Po malém zdržení, kdy soupeř Valcířů dorazil k utkání kvůli problémům na cestě o něco později, se právě hosté ujali brzkého vedení. To se v 7. minutě krásně opřel do míče Malík a brankář Prepsl se za míčem pouze ohlédl. Vyrovnání na sebe ale nenechalo dlouho čekat. V 11. minutě vyrazil hostující gólman Švrčkovu střelu pouze k noze Justa, který se premiérově prosadil ve frýdecko-místeckém drese. Ještě do přestávky se podařilo domácím fotbalistům skóre obrátit. Ve 26. minutě to byl opět Just, v závěru poločasu se po rohovém kopu trefil hlavou přesně k tyči Žídek.

Po změně stran už na hřišti existovalo pouze jediné mužstvo, kdy Valcíři svému soupeři nasázeli dalších šest branek.

V tomto týdnu čeká na svěřence trenéra Karla Orla pouze jediné přípravné utkání, když se v sobotu 21. února představí na hlavním hřišti prvoligového Trenčína, který je po podzimu ve Fortuna lize na druhém místě.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – FO KINEX BYTČA 9:1 (3:1)

Branky: 11. a 26. Just, 67. a 71. Jurišić, 38. Žídek, 54. Bello, 60. Literák, 64. Hykel, 85. Ilko – 7. Malík. Rozhodčí: Galásek – Závodný, Somr. Diváci: 280.
Frýdek-Místek: Prepsl (46. Mihalek) - Švrček, Literák (65. Jandek), Žídek (46. Coufal), Mehremić - Ilko, Ďuriška (46. Vašenda), Bello, Just (65. Belej) - Jurišić, Staško (46. Hykel). Trenér: Karel Orel.

Přehled přípravných zápasů
Frýdek-Místek – Bielsko-Biała 2:1 (branky FM: Mehremić, Staško)
Frýdek-Místek – SK Uničov 1:0 (Staško)
Frýdek-Místek – FC Hlučín 6:1 (Just, Mehremić, Staško, Šašinka, Binar, Zapalač)
Fotbal Třinec – Frýdek-Místek 0:0
Zlaté Moravce – Frýdek-Místek 5:3 (Mehremić 2, Staško)
Slavia Orlová – Frýdek-Místek 0:6 (Šašinka 2, Wojnar, Literák, Jurišić, Staško)
Frýdek-Místek – SFC Opava 3:1 (Šašinka 2, Jurišić)
Frýdek-Místek – ŽP Podbrezová 3:1 (Matúš, Literák, Jurišić)
MŠK Žilina B – Frýdek-Místek 1:5 (Staško 2, Zapalač, Ilko, Bello)
Frýdek-Místek – FO Bytča 9:1 (Just 2, Jurišić 2, Žídek, Bello, Literák, Hykel, Ilko)