Fotbalisté Sedlišť na úvod sezony dokázali zvítězit v Petřvaldu.

REGION - Ve fotbalové I. B třídě – skupině C dokázaly Sedliště zvítězit v Petřvaldu. Naopak Oldřichovice prohrály v Horní Suché.

20.8.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Alena Burešová

Petřvald – Sedliště 1:4 (0:2).

Hostujícím hráčům, s několika dorostenci v sestavě, vyšel skvěle vstup do utkání, když hned ve 2. minutě využil chyby v rozehrávce domácí obrany pohotový Bílek. Sedliště pokračovaly v aktivitě i v následujících minutách a po skvělé přihrávce nadějného Tlučka zvyšoval ve 14. minutě na 0:2 opět Bílek. Hosté byli při chuti i po změně stran a po přetaženém centru ve 47. minutě přidal jejich třetí branku Smichovič.

Po hodině hry se dostali ke slovu i snaživí domácí a vstřelili čestný úspěch, což však bylo z jejich strany vše. Konečnou podobu výsledku dal v 85. minutě po samostatné akci střelecky disponovaný Bílek, čímž završil svůj hattrick.

Sedliště: Daniel Majer – Kovalčík, Kaloč, Tomáš Majer, Tluček – Plevza, Sekanina, Verlík, Smichovič (80. Bialý) – Bílek, Juřica (85. Koníček). Trenér Karel Slíva.

Horní Suchá – Oldřichovice 3:1 (0:1).

Utkání bylo ve znamení dvou rozdílných poločasů. V první půli byli výrazně lepší hosté a již v 7. minutě šli do vedení zásluhou R. Mauritze. Bohužel další příležitosti nevyužili, a to se jim v závěru krutě vymstilo.

Domácím se podařilo vyrovnat v 55. minutě, a když se již schylovalo k dělbě bodů, po chybách ve středu hostující obrany otočili výsledek slepenými brankami v 88. a 89. minutě.

Oldřichovice: Sagan - Novotný, M. Sikora, Dytko, Hanke – Vlachovič, Ligocký, L. Stoszek, Štěrba – R. Mauritz (70. Bonacina), Pinkas. Trenér Marián Krajčovič.

20.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

Oprava horkovodu dočasně zruší autobusové zastávky v Místku

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Dolní Lomná - Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Při Beskydských rekordech se štafetově pila limonáda

Pokus o další zápis Frýdku-Místku do České knihy rekordů se vydařil. Návštěvníci frýdeckého náměstí se při sobotních Beskydských rekordech, které byly spojeny s gastrofestivalem, zapojili do štafetového pití limonády Koňakola od pivovaru Koníček.