Souhrnný přehled fotbalového víkendu

Třinečtí porážku z podzimu Varnsdorfu vrátili. Bod pro Frýdek-Místek zachránil v závěru Zapalač. Dobratice slaví postup do I. A třídy. Čeladnou od porážky zachránil gól Indry v nastavení. Další důležitý bod k záchraně získali fotbalisté Bystřice na hřišti Dolní Datyně.

28.5.2014
Fotogalerie
92 fotografií
Fotbalisté Lučiny (oranžové dresy) na domácím trávníku porazili Petrovice 2:1.

Fotbalisté Lučiny (oranžové dresy) na domácím trávníku porazili Petrovice 2:1.Foto: Gabriela Balková

FNL

FOTBAL TŘINEC – FK VARNSDORF 1:0 (1:0)

Varnsdorf přijel do Třince povzbuzený dvěma vítězstvími. Přestože místy působil fotbalovějším dojmem, svým výkonem potvrdil, že do obávaného týmu z podzimu, který se v tabulce vyhříval na třetí příčce, má v současné době daleko. V tabulce je sedmý, jeho přemožitel se posunul na devátou pozici. „Nezvládli jsme úvod utkání, zase jsme dostali katastrofální gól. Místo, abychom se snažili aktivní hrou s výsledkem něco udělat, byli jsme křečovití. Třinec vyhrál zaslouženě," konstatoval lodivod hostů Zdenko Frťala. Jeho celek nevyužil ani půlhodinovou přesilovku, kterou mu nabídl nesmyslným vyloučením oplácející obránce Kubáň.

Třinec – Varnsdorf
Více snímků Zdeňka Šrubaře v přiložené fotogalerii.

Jediná branka střetnutí padla v sedmé minutě – Čelůstka přistrčil míč Motyčkovi a ten propálil brankáře střelou po zemi. „Možná mu to skočilo, a možná mi chtěl udělat radost, protože druholigové utkání jsem svým zásahem ještě nikdy nerozhodl," culil se kapitán Třince Martin Motyčka. Jeho celek mohl vyhrát vyšším rozdílem, ve druhé půli čisté šance postupně spálili Haša, Gulajev, Málek a Wojnar. „Mužstvo chválím za enormní nasazení a bojovnost v době, kdy jsme hráli o jednoho muže méně to Vyloučení nám možná pomohlo, protože v plném počtu jsme nehráli až tak zodpovědně," připustil kouč vítězů Karel Kula.

Branka: 7. Motyčka. Rozhodčí: Orel. ŽK: Motyčka – Daníček, Zbrožek. ČK: 63. Kubáň. Diváci: 512.

Třinec: Paleček – Lisický, Hupka, Čelůstka, Kubáň – Málek, Motyčka, Wojnar, Ceplák (50. Janec) – Gulajev (79. Gavlák), Haša (65. Joukl). Trenér: Karel Kula.

Další utkání 28. kola:

Pardubice – Vikt. Žižkov 0:2, Bohemians Praha – Sokolov 1:1, Vlašim – Č. Budějovice 0:1, Zlín – Hradec Králové 1:1, Most – Ústí n. L. 2:1, Karviná – Táborsko 0:0.

LOKO VLTAVÍN - MFK FRÝDEK-MÍSTEK 2:2 (1:0)

Fotbalisté Frýdku-Místku se sice v posledních zápasech herně zvedli, na hřišti již jistého sestupujícího Vltavínu ale totálně prospali první poločas. „Domácí měli více ze hry, vytvořili si i několik slibných příležitostí. Chybou byla inkasovaná branka těsně před poločasem," hněval se hostující trenér Milan Duhan. Z kraje druhého dějství poslal hostující kouč na hřiště útočníka Soukupa a ten po čtyřech minutách pobytu na hřišti připravil vyrovnávací gól pro kanonýra Prokeše. Když se Valcíři nadychovali k náporu, zmrazil je další brankou domácí Škrovánek.

