I. B třída – skupina C

Mosty – Hrádek 4:1 (2:0)

Mostům opět vyšel skvěle úvod zápasu, když z přímého kopu přesně zamířil Lysek. Záhy mohlo být vyrovnáno, v čistých šancích se ocitli Kantor a Duda, radost jim ale zkazil domácí gólman Jopek. Jeho tým pokračoval v útočení, Bula napálil tyčku. „Mosty nás mlely, stříleli na naší bránu ze všech pozic, naštěstí ji netrefili,“ sportovně přiznal po zápase hostující kouč Štefan Franek. Před pauzou jeho tým inkasoval podruhé, to se z penalty trefil T. Nieslanik. Po změně stran přišly chvíle Buly, který se postaral o další dva zásahy hostitelů. Mezitím se po špatně zahraném ofsajd systému po Dudově přihrávce prosadil střídající J. Pav.

Mosty: Jopek – D. Nieslanik, Kapsia, Klečacký, Szlaur – S. Kufa (78. Turek), I. Lysek, T. Nieslanik, P. Kufa – Lukoš, Bula (88. J. Lysek). Trenér: Vítězslav Bazgier.
Hrádek: Fuják – Z. Turoň – V. Pszczolka (81. Pawlik), Goryl – Schneider (76. J. Pav), Paszek, M. Pav, L. Byrtus (46. T. Stoszek) – Duda, T. Kantor. Trenér: Štefan Franek.

Dobrá – Oldřichovice 1:1 (0:1)

Poločas rozdělil střetnutí na dvě rozdílné části. V první hráli prim hosté, ve druhé zase domácí. Již ve 2. minutě mohl otevřít skóre domácí Šmahaj, ale jeho volej ze tří metrů minul branku. O chvíli později se v podobné situaci ocitl Nikl, ten zase přestřelil. Ve 26. minutě se po rohovém kopu Niemiece a dobře umístěné hlavičce prosadil Šinal. Exekutor standardní situace pak zahodil ještě dvě tutovky. Po obrátce přišly chvíle domácích. Hostující brankář Sagan je dvakrát vychytal, ale po střele Figury již kapituloval. V 78. minutě šel sám na hostujícího brankáře Figura, svou tutovku ale zahodil. V závěru ještě selhali Figura s Filipčíkem. „Nesáhli jsme k ani jednomu střídání, vývoj zápasu nás k tomu nepřinutil,“ poznamenal předseda Oldřichovic Karel Turoň. „Je radost hrát proti týmu, jako jsou Oldřichovice. Oni chtějí hrát fotbal a na hřišti se chovají korektně. Oceňuji, že jsme ve druhé půli dokázali díky výbornému výkonu Hernika, Gryžboně a Palarčíka přehrát soupeřovu středovou trojici Stoszek, Šinál a Dytko. Objektivně vzato, tak remíza je určitě spravedlivá. Je ale pravdou, že to , co jsme dnes opět neproměnili, je trestuhodné,“ řekl po utkání trenér Dobré Tomáš Zářický.

Dobrá: Glogar – Nikl, Imričko, Fojtík, Damek (Figura) – Bednárek (Palarčík), Herník, Gryžboň – Filipčík, Javorek, Šmahaj. Trenér: Tomáš Zářický.
Oldřichovice: Sagan – Crhonek – Vlachovič, Hanke – Dytko – J. Sikora, Šinal, L. Stoszek, M. Sikora – Mauritz, Niemiec. Trenér: Marián Krajčovič.

Šenov – Nebory 1:1 (0:0)

Hosté se z domácího debaklu zotavili a na hřišti nebojácného nováčka předvedli velmi dobrý výkon. V těžkých chvílích je podržel pozorný brankář Pyszko, který Šenovu zmařil pár gólových šancí. Hrozili i hosté, ale Cieslar po kličce brankáři už nedokázal z velkého úhlu trefit bránu. Branky začaly padat až v závěru – domácí předvedli křídelní akci zakončenou zpětnou přihrávkou a střelou z pětky. Ze stejné parkety po Vrankově přihrávce vyrovnal Cieslar. „Změnili jsme rozestavení, kluci podali velmi dobrý a zodpovědný výkon,“ pochvaloval si hostující kouč Petr Turoň.

Nebory: M. Pyszko – T. Pyszko – Oborny, P. Pyszko – L. Sliž – S. Mrozek, Kopec, Vranka – R. Worek (87. Adamiec), R. Mendrok – K. Cieslar. Trenér: Petr Turoň.

