I. B třída – skupina C

Dobrá - Frýdek-Místek B 1:2 (0:1)

Mladí valcíři dokázali využít zaváhání vedoucího Nýdku, když doslova vydřeli tři body na hřišti v Dobré. Do vedení se hosté dostali ve 25. minutě, kdy se Čotek prodral do šestnáctky soupeře a křižnou střelou nedal domácímu brankáři šanci. Vyrovnání přišlo krátce po změně stran. Tesař v šestnáctce fauloval a pískala se penalta. Hostující obránce uviděl navíc druhou žlutou kartu, takže musel předčasně pod sprchy. Domácí sice nabídnutou příležitostí pohrdli, ale z následné dorážky se již Filipčík nemýlil. Když už to vypadalo na dělbu bodů, utekl všem hostující Dvořák a po kličce brankáři skóroval do prázdné branky. V 94. minutě ještě za protesty uviděl červenou kartu hostující Mucha.

Frýdek-Místek B: Polach – Slavík (80. Farský), Junga, Tesař, Hlaváč – Dvořák (88. Syřínek), Foukal, Vojvodík, Mucha – Čotek, Ostrák (51. Preči). Trenér: Stanislav Kowalík.

Vendryně - Hrádek 5:1 (4:0)

Bodové plány posledního Hrádku se rozplynuly už v průběhu prvních pětačtyřiceti minut. Před bránu přilétla diagonální přihrávka, kterou hlavou zúročil obránce Sikora. Zanedlouho Gurecký rozehrál útočnou akci a Kohut ji zakončil technickou střelou. Třetí gól povedenou ránou pod břevno přidal Ploszek, a po jeho spolupráci s Chwastkem stihl ještě jednu trefu Mikula. Zaskočení hosté zásluhou J. Pava snížili, ale vysokou porážku neodvrátili. Poslední hřebík do jejich rakve zatloukl Cymorek dorážkou Gureckého střely. „Připadalo mi, jako by si hráči po výhře nad Dobrou mysleli, že Vendryně se porazí sama,“ poznamenal trenér poražených Stefan Franek.

Vendryně: Csikán - Walek, Fojcik, Broda, T. Sikora (51. J. Jochymek) - P. Kohut, Mikula, Bilko, Gurecký - Ploszek, Chwastek (68. Cymorek). Trenér: Zdeněk Černek.
Hrádek: Fuják - Klečacký (46. L. Byrtus) - Pszczolka, L. Kluz - Bojko - Paszek, M. Pav, T. Stoszek (67. J. Pav), Szlauer, - K. Cieslar (82. Pawlik), T. Kantor. Trenér: Stefan Franek.

Mosty – Nebory 2:2 (2:0)

Domácí fotbalisté chtěli navázat na předchozí úspěšná vystoupení a v souboji celků z dolní poloviny tabulky si přivlastnit tři body. V prvním poločase pro to udělali docela dost. Kapsia poslal centr před bránu a T. Nieslanik napálil míč pod břevno, Bula vyslal dopředu P. Kufu a ten nezaváhal. Ve druhém poločase Mostečtí poněkud polevili, hrát začali hosté z Nebor. Žajdlík potrestal z penalty zákrok Lýska na Mendroka a po Bulově faulu Foniok krásnou střelou do horního rohu rozdělil body.

Mosty: Datko - Kapsia - D. Nieslanik, I. Lysek, Szlaur - Turek (58. Ganderák), P. Kufa, Bula, S. Kufa - T. Nieslanik, Lukoš (46. Běhal). Trenér: Pavel Vavřač.
Nebory: M. Pyszko - Osmanczyk - Oborny, P. Klus, Vranka - Žajdlík, L. Sliž, S. Mrozek, R. Mendrok - K. Cieslar, Foniok. Trenér: Radek Morcinek.

Hnojník – Nýdek 6:3 (1:1)

Střetnutí bylo důkazem toho, že i v I. B třídě je k vidění zajímavý fotbal. Favorita uvítala dvojice Kušnirák (přihrával) a Stryja (zakončoval). Nýdek odpověděl ještě do přestávky výstavní ránou Martinčíka. Ve druhém dějství hostitelé začali svého hosta nečekaně hojně obdarovávat brankami. Po faulu na Walicu v šestnáctce se z penalty trefil Kušnirák, záhy Walica proměnil přihrávku hlavou A. Kluse a Dembinný využil pobídku Kušniráka. Zaskočený Nýdek, hrající bez trenéra Koloničného, sice odplatil rivalovi trefami Hadravy po rohu Farugy a Tlacháče, ale na závěrečné góly Wrobela a střídajícího M. Kluse už nezareagoval.

Hnojník: Pielesz - T. Jantoš - Glac, Pieter - Krawiec (60. Dembinný), A. Klus, M. Stryja, Hlávka (75. Wrobel) - Kušnirák (85. M. Klus), Walica, Majer. Trenér: Marian Kuczyński.
Nýdek: J. Kantor - Strokosz, Hudzieczek, Babilon, Hadrava (80. T. Suszka) - Tlacháč, Faruga, Martinčík, Spratek - Swaczyna (60. Hošek), Očadlík. Trenér: Milan Suszka.