Hosté tak v Praze vybojovali alespoň bod, když se těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího Houdka trefil na zadní tyči zcela volný Zapalač.

„U té branky musím poděkovat Eriku Taliánovi, který mě krásně našel na zadní tyči. Jejich gólman centr podběhl, takže pak jsem se jen soustředil trefit prázdnou branku," popsal gólový moment Zapalač, který se tak v krátkém sledu zapsal podruhé mezi střelce utkání. „Spíš jsem v posledních zápasech góly připravoval, ale jsem rád, že jsem se dokázal prosadit nejen proti Mostu, ale i tady v Praze," smál se po utkání odchovanec ostravského fotbalu.

Valcíři se naposledy domácím příznivcům představí v sobotu 31. května, kdy od 16 hodin hostí ve Stovkách celek Vlašimi.

Branky: 45. Podzimek, 77. Škrovánek – 63. Prokeš, 88. Zapalač. Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Černý. ŽK: Schroner, Prokeš (oba FM).

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Uvíra, Literák, Schroner (78. Milunovič) – Zapalač, Mozol, Talián, Kmoníček (46. Korneta) - H. Prokeš, Staško (59. Soukup). Trenér: Milan Duhan.

DIVIZE – SKUPINA E

Divizní fotbalisté Lískovce jsou po povinném vítězství na třetím místě tabulky, na vedoucí Opavu B ztrácí svěřenci trenéra Karla Orla pouhé tři body. Domácí začali sice šancí Musiola, leč jeho střele chyběla větší razance. Ve 22. minutě chyboval Hopp a hostující Horák otevřel skóre zápasu. Po změně stran už góly stříleli pouze domácí. Vyrovnat se podařilo v 53. minutě Javorkovi po rohu Schronera. Misku vah pak převážili domácí na svou stranu v 73. minutě kdy na zadní tyči číhající Schroner zužitkoval přesného pasu od Milunoviče. Výhru pak Lískovečtí pečetili v nastaveném čase, kdy hostujícího gólmana překonal Curylo.

Fotbalisté Valašského Meziříčí (tmavší dresy) prohráli v Lískovci.

LÍSKOVEC – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 3:1 (0:1)

Lískovec: Hlaváč – Hopp, Javorek, Cigánek, Palko – Šigut (89. Koloničný), Korneta, Milunovič, Musiol (73. Curylo) – Glembek (46. Schroner), Soukup. Trenér: Karel Orel.

KRAJSKÝ PŘEBOR

PUSTÁ POLOM - VENDRYNĚ 2:1 (1:1)

Domácí hráče popostrčilo do vedení autové vhazování, po němž vznikl závar, až se míč nakonec snesl do Csikánovy brány. Hosté kontrovali, Hanus z trestného kopu obstřelil zeď a míč se s pomocí tyče dostal do sítě. Chleba se lámal ve druhé půli – zatímco Kajfosz rozvlnil pouze boční síť, Pustá Polom z protiútoku vstřelila vítěznou branku. Výhru ji mohl sebrat Stoszek, jenomže jeho střele se postavila do cesty tyčka. „Nedokázali jsme se vyrovnat s agresivním stylem dobře hrajících domácích," přiznal kouč hostů Zdeněk Černek.

Vendryně: Csikán – Kohut, Chlebek, Fojcik, Buzek (70. Broda) – Baron, Repaský (80. Pliska), Hanus, Martinčík – Kajfosz (60. Gurecký), Stoszek. Trenér: Zdeněk Černek.

