Souhrn fotbalového víkendu v regionu

Vysoká porážka Lískovce, fotbalisté Frýdlantu se drží na vítězné vlně, bystřický útočník Lukáš Noga dal hattrick, nováček z Dobratic pluje nadále na vítězné vlně, když na úvod sezony zdolal v domácím prostředí nevyzpytatelný Petřvald na Moravě. Fotbalisté, přesněji řečeno kanonýři, se v úvodním kole I. B třídy opravdu činili. Například v utkání mezi Mosty a Smilovicemi padlo hned deset branek… Přinášíme souhrn fotbalových zápasů z víkendu.

20.8.2014

Fotbalisté Dobratic pokračují na vítězné vlně, když v domácím prostředí zdolali celek Petřvaldu 3:1. Foto: Karel Moškoř

FNL

MFK Frýdek-Místek – FC MAS Táborsko 1:1 (1:0)

KOMENTÁŘ A FOTOGALERII K ZÁPASU NAJDETE ZDE

Branky: 24. Talián – 87. Mráz. Rozhodčí: Kocourek – Kubr, Arnošt. ŽK: Literák, Žídek – Presl, Javorek. Diváci: 2632.
Frýdek-Místek: Prepsl – Ilko, Uvíra, Literák, Švrček – Talián, Mozol (81. Vašenda), Žídek, Pribula (88. Coufal) – Uškovič, Matúš (69. Zapalač). Trenér: Vladimír Goffa.
Další utkání 3. kola: Karviná – Kolín 1:0, Sokolov – Olomouc 3:2, SFC Opava – Ústí n. L. 1:0, Fastav Zlín – Viktoria Žižkov 3:2, Varnsdorf – Pardubice 0:0, Znojmo – Vlašim 1:3.

Baník Most - Fotbal Třinec 2:3 (0:1)

KOMENTÁŘ K ZÁPASU NAJDETE ZDE

Branky: 48. Surynek, 51. Kurtaj – 44. Motyčka, 55. Joukl, 71. Hupka. Rozhodčí: Královec, ŽK: Jan Procházka – Kubáň. Diváci: 1237.
Třinec: Paleček – Lisický, Vomáčka, Čelůstka, Kubáň – Malíř (67. Málek), Motyčka, Hupka, Ceplák (90. Lukáš) – Joukl, Smetana (82. Dedič). Trenér: Marek Kalivoda.

DIVIZE – sk. E

MOHELNICE - LÍSKOVEC 5:0 (2:0)

Loňský vítěz divizní skupiny E z Lískovce se v letošní sezoně hledá. Po úvodní domácí bezbrankové remíze s Dolním Benešovem neuspěli svěřenci trenéra Jiřího Krejčího na hřišti Mohelnice. „Přesně jsme věděli, co na nás budou domácí hrát, přesto hráči pokyny před zápasem asi neposlouchali," hněval se lískovecký trenér po utkání. Než se totiž stačili hosté rozkoukat, prohrávali od 9. minuty zásluhou Večeři jednobrankovým rozdílem. Stejný hráč pak krátce před přestávkou zvyšoval na 2:0.
Po změně stran pak přidali s chutí hrající domácí další tři branky. „Jsem rád, že hráči k utkání přistoupili takovým způsobem a předvedli před slušnou návštěvou výborný výkon," chválil hráče domácí kouč Květoslav Pospíšil. „Na hřišti jsme zaostávali na všech frontách, žádnou kloudnou šanci jsme si tu nevypracovali, takže můžeme být ještě rádi, že porážka nebyla vyšší," smutnil kouč Lískovce Jiří Krejčí.

Branky: 9. a 36. Večeřa, 81. a 85. Hapal, 52. Dlugoš.

Lískovec: Hill – Javorek, Korneta, Silveira, Musiol (77. Uhlíř) – Macíček (46. Mikyska), Juříček, Mišenko, Šigut – Glembek (82. Le Dinh), Soukup. Trenér: Jiří Krejčí. (sch)

KRAJSKÝ PŘEBOR

FRÝDLANT N. O. – ČESKÝ TĚŠÍN 2:0 (1:0)

Domácí fotbalisté navázali na týden staré vítězství v Šenově. „Diváci viděli zajímavé utkání se šancemi na obou stranách, i když my jsme jich měli více," podotkl domácí kouč Pavel Smatana. Tomu udělal radost ve 21. minutě obránce Prokeš, který svou premiérovou trefou poslal domácí celek do vedení. Zasloužené tři body pak pojistil v samém závěru Chlebek, který se trefil nádherně do šibenice. „Myslel jsem si, že hosté na tom budou hůře fyzicky, ale vydrželi s námi běhat po celý zápas. Také bylo až neskutečné, co dokázal jejich gólman pochytat. V přeboru jsme teď třetí, ale ještě je hodně daleko koukat do tabulky," řekl po utkání Smatana.

