I. A třída – skupina A

Bolatice - Vratimov 3:0 (3:0)

První čtvrthodina byla seznamovací. Do první velké příležitosti se dostal ve 12. minutě Hrdý, ale nastřelil pouze domácího brankáře. Mezi 20. až 27. minutou se pak událo vše podstatné, neboť domácí vsítili tři slepené góly. Z šoku se hosté vzpamatovali až po přestávce a to byl k vidění oboustranně útočný fotbal. Do černého se však již netrefil nikdo a tak hosté odjížděli s prázdnou.

Vratimov: Květoň – Vašnovský (46. Pešek), Kolařík, Manďák, L. Skoupý – Pohludka, P. Skoupý, Klejnot, Toman (70. Karas) – Adámek, Hrdý (46. Dufek). Trenér: Jaroslav Andrejko.

I. A třída – skupina B

Karviná B - Smilovice 3:3 (3:2)

Proti mladému týmu z Karviné začali hostující fotbalisté hrubkou v obraně, za kterou je domácí celek potrestal brankou. V 17. minutě to bylo již 2:0 a zdálo se být o vítězi rozhodnuto. O pět minut později snížil Lukáš Kohut, ale po půl hodině hry se domácí radovali potřetí v zápase. Těsně před poločasovým odchodem do kabin udeřil po rohovém kopu M. Topiarz. Dělbu bodů pak zařídil po změně stran v 65. minutě Slušný, který zužitkoval přihrávku od Klara. „Domácí byli fotbalovější. My jsme ale s nimi mohli paradoxně i vyhrát,” svěřil se po utkání hostující kouč Pavel Smatana.

Smilovice: Lysek (73. Bašanda) – Pokluda, Bolf, J. Topiarz, M. Topiarz (46. Balvar) – Barteczek, L. Kohut, Klar, Slušný (89. Sikora) – Ganczarczyk, Máj. Trenér: Pavel Smatana.

Raškovice – B. Albrechtice 1:1 (1:0)

Úvod zápasu proti celku, který ještě před dvěma roky hrával divizi, vyšel lépe raškovickým fotbalistům. V 11. minutě zahrával Novák z pravé strany standardní situaci a míč prošel mezi hráči za záda překvapeného gólmana Hekery. Hosté měli míč častěji na svých kopačkách, šance si ale vypracovávali spíše domácí. Ve 20. minutě mohl trestat chybu v hostující obraně Juřica, trefil však dobře postaveného Hekeru. Když po změně stran domácí pohrdli dalšími šancemi R. Škapy, Musálka, či Juřicy, přišel zákonitý trest. V 81. minutě využil zaváhání domácí obrany střídající Horňáček.

Raškovice: Kopecký – Kacíř (71. Saniter), Šteflíček, Špadt, Vochta – J. Škapa (60. J. Škola), R. Novák, R. Škapa (90. Feike), Klímek – J. Musálek, Juřica. Trenér: Vladimír Šindler.

Staré Město - Bystřice 1:3 (0:0)

Derby v úvodní pětačtyřicetiminutovce branku nepřineslo. Ty začaly padat až po změně stran. To se nejprve v 50. minutě trefil pravačkou domácí Talaš. Radost Starého Města však dlouhého trvání neměla. Ihned z rozehrávky podnikli hosté rychlý brejk a Fára vše hasil v pokutovém území faulem na pronikajícího Lachowicze. Penaltu s přehledem proměnil Kluz. V 54. minutě se Bystřičtí radovali podruhé v zápase, když křižná střela Maiera doplachtila s pomocí tyče za záda bezmocného brankáře Balka. Domácí si museli vypít kalich hořkosti v 69. minutě, když Kluz dostal míč za obranu a lobem přehodil vybíhajícího gólmana Balka. Hosté pak mohli své vítězství ještě navýšit, jenže po Krupově chybě nevyužil své sólo Rusz.

Staré Město: Balko – Prokeš, Recman, Adámek, Vojkovský – Talaš, Fára, Šafranko, Krupa (83. Klvaňa) – Růžička, Pröschl (71. Fryščák). Trenér: Libor Baran.
Bystřice: M. Mrozek – Vávra, M. Bauman, Szturc – Rusz, Hrazdílek, Lachowicz, Štvrtňa, Škarka – Maier (88. Pyszko), Kluz (71. Samek). Trenér: Petr Bauman.

Brušperk - Stonava 2:1 (1:1)

V úvodním zápase nového ročníku domácí představili ve své sestavě několik nových tváří a především v prvním poločase byl k vidění kvalitní a oboustranně útočný fotbal. Jen v první půlhodině si vytvořili za velkého vedra nadějné příležitosti Kempa, Valigůra a Jan Makúch. Několikrát však zahrozili i hosté a tak musel své kvality dokazovat i brankář Zahradník. Skóre se poprvé měnilo ve 38. minutě, kdy se ve vápně uvolnil Valigůra a zamířil přesně. Hostům se podařilo srovnat ve 43. minutě šťastnou tečovanou střelou. Po změně stran tempo hry přece jen polevilo a k vidění už nebylo ani tolik brankových příležitostí. O svém vítězství nad dobrým soupeřem domácí rozhodli v 80. minutě po akci Demela a přesném zakončení Valigůry.

Brušperk: Zahradník – Slota, Jan Makúch, Strakoš, Januščák – Bláha (65. David Makúch), Demel, Šlesinger (90. Vodrážka) – Valigůra, Kempa (75. Janíček). Trenér: Milan Procházka.