Nýdek – MFK Karviná B 3:1 (3:0)

Čtyři stovky diváků byly svědkem první porážky dosud suverénního lídra soutěže. K další výhře mu nepomohli ani čtyři hráči z áčka, v Nýdku tvrdě narazil. Nabuzení domácí se na sebevědomého favorita vrhli od úvodních minut – Frýda získal míč a poslal ho na Swaczynu, který z voleje vystřelil do šibenice. Zanedlouho přišel signál z rohového kopu zakončený Strokoszovým centrem na skórujícího Frýdu. Třetí ránu Karviné střelou z trestného kopu do růžku uštědřil Faruga. Za tohoto stavu frustrovaní hosté beztrestně tvrdými zákroky vyřadili ze hry Očadlíka a Pszczolku, kteří si už možná v letošním ročníku fotbal nezahrají. Po změně stran Karviná útočila, ale v závěru se dočkala jen snížení na 3:1. „Předvedli jsme bojovný a kolektivní výkon s maximálním nasazením všech hráčů. Ve druhém poločase jsme už s Karvinou nemohli hrát otevřenou partii, zaměřili jsme se na obranu,“ řekl trenér domácích Miloš Koloničný.

Nýdek: J. Kantor – Strokosz, Šulák, Hadrava, Mazurek – Frýda (85. Tlacháč), Faruga, P. Pszczolka (35. A. Kantor), Spratek – Očadlík (36. R. Konderla), Swaczyna. Trenér: Miloš Koloničný.

Hnojník – Jablunkov 3:2 (2:1)

Rozjezd se domácím nepovedl, obránce Rusz si nešťastně srazil do brány centr Čmiela. Jablunkov, který nedohrál několik slibně se rozvíjejících akcí, ovšem o slibný náskok přišel ještě do poločasu, přesně umístěnými střelami se prezentovali Kušnirák a Walica. Hnojník mohl vést ještě výraznějším rozdílem, ale Kušnirák po samostatném úniku ztroskotal na brankáři a Volný nastřelil hlavou břevno. Prosadil se až P. Jantoš, který po změně stran s přehledem zvýšil už na 3:1. Pak přišly chvíle hostů – získali převahu a brankou Kluze po přihrávce Zbončáka se vrátili zpátky do hry. Vyrovnat se jim už ale nepodařilo.

Hnojník: Pielesz – Gančarčík, T. Jantoš, P. Rusz – M. Stryja, Majer, Walica, P. Jantoš – Kušnirák, Volný (88. Heczko), Mach. Trenér: Marian Kuczyński.
Jablunkov: Pindor – Tacina, M. Kluz, Straka, Szücs (70. Schöber) – Jaroslav Martynek – Šigut, Zbončák, Czeczotka, J. Čmiel – Szotkowski. Trenér: Alois Sikora.

Dolní Datyně – Sedliště 1:1 (0:1)

Po nerozhodném výsledku je pro hosty dělba bodů ztrátou, neboť neuvěřitelně zahodili řadu stoprocentních příležitostí. Vedení se ujali ve 21. minutě zásluhou Weissmanna po akci Sekaniny, ale další šance v prvním poločase neproměnili Koníček ani Weissmann. Spalování tutovek pokračovalo i po změně stran, kdy hosté přestřelovali z malého čtverce a neproměňovali samostatné nájezdy na domácího brankáře. Po dvou šancích trestuhodně zahodili Juřica, Kaloč i Weissmann, jednou se mýlil Ručka. To se hostům nakonec vymstilo, neboť v 75. minutě domácí po rohu vyrovnali a v závěru nechybělo mnoho ke druhému úspěchu. „To jsem dosud ve své trenérské kariéře nezažil. Za hru v poli musím své svěřence pochválit, ale zakončení máme doslova impotentní,“ řekl po zápase rozladěný trenér Bauman.

Sedliště: Daniel Majer – Prokeš, Blahuta, Tomáš Majer, Bílek – Ručka (74. Horňák), Sekanina, Weissmann, Koníček – Kaloč, Juřica. Trenér: Petr Bauman.

Inter. Petrovice – Vendryně 0:3 (0:1)

Vendryně potvrdila roli favorita. Do vedení ji nadvakrát dostal Turoň, ale pak se hosté gólově odmlčeli. Cymorek se uvolnil, ale poté jen rozezvučel tyč, záhy po Bilkově vybídnutí nepřelstil gólmana, který v čisté šanci vychytal Gureckého a pak vytáhl tvrdou ránu Bačíka. Domácí dohrávající bez vyloučeného hráče povolili až ke konci – Turoň se prosadil po centru Ploszka, který pak Cymorkovo vysunutí proměnil v třetí branku. „Naše hra byla dobrá, ale kluci byli opět nervózní. Nevím proč tomu tak je,“zamyslel se trenér vítězů Zdeněk Černek.

