I. B třída – skupina C

Mosty – Oldřichovice 3:1 (1:1)

„Nechytli jsme začátek, soupeř nám dal gól. Dle mého názoru to ale bylo z dvoumetrového ofsajdu,“ tvrdil domácí fotbalista Přemysl Szlaur. „Bylo to tak na hraně, sudí to nepískl. Martin Sikora dostal míč mezi beky a prostřelil gólmana,“ popsal situaci předseda TJ Oldřichovice Karel Turoň. Jeho tým odehrál větší část střetnutí bez vyloučeného Dytka, jemuž sudí ukázal druhou žlutou kartu a následně červenou. Mosty se zpočátku hledaly, ale postupem času se dostaly do tempa, převzaly otěže zápasu a ještě do půlky vyrovnaly. P. Kufa rozehrál roh bídně, ale míč se k němu vrátil, on se vyhnul dvěma rivalům a zavěsil. Po přestávce si T. Nieslanik zpracoval pas Kapsie a poslal míč do protipohybu gólmana. Na konečných 3:1 zvýšil čerstvý Ganderák. Své sólo zakončil střelou do brankáře, ale když se míč k němu odrazil podruhé, už nezaváhal. Snaživé hosté se semkli a měli více ze hry, ale vypracovali si jen jednu šanci, kterou Ligocki nezužitkoval.

Mosty: Jopek – V. Lysek (31. Konderla), Kapsia, Klečacký (70. Ganderák), Szlaur – S. Kufa, P. Kufa, I. Lysek, M. Turek – Bula, T. Nieslanik. Trenér: Vítězslav Bazgier.
Oldřichovice: Sagan – Crhonek – Vlachovič, Hanke – Dytko – Šinal, Ligocki, L. Stoszek, M. Sikora – Mauritz (80. Lubowiecki), Niemiec. Trenér: Marián Krajčovič.

Vendryně – Dobrá 1:1 (1:0)

„Jsem naštvaný, zbytečně jsme prohýřili body. Venku je vybojujeme a na domácím hřišti je nedovedeme potvrdit,“ hněval se po utkání domácí trenér Zdeněk Černek. Nelze se mu divit. Jeho svěřenci byli herně aktivnější, jenže to nedokázali vyjádřit gólově. Ploszek v úvodu zakončil slabě a když obešel gólmana, nedokázal přesně přihrát. Gól mohl dát také Cymorek, ale jeho střelu zastavilo břevno. Další střela Ploszka se odrazila ke Kohutovi, jenže tomu se nepovedlo dorazit ji do sítě. Domácí se nakonec dočkali, pár minut před poločasem si Repaský zpracoval odražený míč a vypálil k tyči. Hostům jejich příležitost překazil Csikán. Dobrá po změně stran ožila a brzy vyrovnala zásluhou Palarčíka. Kdyby Liberda a Kohut zakončili lépe, odjela by ale s nepořízenou.

Vendryně: Csikán – Walek, Fojcik, J. Jochymek (65. Liberda) – Broda – P. Kohut, Bilko, Repaský, Gurecký (50. T. Sikora) – R. Cymorek, Ploszek (85. J. Kuczyński). Trenér: Zdeněk Černek.

Nebory – Hnojník 1:3 (0:0)

Úvodní část zápasu přinesla po dvou gólových šancích na obou stranách. Volný nedokázal usměrnit míč do prázdné brány a Kušnirák zvolil místo střely kličku navíc. Trefit se mohli i domácí, ale Cieslar po protiútocích dvakrát nastřelil gólmana. Góly začaly padat až po změně stran, ke smůle fotbalistů Nebor to bylo do jejich brány. Poprvé do ní poslal míč Kušnirák těžící z Majerovy přihrávky za obranu, podruhé Gančarčík, který díky svému důrazu dotlačil míč do sítě. Vzápětí Walica uvolnil Kušniráka a ten zvýšil již na 0:3. Čestný úspěch domácích po faulu Walici na Cieslara vsítil z pokutového kopu Kopec.

