Petr Lisický: Škoda, že jsem tu svou šanci neproměnil

Třinec/ Smolný zápas odehrál proti Spartě třinecký obránce Petr Lisický. Hned v úvodu zápasu neproměnil tutovku a pak uviděl čtvrtou žlutou kartu v sezoně. Odchovanec Brušperku, který posléze přešel do ostravského Baníku, bude v Karviné stát a jeho série zápasů s plným počtem odehraných minut v letošním ročníku končí.

21.3.2009

Petr LisickýFoto: Roman Baselides

Už v první minutě jste mohl slavit gólovou premiéru ve druhé lize, jenže vaše střela prošla těsně nad šibenicí. Mířil jste přímo do horního rohu?

Byla to veliká šance. Chtěl jsem to zvednout nahoru, ať netrefím něčí nohy. Prostě jsem to dal moc vysoko, je to škoda. Byla to velká šance, určitě by se vše vyvíjelo jinak, kdyby to tam spadlo.

Nicméně střela vám viditelně sedla.

To jo, sedlo to, ale nebylo to dobré, protože to neskončilo v bráně. Byl by to první druholigový gól, takže ještě budu muset čekat.

Byla juniorka Sparty k poražení?

Jistě. Je to škoda, je to pro nás ztráta. Určitě byli hratelní.

V čem vám soupeř nejvíce zatápěl?

Byli to mladí, pohybliví kluci. My jsme zkušenější, ale nebyli jsme schopni si ten balon dát a podržet jej. To prostě nechápu. Nevím, co k tomu víc říct.

Pojďme k vaší žluté kartě. Musel jste rychlý brejk zastavit faulem, nebylo zbytí?

Teď, když se na to dívám zpětně, je to škoda. Byli jsme tam u toho hráče tři a možná bychom ho zvládli bez té karty. Prostě to byl zkrat, je to škoda. Čtvrtá žlutá, bohužel.

Vaše šňůra odehraných zápasů s plným počtem minut je u konce.

No to určitě. To se dalo čekat, co se dá dělat. V Karviné to je derby, těšil jsem se na ně. Do každého zápasu jdu naplno. Jenže hloupá žlutá, bohužel.

Herně se pořád hledáte. Poznamenala vás negativně příprava na špatných terénech, nebo vás vyvádí z rovnováhy umístění?

Nejsme v pohodě. Nevím, čím to je. Na tréninku je všechno super, každý si věří. Pak přijde zápas a my si pomalu nenahrajeme. Je to špatné. Musíme se nad tím zamyslet, každý začít u sebe a makat.

Co by vám pomohlo k nalezení sebevědomí?

Potřebujeme více klidu a to z těch tréninků pak převést do zápasů. Uklidnit se, musí to prostě přijít.

ROMAN BASELIDES

21.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Derby rozhodlo až prodloužení, raduje se Třinec

/FOTOGALERIE/ Jubilejní 100. derby tradičních rivalů dopadlo lépe pro hokejisty Třince. Oceláři na svém ledě v utkání 26. kola extraligy porazil Vítkovice 3:2 v prodloužení. Raduje se i Zlín, který udolal Karlovy Vary fotbalovým výsledkem 1:0.

Část podniků končí. Zbytek hlásí tržby nově

Podniky na Frýdecko-Místecku mají za sebou ostrý start elektronické evidence tržeb (EET). První fáze se od včerejška týká podnikatelů v ubytovacích a stravovacích službách.

Krayzel o derby Třince a Vítkovic: Atmosféru dělají diváci, ta hráče vždy pohltí

Již 21 let svádějí v extralize hokejisté Třince a Vítkovic nesmlouvavé bitvy. Ta dnešní bude výjimečná. Na programu je totiž jubilejní sté derby těchto regionálních rivalů.