš) – R. Stryja, Walica. Trenér: Marian Kuczyński.

Drutex Nebory – Hrádek 3:1 (0:1)

Lepší úvod měli hosté z Hrádku. Stoszek nastřelil tyčku a jeho další střelu s námahou zkrotil brankář Nebor. Gólu se diváci dočkali těsně před přestávkou. To Duda našel rozběhnutého Szlauera, který propálil domácího gólmana. Poločasová přestávka přinesla v obrazu hry razantní změnu. Domácí svého soka zmáčkli a nakonec nepříznivý vývoj zvrátili. Jako první se o to po akci Cieslara zasloužil Mendrok. Druhý gól domácích připojil přesnou střelou Mrozek. Po rohovém kopu Žajdlíka precizní hlavičkou zasloužené vítězství podtrhl Osmanczyk.

Nebory: Pyszko – Roček – Oborny, Osmanczyk, Sliž (75. Adamiec) – Žajdlik, S. Mrozek, T. Turon, R. Byrtus – K. Cieslar (85. Hracki), Potiotek (46. Mendrok). Trenér: Radek Morcinek.

Hrádek: Kawulok – Bojko – V. Pszczolka, M. Worek – Sztula – Szlauer (61. Sztefka), Paszek, Ostruszka, M. Pav – T. Stoszek, Duda. Trenér: Slavomír Byrtus.

Jablunkov – Mosty 5:1 (0:1)

První dějství zápasu, v němž oba celky potřebovaly naplno bodovat, ani trochu nenasvědčovalo debaklu lídra soutěže. Bula s Nieslanikem své tutovky nevyužili, na druhé straně se netrefil Čmiel. Důležitým momentem byl faul Joukla na unikajícího Szotkowského, po němž hostující zadák spatřil červenou kartu. Záhy oslabení hosté vstřelili gól do šatny, když T. Nieslanik přiťukl míč Bulovi. Ve druhé půli začali řádit domácí. Kluz z penalty po faulu na Straku srovnal a pak se dvakrát trefil střelec Szotkowski. To ještě nebylo všechno, protože Kluz uklidil hlavou do sítě centr Deliny a debakl hostí završil dorostenec L. Čmiel.

Jablunkov: Fuják – Delina, T. Cieslar, M. Kluz, Straka (65. Šigut) – J. Martynek (58. L. Čmiel), Př. Zbončák, J. Čmiel, Tacina – Szotkowski (86. Marekwica), Szücs. Trenér: Alois Sikora.

Mosty: Datko – Klečacký – Joukl, V. Lysek, D. Nieslanik (82. Jopek) – A. Bažant (65. J. Lysek), Kufa, Bula, Mucha – T. Nieslanik, Běhal (71. M. Konderla). Trenér: Pavel Vavřač.

Sedliště – Nýdek 2:5 (2:2)

Přestože většina utkání se odehrála na polovině hostí, ti dali domácím hráčům lekci z produktivity a zcela zaslouženě si odvezli tři body. Hlavní roli v tomto souboji odehrál nýdecký Tomáš Hadrava, který se trefil celkem třikrát. Hosté šli do vedení po čtrnácti minutách, domácí srovnali v 17. minutě po centru Otýpky a přesné hlavičce L. Smichoviče. Po půlhodině se skóre opět měnilo pro hosty po vydařené střele Hadravy z dobrých třiceti metrů. Ve 42. minutě kopal rohový kop Halama a na ten nejvýše vyskočil Weissmann – 2:2. I ve druhé půli si domácí kolektiv vytvořil neplodnou převahu, jejíž výsledkem byla nastřelená tyč a neproměněný samostatný únik. Nýdek tak potrestal střeleckou nemohoucnost svých hostitelů třemi brankami v rozpětí 65. až 75. minuty, kdy se trefili postupně Hadrava, Swaczyna a Faruga.

Sedliště: D. Majer – Verlík, Bialý, T. Majer, Kovalčík – Otýpka (75. M. Smichovič), Sekanina, Halama, Kaloč – Weissmann, L. Smichovič (60. Karpeta). Trenér: Petr Bauman.

Nýdek: J. Kantor – R. Šulák – Strokosz, Hadrava – Frýda – Tlacháč (90. L. Frech), R. Konderla (85. Dědič), Faruga, Spratek – Mitrenga (75. Přibyla), Swaczyna. Trenér: Radek Šulák.