Frýdlant: Jež – Střižík, Junga, Křiva, Prokeš – Preči, Byrtus – Papřok, Chlebek (89. Jucha), Žáček (84. Fajčák) – M. Němec (75. Šigut). Trenér: Pavel Smatana.

VENDRYNĚ – BOHUMÍN 1:2 (1:0)

Herně fotbalisté Vendryně v domácí premiéře obstáli, výsledkově však nikoliv. Tři body putovaly do Bohumína. Po úvodní části střetnutí se zdálo, že všechno jde podle předem připraveného plánu. Martinčíkův trestný kop skončil na tyči, a z rohového kopu stejného hráče vzešla vedoucí branka domácích. „Připsali ji Ivanovi, i když se mi zdálo, že míč někdo tečoval," řekl domácí kormidelník Zdeněk Černek. Vendryně nakonec ke třem bodům nedoplula, protože další přímý kop Martinčíka zastavilo břevno. Vzápětí se stejný hráč pokusil o konstruktivní řešení obranné situace, přišel o míč a bylo velmi zle. Buzek s Kajfoszem strhnout vedení na stranu domácích nedokázali, naopak v poslední minutě střetnutí se to po rychlém výpadu podařilo hostům. „Klukům nemohu skoro nic vytknout, snad jen ty dvě gólové situace, měli je řešit jinak," posteskl si Černek.

Vendryně: Csikán – Kohut, Chlebek, Marek Samek, Buzek – Dawid (55. Repaský), Baron, Hanus, Martinčík – Stoszek, Kajfosz (85. Pliska). Trenér: Zdeněk Černek.

I. A TŘÍDA skupina B

Bystřice – B. Albrechtice 4:3 (2:0)

O vítězný vstup do sezony se v domácí premiéře postaral hattrickem útočník Lukáš Noga, který pár minut před koncem po nepřímém kopu Sniegoně zaznamenal vítěznou branku. Prvně se Noga prosadil po přihrávce Opluštila, kdy obešel gólmana, podruhé z dorážky po centru M. Teofila. Do střelecké listiny se po rohovém kopu zapsal také stoper Samek. Bystřice po hodině hry vedla 3:0 a zdálo se, že je na nejlepší cestě ke třem bodům. Jenomže nebyla, protože Albrechtice zapnuly a domácí rázem nevěděli, kam dřív skočit. Když už třikrát kapitulovali a vypadlo to s nimi zle, vzal to na sebe Noga a rozhodl. „Jakmile začnou kluci vymýšlet, především pak v obraně, je konec. Málem jsme prohráli vyhraný zápas," vyděsil se bystřický trenér Miloš Koloničný. „Do soutěže jsme vstoupili dobře. Naše předsevzetí je jednoznačné, chceme se vyhnout boji o udržení a hrát v poklidném středu tabulky. Bitvu o holou záchranu si opravdu nepřipouštím, rozhodně máme na víc, protože hráči jsou zkušenější," dodal kouč.

Bystřice: J. Galusik – M. Teofil, L. Teofil, Miroslav Samek, J. Rusz – Placzek (46. Sniegoň), Klár, Buryan, J. Čmiel (65. Očadlík) – Noga, Opluštil (88. L. Kantor). Trenér: Miloš Koloničný.

Raškovice – Čeladná 2:0 (2:0)

O svém vítězství rozhodli domácí fotbalisté už v prvním poločase. První změnu skóre zařídil ve 24. minutě Vochta, který si zaběhl za obranu soupeře a ve skluzu nedal gólmanovi Murínovi šanci. Krátce před přestávkou zahrával Juřica standardní situaci a Kacířovi stačilo míč hlavou jen líznout – 2:0. Hosté po změně stran zvýšili svou aktivitu, ale nedařilo se jim střelecky. Tak jako například v 64. minutě, kdy Drevňák z brankové čáry vracel míč na nabíhajícího Rusnoka, toho však vychytal brankář Kopecký. V poslední minutě pak domácí hráče zachránila po Trubačově ráně tyč.

