Ševci dostali ve Stovkách šest gólů

Frýdek-Místek /FOTOGALERIE/ - Takovou kanonádu frýdecko-místečtí fanoušci už dlouho na stadionu ve Stovkách nezažili. Valcíři totiž svému soupeři nasázeli půltucet branek.

12.5.2013

MFK Frýdek-Místek – Fastav Zlín B 6:0Foto: Zdeněk Šrubař

A z počátku to na vysokou porážku mladých Ševců vůbec nevypadalo. Hosté se prezentovali jako velmi dobře připravený tým, který navíc v posledním kole zdolal v domácím prostředí silný Prostějov (4:3). „Půlhodiny jsme domácí přehrávali, dostali jsme se do dvou tří gólových příležitostí, ty jsme však neproměnili," posteskl si trenér zlínské juniorky Jaroslav Švach nad nízkou produktivitou.

Hlavně šance Kurtina z 23. minuty volala po gólu. Domácí naštěstí podržel brankář Prepsl. O tři minuty později udeřilo ale na druhé straně. Pešek odcentroval míč z pravé strany, Teplý šel do souboje s brankářem Dostálem, který na míč pořádně nedosáhl a pro Gulajeva nebyl problém zasunout míč do prázdné brány – 1:0. Valcíře gól nakopl a ještě do poločasu zasadili svému soupeři další dva údery. Ten druhý po Mozolově průniku přidal Teplý, na 3:0 zvyšoval krásnou ranou Gulajev.

MFK Frýdek-Místek – Fastav Zlín B 6:0

„Soupeř ze dvou na první pohled nevinných akcí dvakrát skóroval. Díky tomu se domácí uklidnili a postupně převzali taktovku," líčil Švach. „Zlín u nás nezačal špatně, ale tak se vyvíjí vlastně každé utkání. Oba celky chtěly, utkání bylo zpočátku vyrovnané. Rozhodla pak první branka, u té jsme byli šťastnější, ale od té chvíle jsme hru kontrolovali a byli lepší," podotkl frýdecko-místecký kouč Milan Duhan.

Ve druhé půli již Valcíři hru zcela opanovali. „Vyklidili jsme pole a na hřišti se nenašel nikdo, kdo by mužstvo povzbudil a vyhecoval," vypozoroval zlínský kouč. Důkazem toho byly další tři góly v hostující síti, o které se postupně postarali Teplý, Mozol a Pešek. „Náš tým má na to, aby ty góly dával. V každém zápase si kluci vypracují spoustu šancí. To, že je nedáváme, je holý fakt. O to více mě těší, že to dnes hráči protrhli, pomůže jim to v dalších zápasech, které nás ještě čekají," dodal po utkání Duhan.

Na fotbalisty Frýdku-Místku čeká už zítra dohrávka 19. kola, kdy na domácím pažitu hostí nebezpečnou Orlovou. Utkání začíná ve Stovkách v 17 hodin. „Snad se nám do sestavy vrátí již Petr Literák, který od zápasu se Slováckem laboruje s kolenem. Měl by přibýt také Cesnek, který teď kvůli kartám hrát nemohl," řekl frýdecký lodivod.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – FASTAV ZLÍN B 6:0 (3:0)

Branky: 26. a 43. Gulajev, 38. a 50. Teplý, 60. Mozol, 81. Pešek. Rozhodčí: Fojt – Julínek, Podaný. ŽK: Gulajev – Šembera, Kurtin. Diváci: 490.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Coufal, Korneta, Žídek – Pešek, Mozol, Talián (66. Juříček), Ceplák (73. Prokeš) – Teplý, Gulajev (76. Skotnica). Trenér: Milan Duhan. (sch)

12.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Následky požáru dřevěného kostela v Gutech.
10

Soud v případu požáru kostela rozhodl o stížnosti na vazbu

Lepší autobusy i služby? Dopravu čekají změny

Ve městě otevřel první barbershop

Pánské holičství, ve kterém zákazníkům oholí vousy břitvou, udělají peeling obličeje a k tomu přidají prémiový alkohol. Takhle to vypadá v Retro Barbershopu, který můžou zájemci od začátku srpna najít ve Frýdku na třídě T. G. Masaryka.

Den D se přiblížil. Ve čtvrtek se rozhodne o osudu OKD

Karvinsko – Už ve čtvrtek se sejdou věřitelé společnosti OKD, která je od loňského května v insolvenci, aby rozhodli o osudu největší těžební firmy v zemi a tím i budoucnosti jejích zaměstnanců.

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

Hluk čtyř motorů letounu blížícího se k přistání na ostravském letišti poutal k obloze zraky lidí na trase od Opavy přes Bílovec, Frýdek-Místek, Havířov, Šenov či Ostravu.

Oprava horkovodu dočasně zruší autobusové zastávky v Místku

Práce na výměně horkovodního potrubí společnosti v lokalitě ulic Vrchlického a ČSA v Místku opět omezí autobusovou dopravu.