Oldřichovice – Dolní Datyně 3:0 (3:0)

Domácí fotbalisté se rozjížděli pomalu, v první pětačtyřicetiminutovce se prakticky k ničemu nedostali. Stačili akorát poděkovat brankáři Saganovi, který Datyní dvakrát zamezil ve skórování. Po změně stran se už střetnutí vyvíjelo tak, jak si Oldřichovice přály. Hosty zničil Stoszek - nejprve si naběhl na přihrávku Dytka a zavěsil a o něco později založil dvě gólové akce, které zakončili Šinal a Michal Sikora.

Oldřichovice: Sagan - Blažek - Martin Sikora, Hanke - Dytko - Ligocki, Šinal, L. Stoszek, Niemiec - Mauritz, Michal Sikora. Trenér: Marián Krajčovič.

Sedliště – Jablunkov 1:2 (1:1)

Utkání by slušela spíše remíza, ale domácí nakonec doplatili na svou střeleckou impotenci. Skóre se poprvé měnilo v 13. minutě, kdy domácí ztratili míč na polovině hřiště, což hosté potrestali kombinační akci na jeden dotyk a Čmielovou střelou pod břevno. O chvíli později domácí srazili v pokutovém území Szotkowského, penaltovému trestu však unikli. Vyrovnání přišlo ve 33. minutě, kdy Sekanina z dobrých třiceti metrů přehodil hostujícího gólmana. Po změně stran si domácí vytvořili tlak, nastřelili dvakrát břevno, ale hosté měli dobře zabezpečenou obranu a podnikali rychlé protiútoky. Jeden z nich se jim vydařil v 80. minutě, kdy využili přečíslení tři na jednoho a střelou do prázdné branky si zajistili tři cenné body. Úspěšným střelcem byl Martynek.

Sedliště: D. Majer – Verlík, T. Majer, Valas, Kovařík – Sládek (85. Dorda), Hél, Sekanina, Bartečko – Smichovič (30. Weissmann), Smítal. Trenér: Daniel Majer.
Jablunkov: Pindor - Jan Martynek, Marek Sikora, Komár, Kukuczka - Szotkowski (54. L. Čmiel), Czeczotka, J. Čmiel, Delina (72. Jaroslav Martynek) - Antonín Kluz, Szücs (83. Baselides). Trenér: Jan Gomola.

I. B třída – skupina D

Kozlovice – Staříč 3:1 (1:0)

Hra obou mužstev v prvním poločase plně odpovídala postavení týmů v tabulce. První střela mezi tyče přišla až ve 26. minutě a vyprodukovali ji domácí fotbalisté. Ve 34. minutě se ujali domácí vedení po centru z pravé strany, špatném odkopu obránce Stařiče a následné dorážce Žáčka. Hosté měli možnost srovnat skóre těsně před koncem poločasu Peškem, ale jeho střela jen těsně minula levou tyč brankáře domácích. Do druhé půle nastoupili fotbalisté Staříče na hřiště s odhodláním zvrátit výsledek a hned ve 48. minutě se jim podařilo po centru Peška a dorážce hlavou Jukla srovnat na 1:1. Toto odhodlání však domácí zmrazili hned o minutu později po špatné domluvě brankáře s obráncem, kdy se mezi střelce zapsal Martin Krpec. V 55. minutě zahrávali domácí rohový kop a nekrytý Žáček na zadní tyči upravil stav na 3:1. V závěru hosté ve snaze o vyrovnání otevřeli hru, vytvořili si několik nadějných příležitostí, ale body zůstaly v Kozlovicích.

Kozlovice: Paiger – Žáček, P. Krpec, Žídek, Hruška (83. Piskoř) – Vašenda (76. Vita), Ermis, Bednář, Eliáš – Harabiš, M. Krpec. Trenér: Petr Tichavský.
Staříč: Smetana - Bernklau, Volný, Janota, Michna (65. Koza) - Jukl, Urbiš, Halama (83. Weissmann),Váňa - Pešek, Bittner. Trenér: Martin Svoboda.

Jakubčovice – Fryčovice 4:0 (2:0)

Hostům se závěr sezony nevydařil. Nevzali si poučení z posledního utkání v Kozlovicích a připsali si další porážku. Opět chyběla bojovnost a vůle po vítězství, čímž měli domácí hráči svou roli ulehčenou. Nejdříve nepokrytý domácí hráč již v 7. minutě otevřel skóre, druhý úder zasadili Jakubčovičtí ve 27. minutě z přísné penalty po zákroku Galáska. Hromobití o přestávce v šatně hostí přineslo zlepšení v následujících dvaceti minutách a dvě neproměněné příležitosti Rumla a Šištíka. Když se netrefili hosté, začali opět úřadovat domácí. Dvěma brankami v 70. minutě z přímého kopu a o tři minuty nato po rohovém kopu stanovili na konečných 4:0. „Poslední dvě utkání nám zkazily dojem z celého podzimu. Přestože máme v tabulce plus pět bodů, přes zimu máme o čem přemýšlet,“ řekl po utkání trenér Somr.

Fryčovice: Ivánek – Hubeňák, Němec, Konečný (46. Randják), Galásek (46. Holub) – Žídek, Žurovec, Prokop, Šlachta – Rumel (70. Hlavatý), Šištík. Trenér: Miroslav Somr.