Soupeř rozhodl v první půlhodině

Vendryně - Fotbalisté Krnova si po Čeladné poradili také s dalším zástupcem z kraje, když ve Vendryni vyhráli o jednu branku.

29.3.2017

Ilustrační foto fotbalFoto: Zdeněk Plachý

„V žádném případě nechceme, aby si k nám soupeři jezdívali pro body, jak tomu bývalo dříve," prohlásil rezolutně před začátkem jara manažér vendryňského mužstva Ludvík Martinek. Jenomže přesně to se stalo, Vendryně v jarní premiéře poněkud nečekaně padla s Krnovem.

Svěřenci Jaroslava Chlebka zaspali úvod, a jelikož je branka mladíka Houdka neprobudila, po třiceti minutách hry inkasovali z kopačky kapitána Bartoníčka podruhé. Zpět do zápasu se Vendryně dostala až patnáct minut před koncem, kdy se prosadil Przyczko. Na dělbu bodů ale nedosáhla, tři body putovaly do Krnova. „V prvním poločase jsme nezvládli dvě obranné situace a dostali góly. O přestávce trenér sáhl ke změnám, měli jsme více ze hry, ale hosté velice dobře bránili a navíc hrozili z protiútoků. Kombinační hru nám znesnadňovalo nerovné hřiště. Pro oba týmy bylo sice stejné, ale více vyhovovalo defenzívně laděným hostům," poinformoval nejzkušenější fotbalista Vendryně Ivan Martinčík.

V sobotu jeho celek zajíždí k regionálnímu derby do Českého Těšína. (rom)

VENDRYNĚ – KRNOV 1:2 (0:2)
Branky: 75. Przyczko – 3. Houdek, 30. Bartoníček. Rozhodčí: Čuba – Švec, Vojkovský, ŽK: Jiří Pilch – Pella. Diváci: 50.

Vendryně: Pecha – Kalfas, Rusek (46. Byrtus), Buzek, Jiří Pilch – Králíček (71. Jakub Pilch), Martynek (46. Dawid), Martinčík, Vlachovič – Przyczko, Racko. Trenér: Jaroslav Chlebek.

29.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Klimkovický tunel. Ilustrační foto.
14

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Ondřej Mojžíšek s maminkou, Frýdek-Místek, nar. 15. 8., 48 cm, 3,37 kg, Nemocnice Frýdek-Místek.
17

O sbírku na obnovu kostela je zájem. Na spáleništi se pracuje

Pod záštitou města Třince se uskuteční benefiční akce pro obnovu kostela Božího Těla v Gutech, který se před dvěma týdny stal obětí žhářského útoku. Na místo dohlíželi strážníci městské policie a město se pustilo do bezpečnostního kácení ohořelých stromů v blízkosti spáleniště.

Oceláři na úvod Rona Cupu vyhráli

První vítězství na turnaji Rona Cup ve slovenském Trenčíně si připsali ve čtvrtek odpoledne hokejisté Třince. Svěřenci Václava Varadi porazili Žilinu 4:3.

Část obchvatu Frýdku-Místku získala stavební povolení. Vyhráno ale projekt nemá

V případu plánovaného obchvatu Frýdku-Místku nastal posun. Ministerstvo dopravy vydalo stavební povolení pro část trasy, která zasahuje do přírodní památky Profil Morávky.