KRAVAŘE - FRÝDLANT N. O. 3:0 (0:0)

Kdyby hosté stříleli místo do břeven do brány, určitě si z Kravař odvezli přijatelnější výsledek. „V první půli jsme byli domácím více než vyrovnaným soupeřem, jenže jsme pohořeli na spalování šancí," podotkl hostující kouč Pavel Smatana. Krátce po změně stran hosté chybovali a domácí šli do vedení. V 64. minutě se Frýdlantští hodně hněvali na hlavního rozhodčího utkání, který přehlédl penaltový zákrok na Mandičáka. Vzápětí domácí zvýšili na 2:0. „Pak jsme už hráli vabank," řekl Smatana. V 77. minutě mohl snížit Preči, ale mířil hlavou do břevna. Podobně si počínal v 88. minutě střídající M. Němec, ale to už domácí družina vedla tříbrankovým rozdílem, když si vlastní gól vstřelil nešťastně Preči.

Frýdlant: Maderský – Střižík, Junga, Preči, Křiva (65. M. Němec) – Kubáň - Papřok (75. Šigut), Vyvial, Chlebek, Žáček - Mandičák. Trenér: Pavel Smatana.

SK Brušperk - Dětmarovice 0:2 (0:0)

Záchrana v nejvyšší krajské soutěži se fotbalistům Brušperku stále vzdaluje. Pět kol před koncem soutěže nováček ztrácí na čtrnáctou pozici sedm bodů.

Fotbalisté Brušperku prohráli na domácím hřišti s Dětmarovicemi 2:0.
Více snímků ze zápasu od Jaroslava Kunze naleznete v přiložené fotogalerii.

Domácí střetnutí s Dětmarovicemi přineslo rozuzlení až po změně stran.

„V první půli se hrál vyrovnaný fotbal s dvěmi šancemi na obou stranách. U nás bohužel neuspěli Polášek se Šlesingerem," hodnotil průběh prvního dějství brušperský kouč Leon Dostalík. Krátce po návratu obou týmů na trávník se v tutovce ocitl Šlesinger, leč nedal. Naopak na druhé straně se pak prosadil Punčochář, na kterého v poslední minutě navázal ještě Šuster. „Nebodovali jsme, což je škoda, jelikož dnes hra nebyla špatná," dodal Dostalík.

Branky: 70. Punčochář, 90. Šuster. Rozhodčí: Pustějovský – Lakomý, Tomšík. Diváci: 110.

Brušperk: Eliáš – Cigánek (79. Ščigel), Jaroš, Vančo, Pavlas – Ručka (46. Vodvářka), Dvořák, Polášek, Demel – Galajda, Šlesinger (70. Kalmus). Trenér: Leon Dostalík.

I. A TŘÍDA – skupina B

Šenov - Čeladná 1:1 (0:0)

Zajímavý duel se odehrál na hřišti lídra tabulky. Čeladenští vstoupili do zápasu aktivněji a během 11. a 13. minuty nastřelili dvakrát brankovou konstrukci za gólmanem Jurasem (Padych břevno a Palej tyč). Podobně na tom byli ve 26. minutě i domácí, tak Murína zachránila tyčka. Góly si pak fotbalisté schovali na druhý poločas. Domácí využili svůj tlak v 57. minutě, kdy skóre zápasu otevírá Bednář. Rozuzlení nakonec přinesla až třetí minuta nastavení, kdy centr Padycha zužitkoval hlavou Indra.

Čeladná: Murín – Machanec, Indra, Čáp, Pyšno – Chýlek (84. Pazděrný), Bláha, Staskevič, Petr – Palej, Padych. Trenér: Petr Nesrsta.

Dolní Datyně – Bystřice 3:3 (2:1)

Víkendové vystoupení bystřických fotbalistů se nelišilo od těch předchozích, hloupou chybou pustili svého rivala do vedení. Buryan s Purašem vyrovnat nedokázali a navíc vzápětí přišel druhý úder domácích. Odhodlaní hosté ovšem neklesli na mysli, Opluštil si před pauzou došel pro penaltu a následně ji také sám proměnil. Po změně stran přesnými přihrávkami vybídl ke skórování Buryana se Žuborem a jeho tým byl najednou na koni. Ne však na dlouho. „Nemám ve zvyku stěžovat si na sudí, ale tentokrát musím říct, že utkání ovlivnili v náš neprospěch. Nebezpečný Opluštil dostal přísnou druhou žlutou kartu a ke konci zápasu, kdy jsme přežili bez úhony největší nápor rivala, arbitr nařídil nesmyslnou desítku. Údajně postižený hráč spadl sám, nikdo kolem něho nebyl," durdil se kouč Bystřice Miloš Koloničný. Výhrady měl i ke svým chráněncům. „Znovu jsme protivníkovi dopřáli náskok. Hrát začneme až ve chvíli, kdy musíme dotahovat," mračil se.

