Také nejmladší fotbalisté poměřili své síly. Oddíl kopané TJ Nový Jičín totiž uspořádal v sobotu 5. ledna i v neděli 6. ledna dva halové turnaje fotbalových přípravek. Obou akcí se nakonec zúčastnilo celkem 220 mladých nadějí. V sobotu se v novojičínské hale představilo 8 družstev ročníku 1998. Již od začátku bylo patrné, kdo proplouvá turnajem bez potíží a kdo má problémy.

Zraky všech se upíraly hlavně na vítěze obou skupin TJ Nový Jičín, respektive FC Baník Ostrava. Oba týmy se nakonec dostaly až do finále, které se ukázalo být šťastnějším pro ostravský Baník. V neděli to byl turnaj 10 družstev ročníku 1997, kterého se zúčastnili také mladí fotbalisté Frýdku-Místku. Valcířům nakonec turnaj vůbec nevyšel a skončili celkově osmí.

„Turnaj se klukům moc nepovedl. Chyběla nám především bojovnost. Kluci přes Vánoce trochu zlenivěli, ale zase tímto neúspěchem pochopili, že bez tréninku výsledky samy nepřijdou,“ řekl trenér mužstva Roman Vojvodík. Po odehraných zápasech v základních skupinách se největší šance na konečné první místo dávalo mužstvu Zlína, které jako jediné v základní skupině vyhrálo všechna svá utkání. Stop mu ale vystavil v semifinále ostravský Baník A, který pak následně pohrál ve finále s Opavou.