Lískovečtí opět vyhráli, Vratimov posedmé prohrál

Lískovec si nadále drží sérii samých vítězství, když tentokrát zvítězil v krajském přeboru rozdílem třídy v Bohumíně. Fotbalisté Frýdlantu hrají v letošní sezoně podle stále stejného scénáře. Prohrají a zápas navíc nedohrají se všemi hráči na hřišti.

22.9.2009

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

BOHUMÍN – LÍSKOVEC 0:4 (0:1)

Domácí přitom drželi se svým soupeřem krok až do druhé obdržené branky, teprve poté svému soupeři rezignovali. Zatímco v prvním poločase měli hosté tři slibné příležitosti, domácí zahrozili jen jednou. Ale na šance se nehraje, počítají se góly. Ten první vstřelil Šrámek z přímého kopu ve 25. minutě, druhý přidal stejný hráč po hodině hry. Třetí úspěch vsítil v 70. minutě L. Myšinský po úniku Holého a bezpečné vítězství pečetil o dvě minuty později Čerňák střelou do šibenice z dvaceti metrů.

Lískovec: Dittert – J. Myšinský, Vodička, Maléř, Staník – Priesol (60. Ursini), Čerňák, Šrámek, Holý – Broulík (75. Tarkoš), L. Myšinský (85. Šmíd). Trenér: Martin Šrámek. (zd)

FRÝDLANT – FRENŠTÁT 1:4 (0:1)

Ve Frýdlantu bijí na poplach. Po vysoké porážce s Lískovcem nestačili svěřenci trenéra Miroslava Svobody v domácím střetnutí na ještě loni divizní Frenštát pod Radhoštěm a jsou v tabulce na předposlední příčce. Pátá podzimní porážka domácích možná měla za příčinu, že se do Frýdlantu nedalo dovolat, takže čtenářům Týdeníku nemůžeme podat bližší informace z utkání ani bezprostřední po zápasový názor frýdlantského trenéra.

Branky: R. Hradil – Košelík 3, Šimek. Diváci: 330. ČK: Pavlica, Pokluda (oba Frýdlant).

Frýdlant: Škarabela – Němec, Somr, Pokluda, Rozkydal – Faldyna, Pavlica, R. Hradil, Žáček – Oborný, Šigut. Trenér: Miroslav Svoboda. (sch)

VRATIMOV – OLDŘIŠOV 2:5 (0:3)

Domácí fotbalisté pokračují v krajském přeboru v nevýrazných výkonech a opět vyšli bodově naprázdno. Domácí obrana opět vyrobila řadu chyb a navíc se v sestavě neobjevila ani žádná slibovaná posila. Hosté měli od počátku více ze hry a zaslouženě si připsali tři body. „Musíme co nejrychleji udělat něco ke zlepšení našeho herního projevu,“ naříkal po skončení utkání předseda Petr Spiller. Branky: 55. a 73. Skoupý – 15., 16. a 88. Šamánek, 31. a 76. Žídek.

Vratimov: Kubala – Vaněk (46. Latečka), Staš (85. Klejnot), Prokeš, Pešek – Adámek (30. Hrnták), Horák, Hybel, Skoupý – Pohludka, Svienčik. Trenér: Lubomír Šrámek. (zd)

PETŘKOVICE – ČELADNÁ 1:3 (0:2)

V první půli bylo utkání plně v režii hostí, kteří šli do vedení v 17. minutě zásluhou Kunze. Po dalších deseti minutách byl stav na ukazateli skóre 0:2, když úspěšným střelcem byl Neuwirth. Další příležitostí hosté nevyužili a tak domácí po změně stran začali hrozit. Po hodině hry snížili na 1:2 a vyrovnání viselo na vlásku. Rozhodnutí přišlo až v 87. minutě, kdy domácí ve snaze o vyrovnání otevřeli obranu a hostující Neuwirth po samostatném úniku stanovil konečný výsledek na 1:3.

Čeladná: Cuper – Horváth, Rusnok, Březovský, Kaloč – Pražák (89. Vrobel), Rodek, Ulehla, Neuwirth, Remeš (66. Zouhar) – Kunz (75. Pfleger). Trenér: Bohuš Keler. (zd)

Do regionu se vrátil včelí mor

Veterináři upozorňují na nebezpečnou nákazu mor včelího plodu. Chovatelé včel se nyní budou muset řídit mimořádnými opatřeními.

Zloděj ukradl z kamionu zboží za sto tisíc. Rozřezal plachtu

Řidiči kamionu se tvrdý spánek vymstil. Pachatel ukradl několik palet WC čističů.

Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.

Práce na opravě horkovodu jsou v plném proudu

V ulicích Vrchlického, Fibichova a ČSA ve Frýdku-Místku se pilně pracuje. Na několika stanovištích je napojován nový horkovod.