Bystřice: Gaszczyk – Sniegoň (80. Zahradnik), L. Teofil, Samek, Rusz – Placzek (62. M. Teofil), Klár, Buryan, Opluštil – Puraš, Žubor. Trenér: Miloš Koloničný.

Dolní Lutyně - Raškovice 2:1 (1:0)

Špatné formy domácích chtěli využít fotbalisté Raškovic, leč narazili. Do vedení šli domácí v 18. minutě, kdy se prosadil Szkuta. „Jinak byl první poločas celkem vyrovnaný, jezdilo se od brány k bráně," hodnotil první poločas domácí kouč Lubomír Begany. Na začátku druhého dějství byli blízko vyrovnání Škola s Boráněm, oba se ale netrefili mezi tři bílé tyče. V 59. minutě si slabší chvilku vybrala hostující obrana a Velký střelou do prázdné branky zvyšoval už na 2:0. Naději vykřesal v 67. minutě Škola, další gól už hosté v Lutyni nepřidali. „První půle byla z naší strany vlažná a domácí toho využili. Naopak druhý poločas už byl v naší režii. Bohužel nás pak přibrzdil druhý inkasovaný gól. I tak jsme měli ale dost šancí uhrát zde minimálně bod," litoval zmařených příležitostí trenér hostí Miroslav Onufer.

Raškovice: Škarabela – Šalata, Špadt, Farský, Kacíř – Vochta (66. Klimek), V. Škola, Juřica, Musálek – Boráň, Škapa. Trenér: Miroslav Onufer.

Vratimov - Sedliště 5:1 (2:0)

Souboj dvou týmů ohrožených sestupem nakonec lépe dopadl pro domácí fotbalisty. Ti si už během první pětačtyřicetiminutovky vypracovali dvoubrankové vedení. Z kraje druhého dějství sice Krejčok snížil, jenže po chybě Pohludky šli domácí opět do dvoubrankového vedení. To pak v závěru ještě dokázali Vratimovští navýšit.

Sedliště: D. Majer – Kmošťák, Prudký, Foukal, Javorek – Mokroš (60. Vojkovský), Kovalík, Bílek (46. Pohludka), T. Majer (67. F. Koníček) – Krejčok, Sekanina. Trenér: Josef Sláma. (rom, sch)

I. B třída – sk. B

Václavovice – Hať 3:2 (1:1)

Hned s šesticí hráčů nemohl počítat domácí trenér Jaromír Sládek. Jeho svěřenci nakonec domácí zápas s Hatí zvládli. První změnu skóre zařídil v 19. minutě domácí Hájek, který zužitkoval přesného centru A. Novotného. Haťským se podařilo vyrovnat ve 40. minutě zásluhou D. Plačka, kterého domácí zadáci nechali v pokutovém území zcela bez povšimnutí. Úvod druhé půle patřil hostům, do vedení šli paradoxně ale domácí. To byl totiž v 55. minutě faulován T. Novotný a Langer nařízenou penaltou nepohrdl. Z vedení se domácí radovali pouhých sedm minut, když srovnal opět D. Plaček. Závěr se nesl v nervózním duchu, na což doplatil domácí P. Novotný a hostující stoper Štěpán, kteří museli předčasně pod sprchy. Rozhodnutí padlo v 86. minutě, kdy aktivní A. Novotný našel Škrkoně, který hostujícímu gólmanovi nedal šanci.

