Lískovec dal pět branek, Čeladná zostudila Oldřišov

Region /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Lískovce v posledním podzimním kole krajského přeboru potvrdili svou suverenitu v krajském přeboru, kde mají před druhou Čeladnou již jedenáctibodový náskok. Naopakfotbalisté Vratimova opět nedokázali bodovat.

10.11.2009
Fotogalerie
38 fotografií
Lískovec - Hradec n. M.

Lískovec - Hradec n. M.Foto: Zdeněk Šrubař

LÍSKOVEC – HRADEC N/MOR. 5:0 (3:0)

Domácí favorit začal utkání ve velké stylu hned ve 2. minutě předvedl nádhernou akci Holý, který uvolnil Lukáše Myšinského, ten našel zpětnou přihrávkou Šrámka a domácí se po střele z hranice šestnáctky poprvé radovali. O minutu později postupoval Holý zcela sám na hostujícího brankáře Součka, kterého však pouze nastřelil. V 11. minutě poprvé zahrozili i hosté, gólman Dittert však po přesné střele z přímého kopu prokázal své kvality. Běžela 22. minuta a hosté chybovali na polovině hřiště v rozehrávce. Míče se zmocnil neúnavný Holý a své sólo završil druhou trefou. O deset minut později přišla další chyba hostující obrany a rychlý protiútok po vydařené kombinaci zakončil Lukáš Myšinský třetí brankou. Hosté se snažili o zkorigování, ale brankář Dittert byl proti.

V 67. minutě zlikvidoval domácí gólman nebezpečnou střelu Černého z deseti metrů. V 69. minutě Lukáš Myšinský ideálně uvolnil Ursiniho, který do prázdné branky přidal čtvrtý zásah. Hosté rezignovali a gólový účet završil v 88. minutě s chutí hrající Lukáš Myšinský, jenž po přesné přihrávce Priesola přehodil brankáře hostí. Domácí tak završili podzimní sezonu s pohádkovým ziskem jednačtyřiceti bodů při skóre 55:10, bez hořkosti jediné porážky a s úctyhodným náskokem před ostatními pronásledovateli.

Lískovec: Dittert – Jakub Myšinský, Vodička, Maléř, Staník – Chlebek (57. Ursini), Čerňák, Šrámek (74. Priesol), Holý – Broulík (62. Tarkoš), Jakub Myšinský. Trenér: Martin Šrámek. (zd)

OLDŘIŠOV - ČELADNÁ 0:6 (0:3)

Vývoj utkání poznamenala pravděpodobně hned úvodní minuta, ve které domácí zahrávali pokutový kop, ale Pardy nebyl úspěšný. Toho využili hosté a díky bleskovým brejkům domácím sázeli jeden úder za druhým. Skóre utkání otevřel v 11. minutě Ulehla, druhou branku přidal ve 33. minutě Neuwirth a třetí o pět minut později Kunz. Stejný obraz byl k vidění i po změně stran, když v 50. minutě přidal čtvrtý úspěch Kunz a pátý v 79. minutě Rusnok vydařenou střelou z pětadvaceti metrů. Definitivně pak domácí kolektiv srazil do kolen střídající Vrobel v 86. minutě, kdy lišácky přeloboval domácího brankáře. Tým Čeladné tak přezimuje v krajském přeboru na druhém místě tabulky.

Čeladná: Cuper – Kaloč, Rusnok, Březovský, Pražák – Zouhar (70. Vrobel), Indra (62. Pfleger), Rodek (65. Staskevič), Ulehla – Neuwirth, Kunz. Trenér: Bohuš Keler. (zd)

FRÝDLANT N/O – KRNOV 1:1 (0:1)

Utkání, dvou rozdílných poločasů, skončilo nakonec remízou. Krnovští šli do vedení po patnácti minutách hry, kdy domácí chybovali a Sabo přesnou střelou překonal brankáře Fišera. O minutu později mohl vyrovnat Rozkydal, brankáře Krnova bohužel nepřehodil. Těsně před přestávkou obdržel domácí Němec druhou žlutou kartu a musel předčasně do kabin. Pro Frýdlant to byla na podzim již devátá červená karta.

Po změně stran se domácí i v deseti snažili o vyrovnání. „Kluci si za bojovnost zaslouží pochvalu,“ řekl k druhé půli domácí trenér Karel Orel. A v 65. minutě to vyšlo. Žáček zahrával z pravé strany standardní situaci a na jeho centr si naběhl střídající Karel Hradil – 1:1. Frýdlantští mohli ale z posledního podzimního utkání vytěžit i více. V 92. minutě totiž hosté chybovali, jenže brejkovou situaci 4 na 2 zhatila Žáčkova nepřesná přihrávka na Hradila. „Tomáš měl určitě volit spíše přihrávku na lépe postaveného Papřoka. Škoda. Na klucích bylo vidět, že chtějí, na tři body to však nestačilo. Bohužel jsme v jedenácti lidech nehráli tak, jako v druhém poločase v deseti,“ řekl po zápase Orel.

Frýdlant: Fišer – Rozkydal, Gamrot, Pokluda (2. Jurek), Němec – Papřok, R. Hradil, Březina, Žáček – Mandičák, Šigut (63. K. Hradil). Trenér: Karel Orel. (sch)

VRATIMOV – HÁJ VE SLEZSKU 1:3 (1:1)

Fotbalisté Biocelu se nacházejí na rozdíl od sousedů z Lískovce na opačném pólu tabulky, když za celý podzim nezískali ani bod. Můžeme však říci, že tentokrát měli k zisku bodu nejblíže. Bohužel hned ve 3. minutě vyrobil brankář Kubala chybu, kterou Maloch proměnil ve vedoucí gól hostí. Domácí se mocně snažili v silně kombinované sestavě o vyrovnání a podařilo se jim to po půlhodině hry zásluhou Pohludky. Ale v 52. minutě jejich další nedorozumění potrestal druhou brankou Surový a výsledek pečetil po přesné střele hlavou v 84. minutě Nádvorník. Hráče Biocelu tak čeká v zimní přestávce přetěžký úkol, aby zapracovali na zlepšení výkonnosti a udělali pro případnou záchranu ještě maximum.

Vratimov: Kubala – Lukáš Skoupý (60. Adámek), Vaněk, Prokeš, Pešek – Horák (70. Pytlíček), Klejnot, Patrik Skoupý, Smetana – Pohludka. Trenér: Jaroslav Andrejko. (zd)

10.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Koledy spojí Česko, zpívat se bude i v regionu

Šest písní, desítky měst a obcí, tisíce lidí. Tak Česko už několik let vždy v prosinci zpívá společně koledy. Regionální Deníky si daly i letos za cíl stmelit celou republiku prostřednictvím vánočních koled. Projekt Česko zpívá koledy se uskuteční už ve středu, vypukne v 18 hodin.

Nové semafory, fasády i okna. Město ví, jak bude hospodařit

Zastupitelé ve Frýdku-Místku schválili návrh rozpočtu na rok 2017. Město bude hospodařit s částkou ve výši 1,295 miliardy korun, což je v porovnání s konečnou výší rozpočtu na tento rok zhruba o 109 milionů korun méně. Hlavním důvodem jsou rozdíly v přijatých dotacích.