Raškovice: Kopecký – Šalata (42. J. Škola), Špadt, Farský, Kacíř – Kopřiva (61. Kučák), Juřica (91. Staněk), Škapa, Musil (87. Kotásek) – Boráň (79. Koláček), Vochta. Trenér: Miroslav Onufer.

Čeladná: Murín – Pazděrný (71. Šiňák), Rusnok, Čáp, Machanec – Trubač, Staskevič, Bláha, Drevňák – Padych, Matwikow (81. Chýlek). Trenér: Leon Dostalík.

Veřovice - Sedliště 0:4 (0:2)

Tak tomu se říká vstup do soutěže. Fotbalisté Sedlišť sice sehráli ve Veřovicích vyrovnanou partii, střelecky jim to šlo ale daleko lépe. „Řekl bych, že to byl asi nejlepší náš výkon za poslední dobu. Od první minuty se hrál výborný fotbal, a to myslím z obou stran," řekl po utkání hostující gólman Daniel Majer. Do vedení šli hosté v 10. minutě, když domácího brankáře překonal krásnou střelou do šibenice Kovalík. Poté přišly chvíle kanonýra Krejčoka. Ten se poprvé v zápase dokázal prosadit ve 28. minutě, kdy těžil ze souhry Kaňoka s Bílkem. Po změně stran se Krejčok trefil ještě dvakrát. Na 0:3 zvyšoval v 67. minutě, čtvrtý gól hostí přišel devět minut před koncem utkání.

Sedliště: D. Majer – Javorek (85. Kravčík), Pohludka, Foukal, Kmošťák – Bílek – Mokroš, Sekanina (81. Hybl), Kovalík, Kaňok – Krejčok (88. F. Koníček). Trenér: Petr Nesrsta.

Dolní Lutyně - Brušperk 1:0 (0:0)

Fotbalisté Brušperku šahali v Lutyni po bodu. O ten jej nakonec připravil domácí ostrostřelec Macháček, který se prosadil v 86. minutě z trestného kopu. „Byl to takový remízový zápas, který rozhodla jedna standardka," smutnil po utkání hostující trenér Radim Karsten. Tomu se příliš nezamlouvalo rozehrání domácího hráče. „Celý zápas museli hráči čekat na hvizd píšťalky. U toho gólu si ale ještě brankář stavěl zeď, mezitím co jej domácí hráč poslal do vzdálenějšího koutu," čertil se brušperský lodivod.

Brušperk: Pražák – Cigánek, Kroupa, Šot, Honěk – Zajac, Reichel (65. Slota), Vojtek, Ručka (68. Vodvářka) – Valigůra, Bogdan. Trenér: Radim Karsten.

Dobratice – Petřvald n. Mor. 3:1 (1:0)

Nováčkovi z Dobratic vítězná euforie vydržela i v úvodním kole, když si v domácím prostředí poradil s Petřvaldem. Základ úspěchu založili domácí už v 11. minutě, kdy hosté nechali až příliš prostoru Mariánu Causidisovi, který nedal Kotrbovi v hostující brance šanci. Ve 24. minutě mohlo být ještě radostněji, ale Béla penaltu za faul petřvaldského gólmana na Malyjurka neproměnil. Na druhý gól si tak diváci museli počkat až do 65. minuty, kdy Causidis nejprve pálil z trestného kopu do brankové konstrukce, ale z dorážky již Skotnica mířil přesně. Penaltu si vyzkoušeli i hosté, tentokráte si Augustýnek s nabídnutou výhodou věděl rady. Rozhodnutí přišlo v 80. minutě, kdy se po rohovém kopu Causidise prosadil hlavou Malyjurek. „Byl to těžký zápas i soupeř. V loňské sezoně jsme týmy přehrávali fotbalovostí, teď k tomu musíme ještě přidat i důraz," upozornil dobratický trenér Marián Korabík.

