O porážce na jihu Čech rozhodla třetí třetina

Frýdek-Místek – V českobudějovické Budvar Aréně byli prvoligoví hokejisté Frýdku-Místku blízko dalšímu zisku cenných bodů.

21.9.2016

Ilustrační foto. Foto: archiv Deníku

Svěřenci trenéra Jiřího Juříka totiž po dvou třetinách vedli nad domácím týmem 2:1. O všem podstatném nakonec rozhodla závěrečná perioda, ve které Českobudějovičtí dokázali čtyřikrát skórovat a svého soupeře nakonec i porazit 5:2.

Frýdečtí do utkání na jihu Čech nevstoupili vůbec špatně. Už v 6. minutě překonal domácího gólmana šťastným gólem Christov, který těžil z nahození Chmielewskeho zpoza branky. Domácím se podařilo srovnat ve 38. minutě, kdy si naopak mladíček ve frýdecko-místeckém drese Vít Christov vstřelil nešťastně vlastní branku. O devětadvacet vteřin později bylo ale vše opět jinak. Meidl našel přesným pasem nekrytého Christova a ten znovu vrátil těsné vedení na hostující stranu.

Třetí část zápasu už ale byla zcela o něčem jiném. Domácí svého soupeře přitlačili na jeho obrannou polovinu a čtyřmi góly rozhodli o svém dalším domácím vítězství (po Mostu zde totiž nakonec padli i hráči Frýdku-Místku). „Vyšel nám vstup do zápasu, kdy jsme se brzy ujali vedení. Pak jsme si ale bohužel dali vlastní gól. Naštěstí nám Christov vzápětí vedení opět vrátil, jenže ve třetí části utkání jsme neustáli velký tlak domácích. Prohrávali jsme množství osobních soubojů. Budějovice byly hodně přímočaré v předbrankovém prostoru. Zkrátka konečné skóre je takové, jaké nakonec je. Teď se musíme připravit poctivě na domácí utkání s Benátky," řekl po utkání hostující trenér Jiří Juřík.

Hokejisty Frýdku-Místku čeká v nejbližších dnech velmi náročný program. Už v sobotu 24. září přivítají na svém ledě celek Benátek nad Jizerou, v pondělí pak Frýdečtí zajíždí k velmi očekávanému derby do Havířova, aby v den státního svátku hostili v hale Polárka Jágrovo Kladno.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – HC FRÝDEK-MÍSTEK 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)

Branky: 38. Květoň, 45. Babka (Suchánek), 46. Čermák (Fillman), 48. Škoda (Babka, Pýcha), 54. Žálčík – 6. Christov (Chmielewski, Jeník), 39. Christov (R. Meidl). Rozhodčí: Bejček – Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:5, bez využití. Diváci: 5260.
Frýdek-Místek: Šimboch – Kania, Roupec, Jeník, Adámek, Michal Roman, Matyáš, Jank, L. Doudera – Luka, Klimša, Chmielewski – Kanko, T. Káňa, Christov – O. Kovařčík, Jaroš, Miloš Roman – R. Meidl, Franek. Trenéři: Juřík a Malík.

21.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

OBRAZEM: Vánoční strom na místeckém náměstí už svítí

Na místeckém náměstí Svobody se v pátek rozzářil vánoční strom. Dvanáct metrů vysokou douglasku zdobí sto stříbrných koulí, padesát žárovek měnících barvy, padesát zábleskových žárovek a také stometrový řetěz s tisícovkou LED diod.

Jak přilákat žáky k řemeslu? Školy hledají účinné cesty

Frýdek-Místek - Učňovské obory v tuzemsku skomírají. Školy se potýkají s úbytkem žáků, i proto vymýšlejí nové nápady, jak přilákat zájemce k řemeslu.

Derby rozhodlo až prodloužení, raduje se Třinec

/FOTOGALERIE/ Jubilejní 100. derby tradičních rivalů dopadlo lépe pro hokejisty Třince. Oceláři na svém ledě v utkání 26. kola extraligy porazil Vítkovice 3:2 v prodloužení. Raduje se i Zlín, který udolal Karlovy Vary fotbalovým výsledkem 1:0.