Václavovice: Tomis – Habernal, Berta, P. Novotný, Ludvík – A. Novotný, Berka, Škrkoň, Langer (71. Kozel) – Vojtek (25. P. Sládek), Hájek. Trenér: Jaromír Sládek.

I. B třída – sk. C

Fryčovice – Staré Město 2:2 (1:1)

Souboj o druhou příčku tabulky nakonec skončil smírem. I díky tomu, že v 88. minutě neproměnil domácí Rumel pokutový kop. Do vedení šly Fryčovice už po osmi minutách hry, kdy Šponiar vysunul do brejku Žurovce, který se nemýlil. Hostující mladíky tato situace ale nepoložila a ještě do poločasu dokázali skóre vyrovnat. Úvod druhé půle byl hodně hektický. Staroměstští šli do vedení, ale hned v 53. minutě srovnal opět Žurovec. Nerozhodným stavem nakonec derby i skončilo.

Fryčovice: Ivánek – Hlavatý, Holub, Staněk, Janek – Plesník (73. Urbiš), Šponiar ml., Soško, Žurovec (76. Šubert) – Rumel, I. Vrtný (J. Vrtný). Trenér: Jan Šponiar st.

Nýdek – Písek 3:4 (2:3)

Diváci se v Nýdku určitě nenudili, viděli sedm branek, z nichž většina padla po standardních situacích. „V tom byl ten zápas specifický," poznamenal hrající trenér Nýdku Pavel Mazurek. Úvodní dějství se podobalo houpačce, neboť na Krzyžankovu hlavičku domácí odpověděli dvěma góly – radovali se po rohu (hosté si dali vlastence) a po akci Rakowského s Frýdou. Písek si vzal náskok zpátky, hlavičkující Krzyžanek znovu využil svou výšku a ze vzduchu udeřil také Kapsia. Stejný hráč ve druhém poločase potrestal z penalty Tlacháčův faul na Zogatu. Konečnou podobu výsledku určil ukázkovým trestným kopem hrající kouč Nýdku Mazurek, který o něco dříve ze stejné situace nastřelil brankovou konstrukci. „Výhra i proměňování standardních situací bylo v pořádku, ale nelíbila se mi hra směrem dozadu. Kluci se nechali unést vedoucím gólem," vytkl svým svěřencům trenér Písku Vladislav Ligocki.

Nýdek: Heczko – Cienciala, Kocur, Tlacháč (60. Konderla), Hadrava – Labaj, Strokosz, Frýda, Spratek – Mazurek, Rakowski. Trenér: Pavel Mazurek.

Písek: Kunák – Kapsia – Kantor, Marian Sikora – Krzyžanek – J. Ligocki, Lubojacki, Niemiec, Čmiel – Karpecki (65. P. Kajzar), Zogata (85. Michalski). Trenér: Vladislav Ligocki.

Dobrá – Horní Suchá 1:2 (0:0)

Pět zápasů trvající vítězná série Doberských je u konce. O tu šestou je totiž připravili fotbalisté z Horní Suché. Přitom tomu nic nenasvědčovalo. V 58. minutě Damek krásně přenesl hru na druhou stranu hřiště a Filipčík z úhlu přeloboval hostujícího gólmana Richtera – 1:0. Z vedení se domácí radovali pouhé tři minuty, kdy Příborský zužitkoval dlouhého výkopu svého brankáře – 1:1. V 75. minutě se k míči dostal Zíma, v šestnáctce si pohrál s Figurou a po jeho centru na zadní tyč obrátil misky vah Sukač. Jelikož v závěru nastřelil Figura pouze tyčku, přišli domácí o vítěznou sérii.

Dobrá: Lamoš – Šebestík, Pietroszek, Figura, Šmahaj – Palarčík, Fojtík (Pikna), Lužný, Rajnoch, Filipčík – Damek (Zícha). Trenér: Tomáš Zářický.