Dobrá – Vendryně 0:4 (0:2)

Jeden z favoritů soutěže usilovně dobýval bránu hostů, ale bezvýsledně. Brankář Csikán vytáhl pár skvělých zákroků a jednou mu dokonce pomohla i tyč. Nepohodu domácích signalizoval již odvážný průnik obránce T. Sikory, který ovšem přeloboval nejen brankáře, ale také i branku za ním. První změnu skóre přinesla 17. minuta, kdy se po dlouhém výkopu Csikána dostal k míči Ploszek. Ten využil chybu doberské obrany a po kličce na Barana otevřel skóre zápasu. Těsně před poločasem obránci Dobré opět zaspali a po Urbaczkově přihrávce zvyšoval na 0:2 Bilko. Také druhá část zápasu vyšla lépe hostujícímu týmu. V 64. minutě zvyšoval po centru Diviny hlavou Ploszek a dílo zkázy pro domácí tým uzavřel v 79. minutě Urbaczka. „Soupeři gratuluji k záchraně. Zároveň se omlouvám všem našim divákům. Podobnými tragickými výkony doslova vyháníme naše fandy z ochozů. Posledními domácími výkony a výsledky jsme v podstatě znehodnotili naši celoroční práci,“ řekl kouč domácích Tomáš Zářický.

Dobrá: P. Baran – Platoš (Papřok), Gryžboň (J. Baran), Zícha, Bednárek – Imričko, Herník, Palarčík – Šmahaj, Ďurfina (Holomek), Filipčík. Trenér: Tomáš Zářický.

Vendryně: Csikán – Walek, Fojcik, J. Jochymek – Kohut, Divina, Bilko, T. Sikora (J. Kuczyński) – Ploszek, Urbaczka (75. Stiskala). Trenér: Zdeněk Černek.

I. B třída – skupina D

Starý Jičín – Fryčovice 2:2 (1:2)

Hosté, ač v nekompletní sestavě, se svého soupeře nezalekli a zvýšenou bojovností si odvezli cenný bod. První branku utkání vstřelil ve 12. minutě Rumel hlavou po centru D. Galáska. Domácím se podařilo vyrovnat ve 20. minutě, ale již o tři minuty později se podruhé radovali hosté. Přihrávku Pěčky zužitkoval přesnou střelou opět Rumel. Poté se útoky střídaly na obou stranách, ale do černého se již trefili pouze domácí. Běžela 82. minuta a přesnou střelou z přímého kopu z hranice šestnáctky za záda Sikory se body dělily.

Fryčovice: Sikora – R. Galásek, Baran, Konečný, D. Galásek – Janek, Žídek, Pěčka (53. Dětský), Nevlud (70. Žurovec) – Rumel, Gřes (73. Tučný). Trenér: Miroslav Polášek.

Kozlovice – Polanka 2:1 (1:1)

Začátek měli domácí jako hrom. Již po pětadvaceti vteřinách hry propálil kozlovický Martin Krpec hostujícího brankáře. Radost domácích fotbalistů však neměla dlouhého trvání. Ve 3. minutě totiž srovnával Plňák. Kozlovičtí si nakonec přeci jen připsali všechny body, když to byl opět Martin Krpec, který skóroval v 65. minutě. „Polanka byla jedním z nejlepších soupeřů, kteří se u nás představili. Za stavu 2:1 jsme měli velké štěstí, když hosté nastřelili tyčku,“ řekl trenér domácích Zdeněk Mucha.

Kozlovice: Pavlát – Eliáš, P. Krpec, Konečný (55. P. Mucha), Žáček – Bonk, Bednář, Vaverka, Ermis (89. Bala) – M. Krpec, Jan Harabiš. Trenér: Zdeněk Mucha.

Vlčovice – Janovice 0:0

Hosté si jeli na hřiště druhého celku tabulky do Vlčovic pro bod a ten se jim díky zodpovědnému výkonu celého týmu podařilo získat. Diváci viděli oboustranně kvalitní zápas, ve kterém žádný z celků nechtěl udělat chybu a oba brankáři prokázali své kvality. Ziskem bodu si tak hráči Janovic definitivně zajistili postup do 1. A třídy.

Janovice: Lužný – Liška, Látal, Pitřík, Lys (70. Plichta) – Machander, Vicher, Šimek, Karásek – Matějka (90. Cidlík), Kubina. Trenér: Dalibor Láža.

Tichá – Metylovice 1:0 (1:0)

Porážka v Tiché již definitivně rozhodla o tom, že fotbalisté Metylovic budou hrát v příští sezoně pouze okresní přebor. Zápas začali hosté velkou příležitostí. Ve 2. minutě ale Drastich neproměnil pokutový kop. „Měli jsme i další šance, jenže ani Kulhánek a po něm pak dvakrát Němec gól nedali,“ řekl kapitán týmu Lukáš Halata. O osudu zápasu tak rozhodla 25. minuta, kdy se domácí Malý trefil z trestného kopu.

Metylovice: Přeček – Drastich – Smilovský, M. Halata, J. Němec – Kulhánek, L. Halata, Fulnek (Závodný), D. Halata – Rypka (Biolek), Bražina. Trenér: Tomáš Tvrdý. (zd, rom, sch)