Třinec v derby porazil Frýdek-Místek

Třinec – Sousedské fotbalové derby mezi druholigovým Třincem a třetiligovým Frýdkem-Místkem přineslo výhru favorizovaných domácích o dva góly. Hosté prohráli v zimní přípravě vůbec poprvé.

18.2.2010

Přátelské utkání mezi Třincem a Frýdkem-Místkem.Foto: Marian Kiedroń

Fotbal Třinec – Fotbal Frýdek-Místek 3:1 (2:1)

V prvních pětačtyřiceti minutách oba celky předváděly fotbal, který se musel líbit. Výjimkou byl jen souboj důrazného Doležala s hostujícím Krásou, po němž zadák opustil hřiště a do hry se už nevrátil. Pak se již hrál fotbal plný pohybu, kombinací a vyložených šancí. Většina nebezpečných střel skončila na tyči – konstrukci brány postupně napálili Onuchukwu, Joukl a Doležal, na druhé straně se to povedlo Fromeliusovi. V případě posledně tří jmenovaných hráčů se tak stalo za přispění brankářů. Netrefil se ani Cabák, jeho jedovatá rána k tyči se odrazila od protihráče.

Druholigista ze své úvodní převahy nevytěžil nic. Jak na to, mu ukázal soupeř hrající o soutěž níž. Valcíři předvedli utěšenou kombinaci – H. Prokeš přihrál Fromeliusovi, ten přistrčil míč Němcovi mířícímu technicky do horního rohu. O tři minuty později už bylo všechno jinak. Pas Hanuse převzal Byrtus, dostal se do vápna a přihrál podél brány – Onuchukwu sice na míč nedosáhl, ale dobíhající Joukl mohl snadno střílet do prázdné brány.

Mladý Byrtus měl prsty i ve druhém gólu – znovu přihrál pod sebe a Onuchukwu zblízka zajistil Třinci vedení. Náskok mohl být ještě výraznější, jenže Hanus po pohledné samostatné akci zacílil vedle a Byrtus po centru Joukla zvolil místo přihrávky na nepokrytého kolegu nepřesnou střelu.

Tým trenéra Oldřicha Machaly během přípravy nenašel ještě přemožitele. Po změně stran se snažil udělat vše, co bylo v jeho silách, aby to tak zůstalo i nadále. Skvělý technický pokus Němce k vyrovnání nevedl, neboť Bruk dokázal dostat míč nad břevno. O pár minut později Frýdečtí předvedli úchvatnou kombinaci na jeden dotek, jenže zakončující Maceček napálil jen svého někdejšího parťáka Bruka.

Hráči Třince byli několik minut nevýrazní, ale po hlasité domluvě kapitána Chlebka se vzchopili a jejich počínání znovu připomínalo hru, kterou předváděli v úvodním dějství. Hupka hlavičkoval mimo, míč z hlavy Onuchukwu po centru Joukla šel po zákroku gólmana Prepsla nad břevno. Chvíli nato Hanus rozehrál rohový kop, polovysoký míč prošel skrz celý velký čtverec a nepokrytý Joukl jej halfvolejem nasměroval přesně k tyči. Příležitosti Onuchukwy a Doležala už na výsledku nic nezměnily. Fotbalisté Frýdku-Místku tak našli prvního přemožitele.

„Vzhledem k tomu, že nám chyběla řada zraněných hráčů, jsme odehráli celkem dobré utkání. Mohli jsme i vyrovnat, příležitostí jsme k tomu měli dostatek. Nastoupili jsme v kombinované sestavě, ale podali jsme obstojný výkon,“ pustil se do hodnocení střetnutí kouč Frýdku-Místku Oldřich Machala. V létě jeho tým dostal v Třinci „bůra,“ tentokrát obstál mnohem lépe. „S výsledkem spokojený nejsem, neboť jsme prohráli, ale pokořilo nás kvalitní druholigové mužstvo. My jsme se mu ve všem vyrovnali, soupeř si vytvořil šance po situacích, které jsme pokazili. Kdybychom dotáhli ty situace, které jsme měli, nemuseli jsme prohrát. Náš kádr je ve špatném stavu, vinou zranění máme málo hráčů,“ dodal Machala.

Zdaleka kompletní nebyl ani domácí tým, protože trenéři poslali na hřiště hlavně ty hráče, kteří v předchozích utkáních tolik prostoru nedostávali. „Některé kluky jsem šetřil, ze základu jich několik chybělo. Na to se ale nechci vymlouvat. V první půli jsme opět udělali fatální chybu, takovou by si naše velezkušená obrana dovolit neměla. Za stavu 1:1 jsme se probrali a pak dokázali otočit výsledek v náš prospěch,“ řekl lodivod Třince Jiří Neček a pokračoval: „V druhém dějství mi chybělo více gólů. Měli jsme další šance, na protivníkovi bylo znát, že už toho má plné zuby. Bylo to solidní a důrazné střetnutí, které splnilo svůj účel.“

Branky: 29. a. 75. Joukl 33. Onuchukwu – 26. Němec. Rozhodčí: Šimurda, ŽK: Fromelius.

Třinec: Bruk – Lisický, Chlebek, Kuděla (46. Hupka), Martinčík – Joukl, Hanus, Kobylík (68. Ceplák), Byrtus – Onuchukwu, Doležal. Trenér: Jiří Neček.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Krása (11. Grussmann), Literák, J. Prokeš – H. Prokeš, Cabák, Němec, Kořínek (46. Cesnek) – Maceček (72. Juřica), Fromelius. Trenér: Oldřich Machala. (rom)

18.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
Následky požáru dřevěného kostela v Gutech.
10

Soud v případu požáru kostela rozhodl o stížnosti na vazbu

Lepší autobusy i služby? Dopravu čekají změny

Ve městě otevřel první barbershop

Pánské holičství, ve kterém zákazníkům oholí vousy břitvou, udělají peeling obličeje a k tomu přidají prémiový alkohol. Takhle to vypadá v Retro Barbershopu, který můžou zájemci od začátku srpna najít ve Frýdku na třídě T. G. Masaryka.

Den D se přiblížil. Ve čtvrtek se rozhodne o osudu OKD

Karvinsko – Už ve čtvrtek se sejdou věřitelé společnosti OKD, která je od loňského května v insolvenci, aby rozhodli o osudu největší těžební firmy v zemi a tím i budoucnosti jejích zaměstnanců.

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

Hluk čtyř motorů letounu blížícího se k přistání na ostravském letišti poutal k obloze zraky lidí na trase od Opavy přes Bílovec, Frýdek-Místek, Havířov, Šenov či Ostravu.

Oprava horkovodu dočasně zruší autobusové zastávky v Místku

Práce na výměně horkovodního potrubí společnosti v lokalitě ulic Vrchlického a ČSA v Místku opět omezí autobusovou dopravu.