Jablunkov – Mosty 2:3 (1:2)

Spartak nezvládl další domácí střetnutí, před vlastními diváky prohrál už počtvrté za sebou. Plány mu nabourala příliš krátká malá domů, z níž těžil rychlonohý Kolář. Hbitost předvedl také kapitán P. Kufa, který prošel středem hřiště, prosmýkl se i mezi stopery a přeloboval Pindora. Ve druhém poločase si před přesným zakončením vyměnil míč s Kolářem. Mostečtí měli řadu možností, ty největší neproměnili S. Kufa, P. Kufa, T. Nieslanik a Kolář. „Byl to dobrý zápas, vyhráli jsme ho zaslouženě, naše vítězství mohlo být ještě vyšší," řekl kapitán vítězů Petr Kufa. Čest Jablubnkova zachránil obránce Cienciala, nejprve na brankáře Cymorka vyzrál lobem z hloubi pole a poté pohotovou dorážkou. Domácí potkal pech, Zawada orazítkoval brankovou konstrukci jednou a Šigut dokonce dvakrát. „Nevím, co na to říct, protože se to stále opakuje. My začneme hrát, až když prohráváme," kroutil hlavou střelec Jablunkova Marek Cienciala.

Jablunkov: Pindor – Cienciala, Čečotka, Marek Sikora, Zowada – Michálek, Faruga (65. Baselides), Šigut, Janeczek (75. M. Kufa) – Hudzieczek (46. Čmiel), R. Szotkowski. Trenér: Jan Gomola.

Mosty: Cymorek – Lukosz, M. Szotkowski, Czepczor, Šafařík – S. Kufa (78. D. Szotkowski), Bula, P. Kufa, O. Jochymek (50. Turek, 81. Kantor) – T. Nieslanik, Kolář (88. Bažant). Trenér: Stanislav Kluz.

Hrádek – Dobratice 1:3 (1:1)

Prvním střelcem utkání byl hostující Marián Causidis, který s Hlaváčovým centrem po křídelní akci neměl sebemenší problém. V další fázi prvního dějství se hra vyrovnala a najednou začali zlobit i domácí fotbalisté. Po faulu zahrávali trestný kop, který Duda proměnil ve vyrovnávající branku. Ve druhé části zápasu udávali tempo favorizovaní hosté, Uherek po rohovém kopu vsítil vítěznou branku a po centru Marka Causidise dal výsledku konečnou podobu Marián Causidis.

„I když už pomalu musíme myslet na nejhorší, nemíníme se vzdát, o udržení se budeme rvát až do konce," přislíbil trenér Hrádku Marian Kuczynski. Naopak pro hosty znamená čtrnáctá výhra v řadě postup do I. A třídy, a to pět kole před koncem soutěže. Druhé Staré Město již totiž svěřence trenéra Mariána Korabíka nemůže předhonit.

Hrádek: Mrozek – J. Jochymek, Bauman, Liberda (70. J. Pav) – Turoň, M. Pav, Bojko, L. Byrtus (21. Kisza) – Duda, L. Kluz, Pszczolka (40. R. Jochymek). Trenér: Marian Kuczynski.

Dobratice: Tesarčík – Světlík (55. Marek Causidis), Lysek, Bela, Skotnica – D. Kolář, Uherek, Farny, Oborný (80. Platoš) – Marián Causidis, Hlaváč (85. Ševčík). Trenér: Marián Korabík.

Hnojník – Staříč 4:0 (2:0)

Povzbudivá výhra nad Hrádkem nebyla Staříči nic platná, v Hnojníku neměli hosté sebemenší nárok. Úvodní příležitosti Ďurfiny s Kušnirákem ještě hosté přestáli bez úhony, ale v páté minutě už nic nezmohli proti Walicovi rozehrávajícímu rohový kop a přesně hlavičkujícímu Ganczarczykovi. Přestože domácí ostrostřelec selhal ve třech gólovkách, po změně stran si spravil chuť dalšími dvěma góly – nejdříve si naskočil na centr Kušniráka a později správně vyřešil samostatný nájezd. V závěru první půle jej střelecky podpořil ještě Kušnirák, který centr agilního Walicy přizvedl ke vzdálenější tyči.

