Po posledním mistrovském utkání třetiligových fotbalistů Frýdku-Místku došlo nakonec ke vzájemné dohodě o ukončení smlouvy s trenérem A mužů Vladimírem Skalbou. Novým koučem valcířů v nové sezoně bude rekordman v počtu ligových startů – Oldřich Machala, který naposledy působil u druholigového týmu Hradce Králové.

Nový trenér třetiligového týmu Frýdku-Místku, Oldřich Machala, je rodák z Bruntálu. S fotbalem začínal v Moravském Berouně. V jeho osmnácti letech přišla velká nabídka z olomoucké Sigmy, kde také přestoupil. Rekordman v počtu prvoligových startů odehrál v Olomouci více než čtyři sta ligových utkání a vstřelil v nich osmnáct branek. Byl spoluhráčem Petra Uličného, vychovával však na hřišti s kapitánskou páskou i talentované hráče Heinze či Ujfalušiho. Jako jeden z prvních hráčů novodobé české ligy si vyzkoušel bundesligové angažmá a připsal si také jeden start za národní tým ČR (to bylo 11. prosince 1996, když na turnaji O pohár krále Hassana II. v Maroku vystřídal v 90. minutě útočníka Wagnera). Za rok 2000 získal ocenění Osobnost ligy. Po skončení aktivní hráčské kariéry se vydal na trenérskou dráhu. Před příchodem do Frýdku-Místku působil naposledy v druholigovém Hradci Králové. Jenže po třech jarních kolech, ve kterých Votroci nejprve remizovali doma 0:0 s Opavou, poté prohráli 0:1 v Ústí nad Labem a stejným výsledkem pak doma s Jihlavou, jej ve funkci trenéra nahradil Václav Kotal.