Vendryně: Csikán – Walek, Bačík, J. Jochymek – P. Kohut (75. Liberda), Bilko, Broda, Divina (46. Ploszek), Gurecký – R. Cymorek, R. Turoň (85. J. Kuczyński). Trenér: Zdeněk Černek.

I. B třída – skupina D

Fryčovice – Tichá 7:0 (3:0)

Domácí fotbalisté si vzali ponaučení z minulého nevydařeného utkání a tentokrát podali zodpovědný výkon. Po celý zápas měli jasnou převahu, a co je důležité, dařilo se jim i střelecky. Hosté byli naopak naprosto bezzubí a utkání se časem stalo otázkou skóre. Poprvé se trefil do černého po čtvrthodině hry Kužel po přihrávce Šlachty. Za dalších pět minut přidal druhý úspěch Rumel a skóre poločasu uzavřel ve 44. minutě po rohovém kopu hlavou Baran. Střelecké manévry pokračovaly i po přestávce. V 54. minutě přidal čtvrtou branku Šlachta a o deset minut později pátou Dětský z přímého kopu. Hosté byli bezradní a tak je šestou trefou potrestal v 75. minutě hlavou Baran a sedmou Rumel po centru Zátopka. Snad střelecká potence vydrží svěřencům trenéra Somra i v dalších zápasech.

Fryčovice: Ivánek – Daniel Galásek, Nedorost, Žurovec, Randják (70. Zátopek) – Baran, Kulhánek (80. Hlavatý), Kužel, Dětský – Rumel, Šlachta. Trenér: Miroslav Somr.

Třebovice – Staříč 1:7 (0:6)

V prvním poločase dali hráči Stařiče svému soupeři lekci ve střelecké produktivitě. Nejdříve v 6. minutě prošel Šištík přes tři protihráče a bez problému překonal domácího brankáře. Uběhlo dalších šest minut a po ose Volný – Janota – Šištík přišla další krásná akce, ze které posledně jmenovaný vystřelil, brankář pouze míč vyrazil a Šimek už věděl co má udělat – 0:2. V 16. minutě po střele Peška z přímého kopu byl rozdíl již tříbrankový a o tři minuty později Šimek přidal čtvrtou branku Staříče. Domácí byli jako zařezaní, ale hosté pokračovali v nadílce. Ve 24. minutě unikl Šimek po levém křídle, obránce se zbavil zasekávačkou a přihrávkou pod sebe předložil míč Šištíkovi, který nezaváhal. Po půl hodině hry domácí trenér vystřídal dva hráče a tím udělal dobrý tah. Hra se postupně vyrovnávala, ale střelecký koncert pokračoval šestou brankou. Šištík při samostatném nájezdu v dobré pozici přihrál doposud neskórujícímu Volnému, který se odvděčil další trefou. Hráči Třebovic své příležitosti neproměnili. Druhý poločas se domácí přece jen zvedli a snažili se snížit brankový rozdíl. Měli několik slibných šancí, ale Stařič byl také na hřišti a z rychlého brejku zvýšil Peškem v 67. minutě na hrozivý sedmibrankový rozdíl. Třebovice se nakonec dočkaly čestného úspěchu v 78. minutě kapitánem Majkutem z přímého kopu. Hosté se tak radovali z prvního vítězství na půdě soupeře.

Staříč: Kuchta – Váňa, Mec, Janota (46. Filip Vojkovský), Bernklau – Jukl, Pešek, Urbiš, Šimek – Šištík (63.Čuba), Volný (69.Weissmann). Trenér: Karel Pešek.

Petřvald n. Mor. – Kozlovice 0:1 (0:1)

Utkání v Petřvaldu rozhodl jediný gól, který ve 39. minutě vstřelil hostující Martin Krpec. Kozlovičtí se tak bodově dotáhli na svého soupeře.

Kozlovice: Pavlát – Eliáš, P. Chýlek, M. Chýlek, Žáček – L. Chýlek (81. Langer), Bednář, Ermis, Vaverka – Harabiš, M. Krpec. Trenér: Miroslav Vyvial. (rom, zd, sch)