I. B třída – skupina C

Nebory – Jablunkov 2:1 (1:0)

Spartak po třech vítězstvích prohrál na hřišti Nebor, které ho v prvním poločase dostaly pod velký tlak. Šance se ale rodily na obou stranách, jenže oba brankáři byli na svém místě. Gólmana hostů překvapil Mendrokův centr z pravé strany, po němž míč skončil v šibenici. Ve druhém poločase po souboji brankáře Pindora s Pszczolkou sudí odpískal pokutový kop, který proměnil Klečacký. Spartak poté získal velkou převahu, ale dočkal se už pouze snížení - Delinův centr poslal do sítě přesnou hlavičkou Kukuczka.

Nebory: M. Pyszko - Klečacký - Oborny, Osmanczyk, Vranka - Pszczolka, Sliž, R. Franek, S. Mrozek (55. Kopec) - R. Mendrok, K. Cieslar. Trenér: Radek Morcinek.
Jablunkov: Pindor - Baselides, Čečotka, M. Kluz, Delina - Jan Martynek (60. Jaroslav Martynek), Kukuczka, J. Čmiel, Szotkowski - Szücs (75. Sikora), Antonín Kluz. Trenér: Jan Gomola.

Vendryně - Nýdek 1:1 (0:1)

Ve šlágru kola se body spravedlivě dělily. Jako první se k ním přiblížili hosté. Přímý kop se snesl na hlavu Očadlíka a ten překonal brankáře Csikána. Další možnost měl Spratek, jeho pokusu však scházela přesnost. První pokus domácích o vyrovnání byl neplatný, protože při Bilkově gólu se Kohut zapomněl v ofsajdu. Před pauzou Stoszek posadil míč na hlavu Ploszka, jenž však nemířila přesně. Krátce po změně stran si to už domácí útočník vynahradil. Po ruce Strokosze proměnil pokutový kop, čímž stanovil konečné skóre. „Možná jsme do toho dali o něco více, ale chyběla nám finální fáze,“ všiml si domácí trenér Zdeněk Černek. „Nelíbila se mi penalta, Strokosz mi tvrdil, že k celé situaci došlo před pokutovým územím. S remízou nejsem spokojen, do podzimní formy máme daleko,“ hořekoval kouč Nýdku Miloš Koloničný.

Vendryně: Csikán - Walek, Bačík, Fojcik, T. Sikora (60. Chwastek) - P. Kohut, Bilko, Repaský, L. Stoszek, Gurecký - Ploszek. Trenér: Zdeněk Černek.
Nýdek: Svatoš - Strokosz, Hudzieczek, Blažek, Hošek (55. Cienciala) - Tlacháč, Faruga, Martinčík, Spratek - Očadlík, Frýda (86. Labaj). Trenér: Miloš Koloničný.

Oldřichovice – Frýdek-Místek B 1:4 (1:1)

Když v šesté minutě Martin Sikora poslal míč do uličky rozběhnutému Toráčovi a ten nezaváhal, nikdo z domácích aktérů nepředpokládal, že to bude jejich jediná radost v zápase. Utkání se lámalo v jeho polovině. To ještě před pauzou vyrovnal Javorek a po obrátce stejný hráč dostal favorita soutěže do vedení. Návrat záložního týmu Frýdku-Místku na první příčku tabulky pak ještě podpořili Ostrák a někdejší fotbalista druholigového Třince Kořínek.

Oldřichovice: Sagan - Michal Sikora - Vlachovič, Hanke (50. Huczala) - Šinal - Martin Sikora, Ligocki, Toráč, Niemiec - Mauritz (60. Worek), Zbíral. Trenér: Marián Krajčovič.
Frýdek-Místek B: Polach – Junga, Preči, Hrdlička, Hlaváč – Foukal (61. Fromelius), Fojtík, Kořínek, Kolář (73. Farský) – Javorek, Ostrák (57. Syřínek). Trenér: Tomáš Zářický.

Mosty – Dolní Lutyně 2:0 (1:0)

V úvodu měli Mostečtí obrovské štěstí - Lutyně je zamkla na jejich polovině a už ve 3. minutě zalomcovala břevnem. Neujaly se ani následné dvě dorážky, brankář Datko míč za svá záda nepustil. Zanedlouho se zájmem sledoval, jak se po zdánlivě nenápadné akci mladý Kolář snaží nahrát Mikulkovi. Přestože se mu to nepodařilo ani na druhý pokus, domácí jásali, protože míč skončil v síti. Po změně stran Mostečtí vyrovnali hru a nakonec slavili první jarní vítězství. Kolář obešel gólmana a dal na 2:0. P. Kufovi sólový únik nevyšel, branka z toho nebyla. „Konečně jsme začali dávat góly, to byl náš největší problém,“ ulevilo se trenérovi Mostů Pavlu Vavřačovi.

Mosty: Datko - Kapsia - D. Nieslanik, Szlaur - T. Nieslanik - S. Kufa, P. Kufa, Turek, J. Lysek (70. Šafařík) - Kolář (85. Macurák), Mikulka. Trenér: Pavel Vavřač.

Těrlicko – Hnojník 5:1 (3:0)

Oslabení hosté hráli se soupeřem vcelku rovnocennou partii, jenomže v pokutovém území za ním zaostávali. Domácí vykročili ke třem bodům rázně. Nejprve zužitkovali rohový kop, druhou branku přidali z diskutabilního pokutového kopu a třetí po dalším rohovém kopu. Po změně stran Jochymek našel Walicu a ten diagonální střelou vykřesal pro Hnojník naději. Přímý kop Maiera vyhlavičkoval obránce, dorážku Pietra domácí vykopli z prázdné brány. Nováček však zvrat nepřipustil a dalšími dvěma góly stvrdil své vítězství.