Dobratice: Tesarčík – Světlík, Klesniak, Béla, Lýsek, Skotnica – Uherek, Dian, Marian Causidis – M. Dobiáš (78. D. Dobiáš), Malyjurek (89. Bortlíček). Trenér: Marián Korabík. (rom, sch)

I. B třída – sk. B

Václavovice – Stará Bělá 1:1 (0:0)

Stejně jako v loňské sezoně, tak i tentokráte skončil vzájemný duel remízou. První změnu skóre přinesla 50. minuta, kdy hostujícího gólmana překonal přesnou střelou Zezulčík. O dvacet minut později byl hostům vyloučen hráč, ale Starobělští i v oslabení dokázali vyrovnat, a to zásluhou nestárnoucího Stařičného.

Václavovice: Ometák – Beránek, Berta, Hájek, Ludvík – Bednář (46. Hruška), Novotný, Zezulčík, Habernal – Berka (75. Bystroň), Langer (65. Kaczmarczyk). Trenér: Jaromír Sládek.

Fryčovice - Šilheřovice 2:2 (0:1)

Úvodní minuty zápasu patřily domácím, do vedení šli ale nakonec hráči Šilheřovic, když se ve 29. minutě prosadil po Voznicově rohu Jakubec. Vyrovnat se domácím podařilo krátce po změně stran, kdy ze spolupráce Žurovce s Rumlem těžil zakončující Staněk. V 50. minutě bylo na domácí lavičce ještě veseleji. To se po Staňkově přihrávce prosadil Rumel. Z vedení se ale Fryčovičtí dlouho neradovali. V 54. minutě se k míči dostal Voznica a bylo srovnáno.

Fryčovice: Ivánek – Hlavatý (57. Holub), Hubeňák, Zahradník, Rimel – Staněk (68. Plesník), Šponiar ml., Soško (85. Volný), J. Vrtný (46. Žurovec) – Rumel, I. Vrtný (62. Quitt). Trenér: Jan Šponiar st.

Staříč – Ostrava-Jih 0:2 (0:2)

Hosté dali ve Staříči dva góly a jsou po prvním kole jediným celkem ve skupině B, který svůj zápas vyhrál. Ostatní duely skončily totiž nerozhodně. Ostravští na tříbodovou radost zadělali po půlhodině hry, kdy domácího brankáře překonal Pavlát. Krátce před přestávkou se pískala penalta, kterou proměnil Kroupa. Více branek v deštivém počasí nakonec nepadlo.

Staříč: Smetana – Čuba, Váňa, Kocich, Řezáč – Janota, Kolek – Musálek, Pešek (46. Prokop), Matula - Morys. Trenér: Josef Sluštík.

I. B třída – sk. C

Nýdek – Horní Žukov 4:1 (1:0)

Přestože Nýdek po skončení loňské sezony oznámil, že do té nové půjde pod vedením trenéra Petra Zbončáka, mužstvu pořád velí hrající trenér Pavel Mazurek. „Trenér Zbončák byl u nás měsíc, ale před začátkem soutěže jsme se rozešli. Spolupráce neprobíhala tak, jak jsme si původně představovali, ale víc bych to nerozváděl," řekl Pavel Mazurek, který by rád s Nýdkem zopakoval loňské čtvrté místo. Pomoct by mu v tom měl navrátilec z divizních Petrovic Sikora a také někdejší střelec Třince Brzezina.
„Byl u tří našich gólů, všechny čtyři jsme dali po standardních situacích," počítal Mazurek. V první půli Hadravův centr přepadl k pohotovému Ciencialovi, na začátku druhého dějství po faulech na Brzezinu proměnil Strokosz penaltu a Hadrava trestný kop. Nováčkovi se povedlo Reisem zkorigovat na 3:1, ovšem poslední slovo měl pohotový Brzezina.

Nýdek: J. Kantor – L. Cienciala, Kocur, Babilon, Hadrava – Tlacháč (60. Frýda), Mazurek, Strokosz (75. R. Labaj), Spratek (80. Raszka) – Brzezina, L. Sikora (60. Czeczotka). Trenér: Pavel Mazurek.

Slovan Orlová - Dobrá 1:0 (0:0)

Hosté, kteří se v letošní sezoně chtějí zaměřit na postup do vyšší soutěže, narazili hned na úvod. A to na hřišti nováčka soutěže. Doberští nezačali zápas zrovna špatně, ale nedařilo se jim překonat domácího gólmana. A když už tomu tak bylo, zastavilo míč břevno, tak jako u standardky Pietroszka. Také druhou půli začali hosté střelou do břevna, takže zákonitě přišel trest na druhé straně. K míči se dostal útočník Ristovský a z velkého úhlu prostřelil Lamoše.