„Řekl bych, že po celý zápas jsme měli zjevně navrch, naše vítězství mohlo být daleko výraznější," mínil brankář Hnojníku Vladislav Pielesz.

Hnojník: M. Klus – Komár – Brzuchanski P. Jantoš (46. Kozel) – A. Klus – Hlávka (76. Stryja), Walica, Kušnirák, Papřok (86. Dyrčík) – Ganczarczyk, Ďurfina (82. Franek). Trenér: Vladislav Pielesz.

Finstal Lučina TJ Internacionál Petrovice 2:1 (2:0)

Fotbalisté Lučiny udělali na domácím trávníku další výrazný krok k záchraně I. B třídy, když o branku porazili celek z Petrovic.

Úvod utkání patřil hostům, kteří si ale žádnou velkou příležitost nevypracovali. To naopak domácí skórovali hned z té první. Běžela 13. minuta, kdy Jajkowicz u postranní čáry vybojoval svým důrazem míč, přihrál jej před branku Mikulcovi a kanonýr Lučiny pravačkou mířil přesně 1:0. Hosté byli blízko vyrovnání ve 27. minutě. To Martikán vysunul po pravé straně Helvína, ale ten v dobré střelecké pozici zklamal a domácí branku přestřelil. O devět minut později se skóre utkání měnilo podruhé. Domácí Majer zahrával trestný kop a gólman Choleva se za míčem pouze ohlédl 2:0.

Hosté nejspíš v poločasové přestávce dostali pořádně za uši, jelikož jejich výkon po změně stran byl úplně jiný. Petrovičtí hýřili pohybem, bylo na nich vidět větší odhodlání. Tím, jak se ale hnali bezhlavě do útoku, nechávali ve své obraně volná okénka. Jedno takové mohl trestat Mikulec, jeho střela skončila ale na tyči. V 60. minutě zahrával hostující Furo rohový kop, Bartečko jej hlavou vrátil zpátky před bránu a nikým nekrytý Pika rozjásal své spoluhráče 2:1. Svěřenci trenéra Hrušky si závěr utkání už dokázali pohlídat. Nejenže soupeře do žádné šance nepustili, naopak mohli ještě přidat další góly (M. Kohut po rohu mířil v pádu do břevna, šanci R. Tomíčka zase zneškodnil gólman Choleva).

Branky: 13. Mikulec, 36. Majer 60. Pika. Rozhodčí: Seidler Uličný, Kyselý. ŽK: Goroš Szkuta, Furo, Pika. Diváci: 50.

Lučina: Kielar (46. Balko) K. Tomíček (90. Čubok), Staufčík (34. Janáček), M. Kohut, Goroš Krzyžánek (71. R. Tomíček), Myšinský, L. Kohut, Majer Jajkowicz (60. Bubík), Mikulec. Trenér: René Hruška.

I. B třída – sk. D

Tichá - Hukvaldy 3:4 (0:1)

V duelu dvou zachraňujících se týmů nakonec uspěli fotbalisté Hukvald. Ti začali utkání náporem a výsledkem toho gól Végha ve 24. minutě. Po změně stran se s góly roztrhl pytel. Krátce po změně stran domácí po standardce srovnali krok, ale po pouhých dvou minutách vrátil vedení na hostující stranu Pitřík. Ten se nakonec stal hukvaldským hrdinou, když po dalším vyrovnání domácího celku dokázal dvěma góly upravit skóre na 2:4. Tichá sice ještě v 88. minutě zápas dramatizuje, hosté si zaslouženou výhru již vzít nenechali.

Hukvaldy: Sasín – Velart (65. Olbert), Hubeňák, Pitřík, L. Tobiáš – Paleček (60. Lys), Vicher, Liška (90. Ermis), Grufík (46. Chamrád) – Végh (83. Opěla), Huvar. Trenér: Radomír Chýlek.

