Třinec nastřílel Petřkovicím půltucet branek

Třinec – Druhé vítězství v zimní přípravě zaznamenali druholigoví fotbalisté Třince proti diviznímu lídrovi z Petřkovic. Přestože domácí nastoupili v kombinované sestavě, vyhráli jasně 6:1.

4.2.2016

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Ostravané nasadili do hry etřinecké trio Lisický, Cigánek, Maceček. Posledně jmenovaný vybojoval pokutový kop, z něhož Václavík snížil na 2:1. Kromě toho hosté nastřelili tyč a břevno, ale na domácí, kteří nasadili do hry juniory a dorostence, to nestačilo. První dvě branky vsítil Malcharek. Ten nejprve zúročil nahrávku Janošíka a poté po faulu na Teplého proměnil penaltu. Krátce před přestávkou zvyšoval Teplý z další nařízené penalty na poločasových 3:1.

Ve druhém dějství Třinečtí zahodili pár šancí, ale z vytrvalé územní převahy vytěžili další góly. Dva dal Dedič, jenž se trefil po Douglasových nahrávkách a na konečných 6:1 uzavřel Janoščín, kdy petřkovický stoper Staněk jeho střelu z prázdné brány neodvrátil. „Scházela nám řada hráčů, proto se dostalo na mladíky z dorostu a juniorky, byla to pro ně velmi přínosná konfrontace. Zápas jsme odehráli ve slušném tempu, šesti góly jsme v něm zúročili tréninkovou práci, v níž jsme kladli důraz především na zakončení," řekl trenér Třince Karel Kula.

K dalšímu střetnutí jeho celek nastoupí v sobotu 6. ledna od 11 hodin v Gliwicích.

FK FOTBAL TŘINEC – FC ODRA PETŘKOVICE 6:1 (3:1)

Branky: 10. a 29. Malcharek z pen., 72. a 73. Dedič, 40. Teplý z pen., 86. Staněk vlastní – 30. Václavík z pen. Rozhodčí: Cieslar – Sivera, Kuchař.

Třinec (1. pol.): Rohel – Velner, Avdić, Hloch, Janošík – Martynek, Motyčka, Lasota, Melecký – Malcharek, Teplý. (2. pol.): Paleček – Benetka, Čelůstka, Kučera, Stříž – Zimka, Žyla, Ceplák, Janoščín – Dedič, Douglas. Trenér: Karel Kula.

(rom)

4.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Derby rozhodlo až prodloužení, raduje se Třinec

/FOTOGALERIE/ Jubilejní 100. derby tradičních rivalů dopadlo lépe pro hokejisty Třince. Oceláři na svém ledě v utkání 26. kola extraligy porazil Vítkovice 3:2 v prodloužení. Raduje se i Zlín, který udolal Karlovy Vary fotbalovým výsledkem 1:0.

Část podniků končí. Zbytek hlásí tržby nově

Podniky na Frýdecko-Místecku mají za sebou ostrý start elektronické evidence tržeb (EET). První fáze se od včerejška týká podnikatelů v ubytovacích a stravovacích službách.

Krayzel o derby Třince a Vítkovic: Atmosféru dělají diváci, ta hráče vždy pohltí

Již 21 let svádějí v extralize hokejisté Třince a Vítkovic nesmlouvavé bitvy. Ta dnešní bude výjimečná. Na programu je totiž jubilejní sté derby těchto regionálních rivalů.