Po fotbalovém potěru vyběhly na výborně připravený milovický trávník další dva fotbalové týmy. Domácí účastník 1. B třídy se totiž střetl v přátelském utkání s extraligovými hokejisty HC Oceláři Třinec. V úvodu zápasu všichni hráči a přítomní diváci uctili minutou ticha památku dlouholetého činovníka a komentátora všech aktivit místní TJ Smilovice Rudolfa Procházky staršího, který letos opustil smilovické sportovní dění.

Třinečtí extraligoví hokejisté (tmavé dresy) si v rámci letní přípravy zahráli zápas s fotbalisty TJ Smilovice.

Pak již rozhodčí Marek Klečacký pískl do píšťalky a očekávané utkání mezi fotbalisty a hokejisty mohlo začít. Fotbalově měli navrch domácí, jenže první gól si připsali Oceláři zásluhou Hrubce. To bylo v prvním poločase z gólového účtu vše. Vyrovnání přišlo hned v první minutě druhé půle po povedené střele Barona. Vedení si po chvilce opět vzali hokejisté zpět druhou trefou Hrubce, ale nechytatelná Dytkova střela pod břevno z dobrých dvaceti metrů stanovila konečný stav na 2:2. V penaltovém, dodatečném rozstřelu, nebyl úspěšný jen Polanský a smilovický veterán Gadlina pečetil svým gólem konečný výsledek 5:4 pro domácí výběr. Po zápase proběhla očekávaná autogramiáda hokejistů z Třince, kterou si nenechaly ujít především děti.

TJ Smilovice: Bašanda, Galacz – Kohut, Junga, Kocur, Pyszko, Barteczek, Gadlina, Balvar, Ciencala, Slušný, Baron, Dytko, Topiarz, Gerlich a Smolka.

HC Oceláři Třinec: Rákos – Polanský, Marosz, L. Doudera, Matuš, Dyčka, Rufer, Foltýn, Kovařčík, Hrabal, Ciencala, Franek, Jašek a Hrubec.