Kozlovice – Bordovice 0:1 (0:1)

Utkání s druhým týmem tabulky nakonec rozhodla jediná situace z prvního poločasu. To se ve 23. minutě dostal míč k Horákovi, který střelou k pravé tyči nedal Chlebkovi šanci.

Utkání mezi Kozlovicemi (žluté dresy) a Bordovicemi rozhodl jediný gól. Ten vstřelil ve 23. minutě hostující Horák.

„Hosté byli v první půli víc nebezpečnější. V té druhé už byla naše hra daleko lepší, ale vyrovnat se nám už bohužel nepodařilo," litoval po utkání vedoucí kozlovického celku Zdeněk Mucha.

Kozlovice: Chlebek – Žáček, P. Krpec, Hruška, Piskoř – J. Fojtík (60. Harabiš), Vaverka, Bednář, Ermis (27. Najdek) – Slanina (82. Mališ), M. Krpec. Trenér: Petr Tichavský.

Okresní přebor mužů

25. kolo: Metylovice - Chlebovice 2:0, Nebory - Lískovec B 4:1, Nošovice - Frýdlant B 5:2, Dobrá B - Smilovice 1:3, Ostravice - Baška 5:4, Palkovice - Řepiště 0:1, Janovice - Bukovec 2:2.

Okresní soutěž mužů

17. kolo: Milíkov - Paskov 4:2, Oldřichovice - Vendryně B 4:0, Pržno - Sedliště B 3:1, Tošanovice - Vojkovice 1:3, Kunčice p. O. - Návsí 3:4.

Okresní přebor dorostu – sk. A

15. kolo: Palkovice - Václavovice 0:0, Janovice - Kozlovice 5:2, Čeladná - Dobrá 1:3, Dobratice – Kunčice/Metylovice nehlášeno, Lískovec/Řepiště - Raškovice 3:3, Baška - Sedliště 3:1.

Okresní přebor dorostu – sk. B

15. kolo: Oldřichovice - Mosty 5:0, Milíkov - Hrádek 4:2, Bukovec – Lučina/Vojkovice nehlášeno, Bystřice - Nebory 8:0, Návsí - Vendryně 1:3, Smilovice - Písek 10:0.

Okresní přebor žáků

24. kolo: Vojkovice - Bukovec nehlášeno.

25. kolo: Písek - Vojkovice 2:1, Nýdek - Mosty 7:1, Milíkov - Návsí 9:0, Oldřichovice - Bystřice 0:2, Palkovice - Čeladná 2:0, Hrádek - Bukovec 0:6.

Okresní přebor žáků (roč. 1999/2000)

17. kolo: Václavovice - Raškovice 15:2, Ostravice - Lískovec 3:7, Sedliště - Kozlovice nehlášeno, Janovice - Baška 5:5, Dobratice - Řepiště nehlášeno.

Připravili:
ROMAN BASELIDES A ROBERT SCHEDLING

28.5.2014 VSTUP DO DISKUSE

Prodej živých vánočních stromků je v plném proudu

Frýdek-Místek, Třinec - Připomínky, že Vánoce se blíží, číhají na každém kroku zářící ulice a centra měst, vůně punče či svářáku nebo třeba hrající koledy v obchodních domech. V minulých dnech odstartoval i prodej vánočních stromků.

Nové jízdní řády zruší některé spoje

Od zítřka vstoupí v tuzemsku v platnost nové jízdní řády. Změny se dotknou také cestujících na autobusových linkách na Frýdecko-Místecku.

Lokalita za železniční tratí v třineckých Lyžbicích ožívá

Třinec - Včera ráno tam byla otevřena prodejna Kaufland s parkovištěm o kapacitě 314 míst, zároveň se upravilo okolí a příjezdová komunikace včetně kruhového objezdu. Navíc už od neděle 11. prosince budou do této části jezdit i autobusy MHD: nová zastávka má název Lyžbice, za tratí.