Dobrá: Lamoš – Šmahaj, Šebestík, Figura, Pietroszek – Fojtík (70. Gryžboň) – Filipčík, Javorek, Lužný, Damek - Kisza. Trenér: Tomáš Zářický.

ČSAD Havířov - Jablunkov 2:1 (1:0)

Obnovenou premiéru na lavičce Spartaku si představoval Stanislav Kluz, který se vrátil do Jablunkova po několika letech, úplně jinak. Loňský účastník I. A třídy využil okénko v soupeřově defenzívě a po vyrovnávající brance Gureckého mu podal pomocnou ruku sudí, který neuznal branku Zowady a Čmielovi odmával ofsajd. Hosté přišli o bod a také o brankáře Pindora, který po vítězném zásahu domácích neudržel nervy a dostal červenou kartu. „Na těžkém terénu jsme si v poněkud ostrém utkání vedli docela slušně. Řekl bych, že zápasu by odpovídala spíše remíza. Kluky musím pochválit, udělali dvě chyby a draze za ně zaplatili. K Zowadově gólu rybičkou – ofsajd to být nemohl, protože si naběhl zpoza obránce," protestoval kormidelník Jablunkova Stanislav Kluz.

Jablunkov: Pindor – Komár, J. Hudzieczek, P. Hudzieczek (75. Chrascina), M. Cienciala – Jan Martynek (80. Kuřok), M. Hudzieczek, Zowada, Gurecký – Michálek (70. Liberda), R. Szotkowski (56. M. Čmiel). Trenér: Stanislav Kluz.

Mosty - Smilovice 7:3 (4:2)

Mostečtí začali pěkně zhurta, dvakrát rozvlnil síť Nieslanik, poté Kowalowski, pak se nádherně trefil Bula a Smilovičtí byli na ručník. Nakonec ho ani nepotřebovali, protože jejich tahoun J. Topiarz je před přestávkou dvěma góly vrátil do hry. „Nechci říct, že jsme soupeře podcenili, ale možná jsme se uchlácholili vysokým náskokem," připustil trenér Mostů Igor Lysek. Důležitý pátý zásah přidal hlavou po změně stran Nieslanik a hattrick byl na světě. Nováček se ještě jednu zvedl, Balvar stáhl manko na rozdíl dvou branek. Závěr proběhl v režii domácích, brankář Galacz fauloval T. Nieslanika, uviděl červenou kartu a kapitán P. Kufa zvýšil z penalty už na 6:2. Tečku za utkáním udělal mladý P. Szotkowski. „Moc bych si přál, abychom v dalších utkáních bavili diváky stejně jako dnes," dodal Lysek. „Domácí nám dali čtyři góly ze čtyř šancí, my jsme měli příležitostí více. Rozhodující byl gól na 5:2, později náš brankář udělal chybu a dostal červenou. Zvrátit zápas se nedalo, ale i v deseti jsme si počínali aktivně," poukázal trenér Smilovic Miroslav Sikora.

Mosty: Kotek – M. Szotkowski, Šafařík, Turek – Jochymek, Marszalek (59. P. Szotkowski), Bula, Kowalowski (75. F. Sikora), P. Kufa – T. Nieslanik, Kolář (9. M. Kluz). Trenér: Igor Lysek.

Smilovice: Galacz – M. Topiarz (25. Bromek, 73. Máj), J. Topiarz, Pyszko, Lipowczan – Ro. Barteczek (80. Niemczyk), Dytko, Balwar, Ra. Barteczek – Rajnoch, Witos. Trenér: Miroslav Sikora.

Písek – Staré Město 3:3 (2:1)

Hráči Starého Města se dostali do vedení pomocí standardní situace, ale po úvodní části zápasu byli spokojenější ti domácí, protože soupeři dvakrát oplatili stejnou mincí. Obě standardky zahrával Lubojacki, jednou posadil míč na hlavu Zogatovi a podruhé jeho nikým netečovaný centr prošel až do brány. Písku se vyvedl také nástup do druhé půle, jedna střela skončila na tyči, ale další už v síti, autorem třetího gólu byl Zogata. Hráči Starého Města vsadili všechno na jednu kartu a nakonec díky dvěma trefám vydřeli bod. „Soupeř byl silný, ale za stavu 3:1 jsme to měli zvládnout. Protivník neměl co ztratit, začal hrát jednoduše a nakopávat. Obě obdržené branky mi přišly docela zbytečné," kabonil se trenér Písku Vladislav Ligocki.

