Raškovice si v derby poradily se Starým Městem

Raškovice - V dohrávaném střetnutí 16. kola I. A třídy, skupiny B, si fotbalisté Raškovic poradili v domácím prostředí se Starým Městem. Raškovičtí o své výhře prakticky rozhodli již v první půli.

8.5.2009

V dohrávaném střetnutí 16. kola I. A třídy, skupiny B, si fotbalisté Raškovic poradili v domácím prostředí se Starým Městem. Raškovičtí o své výhře prakticky rozhodli již v první půli.Foto: Archiv

TJ Raškovice – Staré Město 4:2 (3:0)

Domácím scházeli v týdnu hned čtyři fotbalisté, ale ti, co je nahradili, rozhodně nezklamali. Již v 5. minutě si fanoušci Raškovic poprvé zařvali gól, jenže Kaulincovo ofsajdové postavení asistent rozhodčího nepřehlédl. Domácí útočník si vše vynahradil o tři minuty později, když zužitkoval přihrávku od Špadta. V 9. minutě zahrozili i hosté, brankář Kopecký jen s námahou vyrážel na roh ránu Romana a vzápětí mířil Šafranko nad. Plodnou čtvrthodinku uzavřeli domácí proměněným pokutovým kopem. Hosté faulovali ve vlastní šestnáctce Mecu a Kacíř nabídnutou příležitostí nepohrdl. Deset minut před poločasem nastřelil ještě Kaulinec tyčku. Zimní posila z Palkovic pak ve 41. minutě vysunula Škapu, který potřetí rozesmutnil hostující fandy.

Po změně stran domácí hráči zalezli na svou polovinu a málem o nadějné vedení velice rychle přišli. Ve 49. minutě totiž nejprve snížil střídající Talaš a v 70. minutě se prosadil střelou z dálky Adámek. Rozdíl jediného gólu vlil na hostující kopačky ještě větší chuť po vyrovnání, jenže Raškovičtí mají naštěstí Kaulince. Ten deset minut před koncem vstřelil svůj druhý gól v utkání a o vítězi derby bylo rozhodnuto. „I bez čtyř opor hráči na hřišti dřeli a chtěli bych jim poděkovat za velice obětavý výkon,“ pochválil své svěřence domácí trenér Vladimír Šindler. „Byli jsme zde vesměs lepší, bohužel jsme na body nedosáhli. Teď mě ještě více mrzí, že jsme přišli navíc o klíčového hráče,“ poznamenal trenér Starého Města Lubomír Pokluda k momentu ze 73. minuty utkání, kdy rozhodčí Levinger vyloučil středopolaře Pavla Romana.

Raškovice: Kopecký – Škola – Meca, Kacíř, Vochta – Feike, Špadt, Jančálek (86. Jiří Šebesta), Škapa (84. Klimek) – Kaulinec, Staš (88. Marek Stříž). Trenéři: Vladimír a David Šindlerovi.

Staré Město: Sedlář – I. Valas – Prokeš (46. Talaš), Recman, Vojkovský – Adámek, Roman, Konečný (71. Kaňok), Slíva – Šafranko, Baroš (60. Krupa). Trenér: Lubomír Pokluda.

8.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Jak přilákat žáky k řemeslu? Školy hledají účinné cesty

Frýdek-Místek - Učňovské obory v tuzemsku skomírají. Školy se potýkají s úbytkem žáků, i proto vymýšlejí nové nápady, jak přilákat zájemce k řemeslu.

Derby rozhodlo až prodloužení, raduje se Třinec

/FOTOGALERIE/ Jubilejní 100. derby tradičních rivalů dopadlo lépe pro hokejisty Třince. Oceláři na svém ledě v utkání 26. kola extraligy porazil Vítkovice 3:2 v prodloužení. Raduje se i Zlín, který udolal Karlovy Vary fotbalovým výsledkem 1:0.

Část podniků končí. Zbytek hlásí tržby nově

Podniky na Frýdecko-Místecku mají za sebou ostrý start elektronické evidence tržeb (EET). První fáze se od včerejška týká podnikatelů v ubytovacích a stravovacích službách.