Doma jste ztratili dva body, berete remízu?

Musíme, nic jiného nám ani nezbývá. Opava hrála moc dobře, potvrdila svou třídu. V zajímavém a nadprůměrném utkání mohly vyhrát obě strany, ale nakonec se body dělily. A myslím, že zcela zaslouženě. Hosté, kteří o sobě na hřišti věděli, si vypracovali náskok, nám se povedlo vyrovnat.

Stalo se tak díky vám…

To je pravda, ale velkou zásluhu přičítám Gavlymu (Tomáši Gavlákovi - pozn. red.). On vybojoval míč a pak mi ho poslal mezi stopery. Zpracoval jsem si přihrávku a zavěsil. Mám z toho radost, protože na branku jsem už nějakou dobu čekal. Trenér i spoluhráči mě neustále uklidňovali, že když budu dál poctivě pracovat, určitě se trefy dočkám.

V předchozích dvou duelech jste herně neoslnili, ale teď to bylo už o něco lepší…

To je pravda. Snažili jsme se být aktivní a udělat vše pro vítězství, což se nám bohužel nepovedlo. Soupeře jsme pustili do vedení, ale ve druhé půli jsme dali míč na zem a o náskok ho připravili. Škoda, že se nám nepovedlo přidat další branky. Na druhou stranu musím uznat, že víckrát mohla skórovat také Opava.

V dalším kole vás čeká tápající rezerva Sparty. Využijete jejího rozpoložení?

Budeme se o to snažit. Sparta má sice mladý, ale velice houževnatý celek, který nám rozhodně nedá nic zadarmo. Věřím, že trenér na Spartu určitě něco vymyslí. Nebudeme na nic čekat a snad na soka pořádně vlétneme a rozhodneme.

Vezmete si to na starost vy?

Rád bych. Po brance do sítě Opavy bych se velmi rád trefil i proti juniorce Sparty. Loni na podzim jsem si proti ní připsal první druholigový start, byť to bylo jen na pár minut. Na jaře jsem už nastupoval častěji, jen ten gól tomu scházel. Teď na podzim jsem se trefil už třikrát. Vděčím za to trenérovi, který mi dal příležitost a také skvělé partě v kabině, kde starší hráči těm mladším pomáhají.

(rom)

14. kolo II. ligy AC Sparta Praha B vs. SK Fotbal Třinecse hraje5. 11. 2011 od 10:15.