Písek: Kunák – Kapsia – Legierski, Zahradnik – Krzyžanek – Lubojacki, Niemiec, Lupinski, Vajda (85. Karpecki) – Zogata, Wolny (60. Zoň). Trenér: Vladislav Ligocki.

Hnojník - Lučina 3:2 (1:0)

Hnojník vlétl do utkání jako velká voda, Hlávka unikl po pravé straně, našel centrem Kušniráka a ten zavěsil. Vzápětí Hlávka orazítkoval tyčku a Kušnirák pohořel na gólmanovi. „Zatímco v úvodním dějství jsme byli herně lepší my, po přestávce se to otočilo a navrch měl soupeř," uznal staronový kouč Hnojníku Marian Kuczynski. Jeho mančaft dvakrát kapituloval (Myšinský, K. Tomíček), ale přesto nepropadl beznaději a zdánlivě ztracený zápas získal na svou stranu. Bauman si narazil míč a Ganczarczykem a vzápětí byl faulován. Penaltu si vzal na starost Kušnirák, který vzápětí po rohovém kopu a následném zmatku strhl výhru na stranu Hnojníku. „Pochvalu si zaslouží také brankář Mrozek, zneškodnil dvě tři jasné tutovky," spočítal Kuczynski. Dal si jasný úkol: „V průběhu podzimu se budeme snažit nasbírat co nejvíce bodů, abychom přezimovali v klidu a na jaře se nemuseli strachovat jako vloni do poslední chvíle," řekl.

Hnojník: Mrozek – Bauman – Brzuchanski, Ganczarczyk, Franek – Minář, Kušnirák, Stryja, T. Jantoš, Papřok – Hlávka. Trenér: Marian Kuczynski.

Lučina: Kielar – Bártek, Hruška, Staufčík, Goroš – Krzyžánek, Myšinský, R. Tomíček (84. Vojkovský), K. Tomíček – Mikulec, Jajkowicz. Trenér: René Hruška.

I. B třída – sk. D

Kateřinice - Kozlovice 1:0 (1:0)

Smolné utkání odehráli hosté na hřišti v Kateřinicích. O osudu zápasu totiž rozhodla situace ze závěru prvního poločasu. To Prudký fauloval v pokutovém území a pískala se penalta. Jelikož kozlovický stoper měl na svém kontě již žlutou kartu, musel po obdržení druhé předčasně pod sprchy. Po změně stran Kozlovičtí i v oslabení svého soupeře tlačili, jenže nedali ani ty největší tutovky. „Když nedáš takové šance, nemůžeš uspět. I v deseti jsme byli lepší, bohužel chyběl tomu ten gól," litoval zmařených šancí Martina Krpce vedoucí hostujícího celku Zdeněk Mucha.

Kozlovice: Chlebek – Eliáš, Prudký, Hruška, Žáček – Piskoř (84. Holub), Bednář, J. Fojtík, Najdek (46. Blažek) – M. Krpec, A. Fojtík. Trenéři: Radomír Chýlek a Jakub Harabiš.

ROMAN BASELIDES, ROBERT SCHEDLING

Okresní přebor mužů

2. kolo: Chlebovice - Řepiště 0:1, Oldřichovice - Dobrá B 2:0, Palkovice - Hrádek 1:1, Janovice - Hukvaldy 0:3, Tošanovice - Baška 4:1, Nošovice - Nebory 1:4, Metylovice - Ostravice 1:2.

20.8.2014

Klimkovický tunel. Ilustrační foto.
14

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Ondřej Mojžíšek s maminkou, Frýdek-Místek, nar. 15. 8., 48 cm, 3,37 kg, Nemocnice Frýdek-Místek.
17

Oceláři na úvod Rona Cupu vyhráli

První vítězství na turnaji Rona Cup ve slovenském Trenčíně si připsali ve čtvrtek odpoledne hokejisté Třince. Svěřenci Václava Varadi porazili Žilinu 4:3.

Část obchvatu Frýdku-Místku získala stavební povolení. Vyhráno ale projekt nemá

V případu plánovaného obchvatu Frýdku-Místku nastal posun. Ministerstvo dopravy vydalo stavební povolení pro část trasy, která zasahuje do přírodní památky Profil Morávky.