Hnojník: M. Klus - T. Jantoš - M. Stryja, Varga, A. Klus - Pieter, Walica, Maier, Moráň - Hlávka, M. Jochymek. Trenér: Marian Kuczyński.

Dolní Datyně – Hrádek 1:1 (1:1)

Jarní neporazitelnost Hrádku stále trvá, svou sérii totiž prodloužil i v Dolních Datyních. Pomohla mu k tomu penalta nařízená po faulu na Stoszka. Exekutor Dembinný ji ve 2. minutě bezpečně proměnil. Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou, v koncovce byli nebezpečnější hosté. Bojko hlavou přestřelil, poté zase netrefil ideálně míč. Domácí vyrovnali ještě v první půli, kdy se jejich útočník dostal mezi stopery a z hranice velkého vápna zacílil přesně k tyči. „Remíza je zasloužená, ale obě strany měly výhrady k výkonu rozhodčího. Připomínal spíše diváka, který zápas sleduje zpoza postranní čáry,“ pousmál se trenér Hrádku Stefan Franek.

Hrádek: M. Mrozek - P. Turoň - L. Kluz, Szuscik (25. R. Cieslar) - Bojko - Paszek, Dembinný, M. Pav, Janeczek (79. Dorda) - T. Stoszek, R. Cymorek (51. J. Pav). Trenér: Stefan Franek.

Dobrá – Sedliště 1:2 (1:1)

Přestože úvodní nápor patřil domácím, jako první se radovali hosté. Ve 3. minutě předvedli z poloviny hřiště pěknou kombinační akci na jeden dotek Kaloč se Smichovičem a posledně jmenovaný po vyšachování domácí obrany skóroval do prázdné branky. V 15. minutě se domácím zranil stoper Gryžboň, čímž doberská defenzíva dostala trhliny. Vyrovnat se podařilo domácím ve 40. minutě, kdy rohový kop Palarčíka zužitkoval Herník. Po změně stran šancí na obou stranách ubylo a především se bojovalo. Rozhodnutí přišlo v 87. minutě, kdy pronikající Röschl byl ve vápně nedovoleně zastaven Imričkem a pískala se přísná penalta. Tu pak s přehledem proměnil Smichovič.

Dobrá: Glogar – Nikl, Imričko, Gryžboň (15. D. Damek), Bednárek – Filipčík, Herník, Palarčík, Platoš (70. R. Papřok) – Dužík, Šmahaj. Trenér: Stanislav Kowalík.
Sedliště: D. Majer – Verlík, Valas, T. Majer, Mohyla (70. Karpeta) – Sládek (75. M. Bartečko), Röschl, Hél, R. Bartečko – Smichovič (90. Krpel), Kaloč. Trenér: Daniel Majer.

I. B třída – skupina D

Staříč – Odry 1:1 (0:0)

Mladé družstvo z Oder si svým pohybem vytvořilo v prvním poločase územní převahu, ze které vytěžilo řadu rohů. Ale jen při jednom se dostali do zakončení, když hlavičkující hráč bránu přestřelil. Domácí se soustředili jen na brejky, kterým však chybělo přesné zakončení. Za zmínku stojí akce ze 14. minuty, kdy po Volného vydařeném centru Šištík v blízkosti brány otálel tak dlouho se střelbou, až jej o míč připravil hostující obránce. Ve 27. minutě byla k vidění pohledná akce po ose Prokop, Pešek, Šištík a posledně jmenovaný hlavičkou branku hostů přestřelil. Dalekonosná střela Peška o pár minut později zaplachtila vzduchem a nadělala starosti brankáři, který ji na dvakrát zneškodnil. Domluva hráčům Stařiče o poločase přinesla zlepšený pohyb a zpřesněnou nahrávku. V první šanci se krátce po obrátce octil domácí Volný, ale v nadějné pozici nedal. V 56. minutě domácí otáleli s rozehrávkou od vlastní brány, hostující útočník se chytře protáhl ve čtverci, nahrál pod sebe Konrádovi a na ukazateli skoré svítil stav 0:1. Domácí začali toužit po vyrovnání a svou aktivitou se jim to brzy podařilo. Přesně zahraný roh Prokopem našel hlavu Tarkoše, který se nemýlil a srovnal v 59. minutě na 1:1. Poté se hra se přelévala ze strany na stranu a oba soupeři chtěli strhnout vedení ve svůj prospěch. Blízko k tomu měli domácí minutu před koncem, avšak velká šance Volného zůstala opět nevyužita.

Staříč: Smetana - Jukl, Janota, Váňa, Michna - Vrtný, Pešek, Volný, Prokop (60. Kovacs) - Šištík, Tarkoš. Trenér: Martin Svoboda.

Kateřinice – Fryčovice 2:0 (1:0)

Hostům se nepodařilo splnit předsevzetí, které si dali na hráčské schůzce v týdnu a opět přijeli s prázdnou. Na krátkém hřišti se hrál nepohledný fotbal s minimem šancí, které proměnili jen domácí. První gól padl ve 45. minutě, kdy hostující obrana po standardní situaci nechala volného hráče domácích a ten hlavou z bezprostřední blízkosti otevřel skóre. Prvních dvacet minut druhé půle patřilo hostům, ale ti zahrozili pouze střelami Randjáka a Rumela, které těsně minuly svůj cíl. Domácí rozhodli o své výhře v 70. minutě šťastnou střelou od tyče. Závěr utkání přinesl bezzubý tlak hostí, který domácí bez potíži přečkali až do konce.

Fryčovice: Hejlenek – Němec, I. Somr, D. Žurovec, Galásek – Bonk, Randják, P. Žurovec (60. Konečný), Kulhánek – Rumel, Šlachta. Trenér: Miroslav Somr.