Nebory: M. Pyszko – T. Pyszko – Oborny, L. Sliž – R. Byrtus – Vranka – R. Mendrok, T. Turoň, S. Mrozek, Vranka (71. Žajdlík) – Kopec, K. Cieslar. Trenér: Karel Oszelda.
Hnojník: Lamoš – T. Jantoš, Pieter, P. Rusz – M. Stryja, Walica, Majer, Mach (80. R. Stryja) – Kušnirák, Volný (60. Gančarčík), P. Jantoš (75. A. Kluz). Trenér: Marian Kuczyński.

Sedliště – Inter. Petrovice 0:0

Fotbalisté Sedlišť si nedokázali na svém hřišti poradit s posledním týmem tabulky. Bylo to vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách, ve kterém se však diváci branky nedočkali. Po čtvrthodině hry orazítkoval Weissmann tyč, o deset minut později nezužitkoval únik Prokeše Juřica, ale ani hosté své příležitosti neproměnili. Stejný obrázek byl k vidění i po změně stran. V 75. minutě trefil Weissmann břevno, v 88. minutě hosté nevyužili zaváhání Bílka, kdy postupovali dva na jednoho. Výsledkem tak byla bezbranková plichta.

Sedliště: Daniel Majer – Prokeš, Blahuta, Tomáš Majer, Bílek – Ručka, Sekanina, Weissmann, Koníček (46. David Kaloč, 80. Karpeta) – Juřica, Jan Kaloč. Trenér: Petr Bauman.

I. B třída – skupina D

Staříč – Odry 8:4 (5:0)

První poločas zápasu začaly Odry, které se chlubily před tímto střetnutím druhým místem v tabulce, velmi dobře. Vytvořily si tlak, který jim přinášel standardní situace a také dvě šance, které však obrana Stařiče a brankář Holinka zlikvidovali. Avšak přišla 17. minuta, ve které se domácí vymanili z tohoto tlaku a Volný bombou pod břevno otevřel skoré zápasu. O tři minuty později vybojoval míč Pešek, potáhl si jej po levé straně a ideální přihrávkou nabídl Kozovi tutovku, který ji proměnil ve druhou branku. Hosté byli v šoku, čehož hráči Stařiče využili hned ve 22. minutě Šištíkem, kterému naservíroval přesnou přihrávku Šimek.

Hráči Oder ale nesložili zbraně a stále útočili, čímž ale otvírali zadní dvířka. Ve 32. minutě standardní situace kopnutá Vojkovským našla hlavu Volného a ten nezaváhal – 4:0. Běžela 36. minuta, kdy Šimek našel Šištíka a ten běžel z poloviny hřiště pronásledován dvěma obránci na hostujícího brankáře. Zachoval chladnou hlavu a zvýšil na pětibrankový náskok. Vypadalo to na ručník, ale Odry se opět vzchopily a vypracovaly si další dvě šance. Ty ale nebyly proměněny, stejně jako tutovka domácích v podání Volného.

Druhá půle začala pro hráče Oder hrozivě. Ve 47. a 51. minutě je zlomil svým třetím a čtvrtým gólem Volný a na ukazateli skóre svítil stav 7:0. Sympatičtí hosté se i za tohoto stavu snažili o útočný fotbal a jejich snaha byla korunována dvěmi brankami v 55. a 77. minutě. V 87. minutě zahrávali domácí rohový kop Juklem, na který si naběhl Šištík a svou třetí brankou upravil stav na 8:2. Hráči Stařiče již byli myšlenkami v šatně a jejich nekoncentrovanost využili hosté brankami v 88. a 90. minutě na konečných 8:4.

Staříč: Holinka – Jukl, Mec, Váňa, Bernklau – Koza (60. Čuba,), Pešek, Filip Vojkovský, Šimek (70. Strakoš) – Volný, Šištík. Trenér: Karel Pešek. (rom, zd, sch)