Poprvé a naposledy se domácí futsalisté dostali ke slovu tři minuty před koncem úvodní části hry, kdy Knoflíček po spolupráci s Hoffmanem vyrovnal na 1:1. Remízou první dějství neskončilo, protože kapitán Třince Baron, který v 9. minutě těžil z přihrávky hrajícího kouče Cieslara, po spolupráci s Opluštilem vstřelil gól do šatny.

Chvíli poté, co si obě mužstva vyměnila strany, se s góly doslova roztrhl pytel. Vak rozpáral člen druhé formace Sierota, pak se v rychlém sledu trefili Cieslar a Opluštil. Posledně dva jmenovaní skórovali ještě jednou, čímž se vyrovnali dvougólovému kapitánovi Baronovi. Mezi jejich trefy vměstnal svůj gólový příspěvek Przyczko a vysoké vítězství Třince bylo na světě. „Ke konci střetnutí jsme si vyzkoušeli hru bez brankáře a další taktické věci. Power-play v zápase není stejná jako na tréninku. V zápasech se silnými soupeři, kteří nás teď čekají, budeme hru bez brankáře využívat častěji," odtušil hrající trenér Třince Josef Cieslar mladší a pokračoval: „V prvním poločase domácí jen bránili a hráli na brejky. My jsme je neustále tlačili a dobývali jejich bránu. Párkrát jsme trefili tyč a spálili řadu dalších tutovek. Brněnští hráči měli štěstí, že neinkasovali víckrát. Ve druhém poločase jsme se už rozstříleli. Nebyl to příliš náročný soupeř, konečný výsledek odpovídá průběhu utkání."

V pátek od 20 hodin se třinečtí futsalisté pokusí potvrdit úlohu favorita v domácím střetnutí s ostravskými vysokoškoláky.

NASAN OKRUH BRNO – SKP ČR TŘINEC 1:8 (1:2)

Branky: 17. Knoflíček (Hoffman) – 7. Baron (Cieslar), 19. Baron (Opluštil), 25. Sierota (Hudzieczek), 26. Cieslar (Opluštil), 27. Opluštil (Baron), 30. Opluštil (Baron), 33. Przyczko (Sierota), 35. Cieslar (Buryan). Rozhodčí: Kliner, Petr, ŽK: Hoffman – Samek, Buryan. Diváci: 110.
Třinec: Sikora – Buryan, Baron, Opluštil, Cieslar – Hudzieczek, Sierota, Przyczko, Očadlík. Trenér: Josef Cieslar mladší.
Další výsledky 16. kola: Baník Ostrava – FK Volfířov 7:1 (3:0), VŠB TU Ostrava – UTB Zlín 6:6 (3:1), SK Bílovice – Ž. Vlci Brno 0:3 (0:2), Dukla Hodonín – Roub Vítkovice 1:2 (0:2), Amor Vyškov – AC Jeseník 2:2 (0:1).